Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF)

Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) ile alakalı detayların tamamına bu içeriğimizden hemen erişebilir ve merak ettiğiniz tüm sorular için Aşan Danışmanlık canlı destek hattından bilgi alabilirsiniz.

2010 yılında geliştirilmiş olan bu proje Proje Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından ortaya çıkarılmıştır. Avrupa Birliği tarafından destekli olan bu proıjede binlerce yatırım yer almıştır. TurSEFF´de yerli ve yabancı uzmanlardan oluşan ekiplerin sürdürülebilirlik enerji ile alakalı projelerin belirlenmesine ve geliştirilmesine katkı sunmaktadır. Bu projelere AB tarafından destek ve finans sağlanmaktadır.

TurSEFF YENİLENEBİLİR ENERJİ FİNANSMANI

Yenilenebilir enerji finansmanı 2023 senesine dek Ulusal Yenilenebilir Enerji Hedefleri kapsamına erişebilmek için katkı sağlar. Birincil enerji tüketimi ile alakalı ve karbon emisyonları ile ilgili ulusal anlamda düşüş meydana getirecek olan sürdürülebilir enerji yatırımlarının finanse edilmesi amacı ile geliştirilen bir sistemdir. Bu sisteme dahil olmak isteyen firmaların ihtiyacı olan belgelendirme desteklerini, ıso ve ce belgelerini, çevre belgelerini firmamız Aşan Danışmanlık olarak sunmaktadır.

Firmanızın TurSEFF başvuruları öncesiiinde ihtiyacı olan tüm belgelere Aşan Danışmanlık ile kısa sürede sahip olabilirsiniz.

TurSEFF YENİLENEBİLİR ENERJİ FİNANSMANINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Bu sistemden finansal destek alabilecek olan tüm firmaların KOBİ programlarına uyması gerekmektedir. AB´de 250´den az çalışanı olanlar ve yıllık olarak satış hacimleri 50 milyon euro yada aktif olarak büyüklükleri 43 milyon euro altında olan firmalar TURSEFF sistemindeki finansal desteklerden yararlanabilirler.

TurSEFF SÜRECİ

Bu sistemde için danışmanlık hizmeti ve destek almak isterseniz Aşan Danışmanlık firmamızı arayabilirsiniz. Bu sistemdeki projeniz için alabileceğiniz maksimum finans destek tutarı 5 milyon euro  olacaktır. Finansman ihtiyacı konusundaki desteğin 250 bin euro altında olduğu projelere göz atıldığında bunların erişilebilir ve uygulanabilir olması gerekir. Uygun olan tüm ekipmanların ve kriterlerin teknoloji seçim aracında, projenin kurumsal sitesinde yer aldığını bilmekteyiz.

Ayrıca finansman ihtiyacının en fazla 5 milyon euroya kadar olduğu projeler için ise detaylı teknik değerlendirmeler yapılmaktadır. Toplam kapasite bakımından 10 MW altında yer alan yenilenebilir enerji sistemlerinin kapsama dahil olduğu biliniyor. Risk değerlemelerinden başarılı bir şekilde geçen projeler yatırım ve nakit akış projeksiyonu ile hazırlanmakta ve kabulu için gerekli çevresel şartları içermektedir.

TurSEFF Yenilenebilir Enerji FİNANSMANI PROJELERİ

Güneş enerjisinden elektrik üretimi projeleri (saha tipi, çatı tipi), rüzgâr enerjisi projeleri, elektrik üretimi için atık su çamuru kullanımı, biyokütleden termal/elektrik, çöp gazı, küçük ölçekli nehir tipi hidroelektrik santralleri, jeotermal ısı pompaları veya jeotermal enerji santrallerini kapsamaktadır.

Daha fazla bilgi ve detay için incelediğiniz web sitemizde yer alan canlı destek hatları üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilir ve bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Sürdürülebilirlik Stratejiniz Var mı?
  Dünya üzerinde yer alan bir çok sürdürülebilirlik uygulaması genel anlamda 2 ana grupta toplanır. Sürdürülebilirliğin firmalara entegre edilmesi için Aşan Danışmanlık hizmetinizdedir.
  1.4.2022 12:33:03
 • El Temizleme Jeli Ce Belgelendirme
  İhtiyacınız olan tüm belgelendirme hizmetlerinde Aşan Danışmanlık Yanınızda, El Temizleme Jeli Ce Belgesi ihtiyacınız var ise doğru adrestesiniz. Hemen firmamızdan teklif alabilirsiniz.
  20.5.2022 13:26:04
 • Dijital Dönüşüm Yol Haritası Danışmanlığı
  Aşan Danışmanlık sizlere bir çok alanda destek olmaktadır. Dijital Dönüşüm Yol Haritası Danışmanlığı için aradığınız firmalar arasında en tecrübeli ekip ile sizlerin hizmetinde olan firmamızı arayabilirsiniz.
  18.3.2022 10:27:01

Ne Aramıştınız ?