Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Uluslararası Patent Başvurusu

Uluslararası patent başvurusu ihracatın ilk adımlarından biri olup, yurt dışına açılmak ve global pazarda kendine yer bulmak isteyenler için eşsiz bir fırsattır. Siz de bu fırsattan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, yurt dışı patent tescili ve başvurusu alanında bize başvurabilirsiniz.

Böylelikle sürecin; tüm aşamalarıyla, markanız için muazzam bir yatırıma dönüşmesini sağlayabilir, elde edeceğiniz patent ile ticaret dünyasında büyük ayrıcalıklara yelken açabilirsiniz.

Türkiye’nin işinde uzman danışmanları ile hizmet veren firması Aşan Danışmanlık’ta sizler için marka tescili, patent işleri doğru bir şekilde yürütülmektedir. Hemen web sitemizde yer alan numaralarımızı arayın.

Uluslararası Patent Başvurusu Nedir?


Normalde patent veya faydalı model başvuruları hangi ülkeye yapılmışsa, yalnız orada koruma sağlamaktadır. Buna göre; sadece Türkiye için yaptığınız bir patent başvurusunun, size farklı ülkelerde faydası olmayacaktır.

Eğer ürün veya buluşunuzun yurt dışında da korunmasını istiyor ve aynı patentin tanıdığı haklardan başka ülkelerde de faydalanmayı arzu ediyorsanız, uluslararası patent başvurusu yapmalısınız.
Sözünü ettiğimiz başvuruyu; ülkemizde gerçekleştirdiğiniz başvuruya ait rüçhan hakları kullanmak suretiyle, -yasal rüçhan süreleri içinde- yapabilirsiniz.

Paris Sözleşmesi’ne taraf olan ülkelerde patent başvurusunda bulunabilir ve böylece uluslararası çaptaki başvurunuzun, Türkiye’deki gibi geçerlilik kazanmasını sağlayabilirsiniz.

İşte bütün bunları; karmaşık süreçlerle uğraşmadan ve olası bir hatanın yol açacağı ağır sonuçları göze almadan başarmak için, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye patent başvurularında olduğu gibi, uluslararası boyuttaki başvurularda da yeterli bilgi, donanım ve tecrübeye sahip bir firma olarak, her adımda yanınızdayız!
 

Uluslararası Patent Başvurusu Neden Önemli?


Bu noktada kısaca şunu söyleyebiliriz ki; tek bir ülkede elde edilmiş patent tescili, buluşlarınızı bütün dünyada koruma altına almanız için yeterli gelmeyecektir.

Eğer onların farklı ülkelerde de taklit edilmesini önlemek istiyor ve buluşlarınıza yönelik olarak, yurt dışı pazarında da yatırım yapmayı planlıyorsanız, ayrı ülkelerde patent tesciliniz olmalıdır.

Öte yandan bu; hem inovasyona katkı sağlamanız, hem daha fazla prestij kazanımı elde ederek markanızın değerini artırmanız hususunda da büyük önem taşımaktadır.

Uluslararası Patent Başvurusu

Konu ile alakalı daha fazla bilgi edinmek ve en uygun fiyatlardan hizmet alabilmek adına Aşan Danışmanlık müşteri temsilcilerini, canlı destek hattını arayabilir, yazabilirsiniz.
Şâyet uluslararası patent tescil başvurusu yapmayı arzu ediyor fakat hangi yöntemin size uygun olduğuna karar veremiyor, sizden neler talep edileceğini bilmiyorsanız, profesyonel destek için bizi arayabilirsiniz.
 

Yurt Dışı Patent Başvurusu Nasıl Yapılır?


Bu noktada kullanılabilecek birkaç yoldan söz edebiliriz. Bunlar ise şu şekildedir:

•    PCT (Patent İşbirliği Anlaşması),
•    EPC (Avrupa Patent başvurusu ve tescili),
•    ARIPO Patent başvuruları,
•    OAPI UNION patent başvurusu,
•    GCC (Arap Ülkelerinde Patent Başvurusu),
•    EUA (Avrasya Patenti başvurusu ve tescili).

Yurt dışı patent tescil başvuruları her ülkede ayrı olarak ve ülkelerin kendi özel mevzuatlarına göre gerçekleştirilmektedir. Eğer 2-3 ülkede koruma sağlamak istiyorsanız bu yolu tercih etmenizi öneririz. Ancak patent alacağınız ülke fazlaysa bu yöntemin çok mâliyetli olacağını söyleyebiliriz.

‘PCT’ ise; anlaşmaya taraf ülkelerde hem çok daha ekonomik olarak, hem daha geniş bir zaman dilimi içerisinde patent tescili yapmaya imkân tanımaktadır. Bu sistemde başvuru sahibi patent başvurusunu, kendi ulusal ofisinden gerçekleştirebilmektedir. Dünya devletlerinin önemli bir kısmı sözünü ettiğimiz anlaşmaya üyedir.

Ayrıca PCT yoluyla yapılacak patent başvurularında rüçhan süresi 12 ay ile sınırlı olmayıp, 30 aya varabilen uzun bir süreye yayılmaktadır.

Ön inceleme ve araştırma işlemleri merkezî olarak yerine getirildiği için, daha güçlü ve az mâliyetli bir başvuru sistemi olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Siz de hepsi ve daha fazlasıyla ilgili ayrıntılı bilgi için bizi arayabilir; uluslararası patent tescili ve başvurusu alanında gereksinim duyduğunuz desteğe, firmamız sayesinde kavuşabilirsiniz.
 

Uluslararası Patent Başvurusu için Bizi Arayın


Çünkü biz; her ülkenin yürürlükte olan patent mevzuatı, patent uygulamaları ve güncel ücretlere yönelik kapsamlı bilgi sahibiyiz. Uluslararası tescil işlemlerinde uzmanlık seviyesine ulaşmış kadromuzla, bu alandaki tüm taleplere efektif bir biçimde yanıt veriyoruz.

Danışmanlarımızın arzu ettiği ülkelerde bulunan patent firmalarımız ve bu firmalarımızın işbirliği yaptığı hukuk büroları vasıtasıyla, bu süreci başrıyla yönetiyoruz. Böylece resmi patent ofislerine rahatlıkla müracaat edebilmenizi sağlıyor; süreci sizin nâmınıza titizlikle yönetiyor ve sonuçlanana kadar takibini sürdürüyoruz.

Öyleyse; uluslararası patent başvurusu alımının teknik gereklilikleri ve ince detaylarıyla uğraşmak yerine, her şeyi bize bırakın! Böylece patent alım sürecinin stresini değil, heyecan ve mutluluğunu yaşayarak, yurt dışı patentin sağlayacağı ayrıcalıklarla ihracat faaliyetlerinizin önünü açın!

Uygun fiyatlandırma seçeneklerimiz için Aşan Danışmanlık firmamıza hemen ulaşın. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?