Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Türkiye Pelet Yakıt İhracatı Belgeleri

Türkiye Pelet Yakıt İhracatı Belgeleri ile alakalı bilgilerin tamamına kurumsal web sayfamızdan erişebilir ve en kolay ihracat işlemleri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Pelet imalatı yapan firmaların ülke dışına bu ürünleri ulaştırabilmesi adına belli başlı bazı sertifikalara ihtiyacı vardır. Enerjinin öneminin arttığı son senelerde ülkemiz pelet üretimine yönelen firmalara ev sahipliği yapmatkadır. Bu yakıtların üretimlerini yapan firmaların ihracatta sorun yaşamaması için belgelerinin tam, eksiksiz olması gerekir. Tüm bu sürece hakim olan danışmanlarımız ile ihracat sürecinin tam da içinde oluyor ve sizlere ihtiyacınız olan tüm belgeleri almak adına destek sunuyoruz. Hem uygun fiyatlı, hemde güvenli bir alışveriş yapmak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. Tamamen bir bioyakıt olan bu ürün, sıkıştırılan atık, organik maddeler ile elde ediliyor. Peletler gıda atıklarının birleşimi, tarımsal atıkların birleşimi, enerji ürün atıklarının birleşimi, işlenmiş keresteler ve benzeri ürünler ile imal edilmektedir.

PELET ÜRÜNÜNÜ YAKINDAN TANIYINGenel anlamda talaşlar, odunlar, yongalar, ağaçlar ve bir çok benzer orman atıkları ile imal edilir. Talaş ve benzeri atıkların kurutulması, öğütme işlemlerinin tamamlanması ile çok yüksek basınç ortamlarında sıkılaştırmalarının yapılması ile eld eedilir. En küçük yapıda olan bu ürünler silindirik yapıdadır. Farklı milimetre çaplarda yer alan bu ürünler son dönemlerde İhracat konusunda en çok talep gören, en çok belgelendirme başvurusu alınan ürünler arasında yer almaktadır.

Son senelerin en büyük sorunları arasında gösterilen küresel ısınma ve çevre problemleri neticesinde çözümler üretilmeye devam etmektedir.Petrolün, kömürün ortaya çıkardığı tehlikelerin yanı sıra kıt kaynaklar arasında olması nedeniyle bugün Türkiye´den bir çok Avrupa ülkesi PELET İHRACATI yapmaktadır. Sizlerde firmanızın bu alanda faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde süredürebilmesi için Aşan Danışmanlık firmasından hizmet alabilirsiniz.

Pelet üreten ve ihracat yapmak isteyen firmaların ihtiyacı olan tüm belgeler Aşan´da..

* CE Belgesi
* ISO Belgeleri
* EN PLUS Belgesi
* Hijyen Belgesi
* MSDS Raporu
* Marka Tescili

Pelet Yakıtı Kullanmanın Avantajları

* Enerji anlamında pelet ürünleri elektrik enerjisi üretiminde kullanılabilir üründür.
* Sürdürülebilir kaynaklar arasındadır.
* %100 yerli ve öz kaynaklarımız kullanılarak imal edilmekte ve ihracatı yapılarak ülkeye girdi sağlanmaktadır.
* Fosil olan yakıt ithalatının ülkede azalması ve ülke ekonomisine bu açıdan da fayda sağlanması.
* Katı yakıtlı olan sistemler arasında en temiz yanma sistemine sahip olması.
* Pelet ürününün kömürdeki zehirlenme tehlikesi bulunmamaktadır.
* Klasik olan katı yakıt kullanılan sistemlerdeki baca kısımlarında yer alan katran ruhu oluşumu bu sistemlerde hemen hemen hiç ortaya çıkmaz.
* Ticari bakımdan pelet imalatı için ülkedeki ağaçlar kesilmez, ormandaki atıklardan imal edilen bir üründür.
* Rahat tutuşma imkanı sunar. Orman atıkları ile imal edilmesinden dolayı orman yangınlarının da korunmasında fayda sahibidir.
* Baca olmadan da ürün yakıldığı yerden dışarı salınabilir, hermetik kombilerde olduğu gibi dışarı duman atılabilir.
* Pelet yakılan kazan dairelerinde toz, duman olmamaktadır.
* Elektrik gittiğinde dahi kazan dairelerinde müdahale edilmesine gerek duyulmaz.
* Düşük kapasiteli motorlar kullanılmasından ötürü pelet yakıt sistemleri sebebiyle elektrik tasarrufu da sağlanacaktır.

Sizlerde PELET İHRACATI yapmak için eksiklerinizin giderilmesi ve uzman görüşü alarak sürece doğru yaklaşım içerisinde olmak istiyorsanız hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 28000
  Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi olan ISO 28000 için merak ettiğiniz tüm bilgi ve detaylara Aşan Danışmanlık web sitesinden erişebilirsiniz.
  19.8.2022 13:18:50
 • Helal Gıda Belgesinin Faydaları
  Helal Gıda Belgesinin Faydaları hakkında verilere erişmek, bilgi sahibi olmak için Aşan Danışmanlık web sitesinde bu içerik sizler için hazırlandı, hemen inceleyebilirsiniz.
  4.9.2023 11:52:03
 • IFRA Belgesi Danışmanlığı
  Koku verici maddelerde uluslararası standartlara uygun olunduğuna dair belgeler IFRA belgesi olarak adlandırılır. Bunlara esans uygunluk belgesi de denilmektedir.
  27.5.2022 10:31:30
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?