Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?

Aşan Danışmanlık ile başta ISO 28000´ı ele alarak sizleri bilgilendirdik. Bugün sizler için Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir? sorusunun yanıtını bu sayfamızda sunuyoruz.

Firmaların kazançlarını etkileyen en önemli hususların başında tedarik zincirinin doğru yönetilmesi gelmektedir. İşletmelerin ihtiyacı olan hammaddeyi tedarik süreçlerinden, ürünün imalatının ardından varış noktasına erişmesine kadar geçen süre, ürünün servisi, mal detayları, veriler ve finans akışlarının tamamını kapsayan bu terim bir çok kişi tarafından lojistik ile aynı görülmektedir. Ancak aslında tedarik zinciri lojistikten harici olarak sadece bir bileşendir.  İşletmelerin tedarik zinciri içerisinde yer alan faaliyetlerinden satın alma, ürünün yaşam döngüsünün yönetilmesi, tedarik zincirinin planlaması, tedarik envanter planlaması, firma kurumsal varlıkların planlanması, nakliyesi, filo yönetimi, siparişlerin yönetimi ve bir çok önemli hususu kapsamaktadır.

Tedarik zinciri üreticileri, lojistik firmalarını, toptancıları, perakendecileri, müşterileri ve üreticileri kapsamaktadır. Mallar veya hizmetin menşei ile nihai varış noktası arasında yer alan tüm taşıma, teslimat, üretim işlemlerinin denetlenmesini, yönetimesini kapsayan bu faaliyet işletmeniz için bir çok yarar sağlamaktadır.

İşletmelere Tedarik Zinciri Yönetiminin Faydaları Nelerdir?Bu süreci aksatmadan, doğru bir şekilde yürütmek ve yönetmek ustalık ister. İşte bu noktada devreye giren Aşan Danışmanlık firması ile ISO 28000 belgesi sahibi olabilir ve doğru adımları atarak kısa süre içerisinde işletmenizin hızla büyümesini sağlayabilirsiniz. Tedarik zinciri kapsamında iyi bir yönetim ile işletmenize şu faydaları sağlarsınız;

* Firmanızın teslimat süreçlerindeki iyileşmeleri edinmesi sağlanır.
* Firmaların dağıtım alanındaki tüm sürecin iyi yönetilmesi sağlanır.
* Tedarik zinciri yönetimleri ile müşterilerin memnuniyeti artacaktır.
* Firmanızın lojistik anlamındaki bir çok maliyetinde azalma olacaktır.
* Firmanızın verimliliğinde artış gözlemlenecek ve çalışmada, üretimdeki kapasitedeki artış sağlanacaktır.
* Firmanızın her türlü ani değişiklik durumlarına karşı hazırlıklı olmasına destek olmaktadır.
* Firmanız açısından önemli derecede tasarruf sağlanacaktır.

Ticaretin her türlüsünde tedarik zincirinin yeri büyüktür. Ürünlerin imal edilmesi kadar gönderilmesi, alınması, taşınma süreçleri ve depolama süreçlerinde bulunan en temel işlemler sizi temsil edecek ve sizin değerinizi ortaya çıkaracaktır. En iyi tedarik zinciri yönetimi için Aşan Danışmanlık firmasından ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz. Tedarik zinciri yönetimi danışmanlığı ve ISO belgelendirmeleri için bize sitemizde yer alan numaralarımızdan hemen ulaşabilir ve en uygun fiyatları bizlerden alabilirsiniz.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi  ile sizlerde rakiplerinizden 1 adım önde olun. Aşan Danışmanlık firmasını tercih ederek tüm süreçlerin doğru yönetimesi için en önemli adımı atmış olursunuz. Yönetim sistemlerinin kurulması için danışmanlık hizmetleri veren firmamız aynı zamanda ISO 28000 belgesine sahip olabilmeniz için denetlemeler, belgelendirmeler ve iyileştirmeler için de uzmanları ile destek sağlayacaktır. Uzman personelimiz ile sizlere her açıdan destek olmakta ve sürdürülebilir ve iş ortaklığı geliştirmekteyiz. Tedarik zinciri yönetimi için hemen bize incelediğiniz web sitemizde yer alan iletişim numaramızdan ulaşın.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi Belgesi
  ISO 15593 Gıda Paketleme Ambalaj Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ihtiyaçlarınız için firmamızın web sitesinde yer alan numaraları arayabilir ve size özel tekliflerden yararlanabilirsiniz.
  4.7.2022 15:04:38
 • ISO 16949 Belgesi
  Otomotiv sektörü için kalite yönetim sistemi olarak bilinen ISO 16949 Belgesi ile alakalı bir çok detaya Aşan Danışmanlık kurumsal web sitesinden anında erişebilirsiniz.
  24.7.2022 23:21:08
 • Organik Tarım Ürünleri Sertifikasyon
  Organik Tarım Ürünleri Sertifikasyon süreci ile alakalı bilgilere Aşan Danışmanlık tarafından erişebilir ve bu alanda merak ettiğiniz tüm hususlar için uzman desteğini firmamızdan alabilirsiniz.
  30.5.2022 13:06:57

Ne Aramıştınız ?