Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Uygunsuz Atık Yönetimi

Aşan Danışmanlık´ta Uygunsuz Atık Yönetimi ile alakalı bir çok detaya erişebilir ve uzmanlarımızdan işletmeniz için bu alanda profesyonel destek hizmetleri alabilirsiniz.

Çevre yaşantımızın en önemli unsurları arasındadır. Dünya´da bulunan cansız ve canlı yaşamın ortak paydası olan Çevre ile alakalı koruma ve sürdürülebilirliğe destek hemen herkesin görevidir. Döngülerin zarar görmesi ile bazı çevresel etkilerin yaşattılarını her geçen gün görebiliyoruz. Çevrede bulunan döngülerin zarar görmesi ile ülkelerin çıkardığı bazı koruyucu kanunlar, bazı yönetmelikler ile çevre kirliliğinin önüne geçmek amaçlanmaktadır. Türkiye´de ise bu durum 2872 sayılı ÇEVRE KANUNU ile yasal olarak yürütülmektedir.

Türkiye´nin AB ile uyum sürecinde ve bunun yanı sıra çevre kirliliği ile alakalı yer alan mevzuattaki geliştirme gayretlerinde bizde Aşan Danışmanlık olarak firmalara destek sağlamaktayız. Dünya geneli artış gösteren çevre sorunları ve kirliliğin önüne geçmek hepimizin görevi. Yeşil mutabakat ve Karbon Nötr kavramları ülkemizde işletmelerin en çok duyduğu başlıklar arasında yerini almaktadır. Küresel ısınma sebebiyle Dünya´mız dönüşü olmayan noktaya gelmeden bu hususları herkesin benimsemesi ve ortak bir noktada buluşması gerekir.  Sağlık, çevre, emniyet konularında ülkemizin her şehrinde hizmet verebilmekteyiz. Uygunsuz atık yönetimi ile alakalı destek almak istediğiniz her an bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

UYGUNSUZ ATIK YÖNETİMİ DANIŞMANLIĞIÇevre mevzuatı içerisinde atık yönetimi en önemli konuma sahiptir diyebiliriz. Üretim faaliyetlerinde bulunan fabrikaların, firmaların atık ile alakalı oluşumları yerleştirmesi kaçınılmazdır. Çevre sağlığı bakımından atıkların bazı şartlara uygun olarak yönetimesi gerekir. Atık mevzuatı çok geniştir ve aynı zamanda kaliteli bir şekilde yönetilmesi ile firmalar bu yönetim şeklinden para bile kazanabilir konuma gelebilmektedir. Sizde Aşan Danışmanlık ile "ATIK YÖNETİMİ" hususlarında profesyonel destek almak ister misiniz?

Atık hususu ile alakalı çevre mevzuatında yönetmelikte; Atıkların Düzenli Depolanması Dair Yönetmelik, Sıfır Atık Yönetmeliği, Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği, Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Atık Yağların Yönetimi Yönetmeliği, Maden Atıkları Yönetmeliği gibi yönetmelikler ve tebliğler bulunur. Tehlikeli atık yada tehlikesiz atık olarak mevzuatta 2 ayrı grup altında tanımlanmışlardır. Her atığın kendine has kodu bulunur ve bu kodlar ise Atık Yönetimi Yönetmeliğinde yer alan Ek-4 içerisinde bulunur. Liste içinde yer alan bazı atıklar ise muhtemel tehlikeli atıklardır, bu atıkların analizinin olması gerekir. Atık envanterlerinin çıkarılması, atıklarla ilgili alanların organize edilmesi ve düzeninin kurulması, atıklarla alakalı beyanlar, gönderimlerin takibinin yapılmasının yanı sıra sıfır atık ile alakalı uygulamalar hizmete dönüşmektedir. Aşan Danışmanlık olarak atık yönetimi konusunda sizlerin hizmetindeyiz.

Unutulmamalıdır ki atık yönetiminin bir düzene oturtturulması ile çevre ve insan sağlığı her zmaan olumlu etkilenecek ve zararlı koşullardan arınacaktır. Atıkların doğru yönetilmemesi konusunda da ülkemizde Çevre Kanununda da yer alan çok ağır cezalar bulunmaktadır. Sizlerde fabrikanız, işletmeniz için atık yönetimi konusunda profesyonel destek alabilirsiniz. Türkiye genelinde kaliteli hizmet anlayışımız ile bu alanda uzman kadromuz ile hizmet sunmaktayız.

Atık yönetimi hizmeti için hemen bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Asansör Modül B Belgesi
  Aşan Danışmanlık ile Asansör Modül B Belgesi ihtiyaçlarınıza karşın en hızlı ve doğru şekilde süreç tamamlıyor ve sizlere bunları sunuyoruz, sitemizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.
  13.3.2023 13:54:00
 • ISO 28000 Sertifikası Fiyatı
  Türkiye´nin en büyük belgelendirme firmalarından olan Aşan Danışmanlık´ta sizler için tüm hizmetler bulunuyor. Alanında uzman danışmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz.
  20.1.2023 14:50:28
 • ISO 28000 Standardının Amacı Nedir?
  Aşan Danışmanlık ile bilgilenmeye devam edin. ISO 28000 Standardının Amacı Nedir? sorusunun en kapsamlı yanıtını bu içerik ile sizlere hazırladık, hemen gözatın..
  3.3.2023 11:37:03
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp