Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Türkiye Pelet Yakıt İhracatı Belgeleri

Türkiye Pelet Yakıt İhracatı Belgeleri ile alakalı bilgilerin tamamına kurumsal web sayfamızdan erişebilir ve en kolay ihracat işlemleri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Pelet imalatı yapan firmaların ülke dışına bu ürünleri ulaştırabilmesi adına belli başlı bazı sertifikalara ihtiyacı vardır. Enerjinin öneminin arttığı son senelerde ülkemiz pelet üretimine yönelen firmalara ev sahipliği yapmatkadır. Bu yakıtların üretimlerini yapan firmaların ihracatta sorun yaşamaması için belgelerinin tam, eksiksiz olması gerekir. Tüm bu sürece hakim olan danışmanlarımız ile ihracat sürecinin tam da içinde oluyor ve sizlere ihtiyacınız olan tüm belgeleri almak adına destek sunuyoruz. Hem uygun fiyatlı, hemde güvenli bir alışveriş yapmak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. Tamamen bir bioyakıt olan bu ürün, sıkıştırılan atık, organik maddeler ile elde ediliyor. Peletler gıda atıklarının birleşimi, tarımsal atıkların birleşimi, enerji ürün atıklarının birleşimi, işlenmiş keresteler ve benzeri ürünler ile imal edilmektedir.

PELET ÜRÜNÜNÜ YAKINDAN TANIYINGenel anlamda talaşlar, odunlar, yongalar, ağaçlar ve bir çok benzer orman atıkları ile imal edilir. Talaş ve benzeri atıkların kurutulması, öğütme işlemlerinin tamamlanması ile çok yüksek basınç ortamlarında sıkılaştırmalarının yapılması ile eld eedilir. En küçük yapıda olan bu ürünler silindirik yapıdadır. Farklı milimetre çaplarda yer alan bu ürünler son dönemlerde İhracat konusunda en çok talep gören, en çok belgelendirme başvurusu alınan ürünler arasında yer almaktadır.

Son senelerin en büyük sorunları arasında gösterilen küresel ısınma ve çevre problemleri neticesinde çözümler üretilmeye devam etmektedir.Petrolün, kömürün ortaya çıkardığı tehlikelerin yanı sıra kıt kaynaklar arasında olması nedeniyle bugün Türkiye´den bir çok Avrupa ülkesi PELET İHRACATI yapmaktadır. Sizlerde firmanızın bu alanda faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde süredürebilmesi için Aşan Danışmanlık firmasından hizmet alabilirsiniz.

Pelet üreten ve ihracat yapmak isteyen firmaların ihtiyacı olan tüm belgeler Aşan´da..

* CE Belgesi
* ISO Belgeleri
* EN PLUS Belgesi
* Hijyen Belgesi
* MSDS Raporu
* Marka Tescili

Pelet Yakıtı Kullanmanın Avantajları

* Enerji anlamında pelet ürünleri elektrik enerjisi üretiminde kullanılabilir üründür.
* Sürdürülebilir kaynaklar arasındadır.
* %100 yerli ve öz kaynaklarımız kullanılarak imal edilmekte ve ihracatı yapılarak ülkeye girdi sağlanmaktadır.
* Fosil olan yakıt ithalatının ülkede azalması ve ülke ekonomisine bu açıdan da fayda sağlanması.
* Katı yakıtlı olan sistemler arasında en temiz yanma sistemine sahip olması.
* Pelet ürününün kömürdeki zehirlenme tehlikesi bulunmamaktadır.
* Klasik olan katı yakıt kullanılan sistemlerdeki baca kısımlarında yer alan katran ruhu oluşumu bu sistemlerde hemen hemen hiç ortaya çıkmaz.
* Ticari bakımdan pelet imalatı için ülkedeki ağaçlar kesilmez, ormandaki atıklardan imal edilen bir üründür.
* Rahat tutuşma imkanı sunar. Orman atıkları ile imal edilmesinden dolayı orman yangınlarının da korunmasında fayda sahibidir.
* Baca olmadan da ürün yakıldığı yerden dışarı salınabilir, hermetik kombilerde olduğu gibi dışarı duman atılabilir.
* Pelet yakılan kazan dairelerinde toz, duman olmamaktadır.
* Elektrik gittiğinde dahi kazan dairelerinde müdahale edilmesine gerek duyulmaz.
* Düşük kapasiteli motorlar kullanılmasından ötürü pelet yakıt sistemleri sebebiyle elektrik tasarrufu da sağlanacaktır.

Sizlerde PELET İHRACATI yapmak için eksiklerinizin giderilmesi ve uzman görüşü alarak sürece doğru yaklaşım içerisinde olmak istiyorsanız hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • FSC Belgelendirme
  Aşan Danışmanlık ile FSC belgelendirme hizmeti çok rahat. Kısa süre içerisinde ihtiyacınız olan belgeye sahip olabilmek için bize ulaşın.
  14.4.2023 09:48:03
 • Sürdürülebilirliğin Şirketlere Sağladığı Katkılar
  Sürdürülebilirliğin Şirketlere Sağladığı Katkılar ile alakalı bilgi paylaşımı yer alan bu içerik sizlere Aşan Danışmanlık tarafından hazırlanmış ve sunulmuştur.
  4.3.2022 13:56:58
 • Helal Belgesi Nedir?
  Aşan Danışmanlık ile belge sahibi olmak çok kolay! Uzman danışmanlarımız ile size bu alanda uzun yıllardır hizmet veriyoruz. Helal Belgesi Nedir? sorusunun yanıtı sitemizde sizlerle.
  19.1.2024 16:18:15
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp