Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

TGI Think Green Initiative Belgesi

 

Günümüzde tüketici ürünlerinin üretiminin çevreyi nasıl etkilediği konusu hükümetleri, sivil toplum kuruluşlarını, meslek odalarını ve doğrudan tüketicilerin kendisini ilgilendirmektedir.

Perakendeciler ve markalar tedarik zincirlerinde iyi bir çevresel yönetim sergilemek için çalışırken, tedarikçilerden de eş zamanlı olarak çevresel performanslarını sürekli olarak iyileştirmeleri istenmektedir. Bu bağlamda Intertek tarafından yönetilen Think Green Initiative (TGI | Yeşil Düşünme Girişimi) programı, tedarikçilerin sürdürülebilir çevresel uygulamalar ortaya koymalarını sağlamaktadır.

Think Green Initiative ‘in felsefesini anlayabilmek için Intertek’i biraz daha yakındna tanımakta fayda vardır. Intertek, 100´den fazla ülkede 1.000 noktada 46.000´den fazla çalışanı olan endüstri lideri bir kuruluştur. 130 yılı aşkın bir süredir, dünya çapındaki şirketler, ürünlerinin, süreçlerinin ve sistemlerinin kalitesini ve güvenliğini sağlamak için Intertek ile beraber çalışmaktadır.

Ürünleri test etmenin, denetlemenin ve onaylamanın ötesine geçen Intertek, dünya çapında farklı endüstrilerde Toplam Kalite Güvencesi sağlayıcısı olarak hizmet vermektedir. Modern teknoloji ile donatılmış tesisleri, sektör lideri teknik uzmanlığı ve küresel ağı sayesinde, müşterilerine güvence, test, muayene ve sertifikasyon hizmetleri sunmaktadır. Intertek, müşterilerinin;

•    Ar – Ge çalışmaları
•    Ham madde tedariki
•    Ürün, yarı mamül veya ekipman tedariki
•    İmalat
•    Nakliye ve dağıtım süreçleri
•    Perakende kanalları
•    Tüketici yönetimi


dahil olmak üzere bütün faaliyetlerinin her alanında kalite güvence çabalarını desteklemek için sistemik bir yaklaşım sunmaktadır.
Intertek, Think Green Initiative ve diğer programları aracılığıyla yerel veya küresel olması farketmeksizin her işletmenin, ürünlerini çeşitli konularda belirli standartlara uygun hale getirmesine yardımcı olmaktadır. Bu standartların konuları arasında kalite, sağlık, çevre, güvenlik ve sosyal sorumluluk gibi başlıklar sıralanabilir. Kapsamlı küresel akreditasyonlar, değerlendirmeler ve anlaşmalar düzenleyen Intertek, bilgisi ve tecrübesi ile pazar ve tedarik zinciri engellerini aşma konusunda tüm dünyadaki en etkin kuruluşlar arasındadır.

Think Green Initiative ‘in Çözümleri


TGI Think Green Initiative Belgesi almaya hak kazanan kuruluşlar doğrudan veya dolaylı olarak birçok avantajı elde etmektedir. Bunlardan en önemli olanları şöyle sıralayabiliriz:

•    Maliyetleri düşürme
•    Malzeme verimliliğini artırma
•    Yeşil üretimde iyi uygulamaların yapılması
•    Kuruluşun, gelecekteki çalışanlarının, toplulukların, yatırımcıların ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak

Think Green Initiative  , web tabanlı platformu ve çevre konusundaki derin uzmanlığıyla ortaya çıkmıştır. Fabrikaların çevresel performansını değerlendirmek, incelemek ve izlemek; sonunda iyileştirilmiş bir performans elde etmek için kullanışlı, sürdürülebilir ve etkili bir araç olmuştur. Bu bağlamda Think Green Initiative Belgesi alan işletmelerin kullanabilecekleri araç ve modüller şunlardır:

•    İki Çekirdekli Uyumluluk Modülü

1.    Çevresel Yasal Uygunluk Değerlendirmesi
2.    Çevre Yönetim Sistemi (EMS) Değerlendirmesi


•    Çevresel Modüller

1.    Su
2.    Enerji
3.    Tehlikeli Maddeler, Ekipman ve Atıklar
4.    Hava Emisyonları
5.    Gürültü Emisyonları
6.    Sürdürülebilir Üretim

Think Green Initiative Belgesi ‘nin İşletmelere Sağladığı Faydalar


TGI Belgesi, çevresel bağlılık ve performans konusunda daha fazla görünürlük sağlayarak işletmelere çeşitli faydalar sunmaktadır. Bu bağlamda, TGI ‘nin şu konularda oldukça işlevsel olduğunu söyleyebiliriz:

•    Çevresel düzenleme gereksinimlerini karşılama
•    Hem çevresel ayak izini hem de maliyetleri azaltma
•    Geri dönüşüm, malzemelerin yeniden kullanımı ve atık azaltma dahil olmak üzere daha iyi kaynak yönetimi ile malzeme verimliliğinin artırılması
•    Sürdürülebilir iş uygulamaları edinme
•    Yeşil üretim ve sürdürülebilir satın alma için öngörülerden yararlanma
•    İyi kurumsal yönetim ve tercih edilen tedarikçi statüsüne ulaşma
•    Yatırımcılar, çalışanlar, toplum ve müşteriler başta olmak üzere tüm paydaşlara “yeşil” yönetim konusunda taahhüt sunabilme

Üreticiler, TGI değerlendirme ve performans kriterlerini tatmin edici bir şekilde tamamladıktan sonra, “ Think Green Initiative Başarı Ödülü” almaya hak kazanabilmektedir.


Think Green Initiative Çalışmaları İçin En Doğru Adres Yine Aşan Danışmanlık!

 

Günümüzde çevresel konular, geçmişte hiç olmadığı kadar önemsenmektedir. Hükümetler, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve diğer kurumlar, bu alanda çeşitli faaliyetler gerçekleştirmektedir. Daha çevreci, yani daha yeşil ürünler, hizmetler ve sistemler geliştrilmesi konusunda bütün kamu ve özel sektör kuruluşları başta Think Green
Initiative Belgesi olmak üzere birçok çalışmanın içerisinde yer almaktadır. Kurulduğu günden bu yanan bu çalışmaları destekleyen Aşan Danışmanlık,  Think Green Initiative Belgesi almak isteyen işletmelere de her konuda yardımcı olmaktadır. Mevcut faaliyetlerinin çevreye uyumluğunu değerlendirmek, geliştirmek ve takip etmek isteyen bütün kuruluşlar Aşan Danışmanlık’tan eğitim ve danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

Aşan Danışmanlık, Think Green Initiative Belgesi için ön hazırlıklar, düzeltici ve önleyici faaliyetler, dokümantasyon ve daha birçok konuda işletmelerin yanındadır. Siz de TGI Belgesi olarak fark yaratan bir işletme olmak istiyorsanız hemen Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilir, detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

“Aşan Belgelendirme Kuruşu olarak bütün süreçlerde sizlere hizmet sağlamaktayız. Detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp