Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

Tedarik Zinciri Nedir?

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi  kapsamında Tedarik Zinciri Nedir? konusunu ele aldığımız bu içeriğimizde bir çok detay sizlerle paylaşıldı.

Tedarik terimine baktığımızda ilgili terim lojistik bir terim olarak bilinir. Kelime anlamı bakımından ele aldığımızda tedarik kelimesi araştırıp bulma, elde etme anlamına gelir. Gereken hammaddenin, aletin, malzemenin, makinenin, ürünün ve hizmetin tedarikçilerden sağlanabilmesi durumları ile alakalıdır. Aşan Danışmanlık olarak alanında uzman kadromuz ile bu konulara vakıf bir şekilde sizlere ulaşmakta ve işletmenizin tedarik zinciri güvenliği kapsamında edinmek istediği tüm belgeleri kısa süre içerisinde temin etmekteyiz. Tedarik zincirindeki tüm ürünlerin nihai alıcılara ulaşması için güvenli bir ağ kurulması gerekir.TEDARİK ZİNCİRİ NEDİR?Bir ürünün nihai alıcıya üretmek, dağıtmak amacı ile firma ile tedarikçi arasındaki ağın adına tedarik zinciri denilir. Farklı faaliyetlerin, insanların, varlıkların, bilgilerin ve kaynakların yer aldığı tedarik zincirinde ayrıca ürünler, hizmetler orjinal bir şekilde müşteriye de ulaştırılabilmektedir. Tüm bu adımları kapsayan tedarik zincirinde firmalar maliyetlerini daha aza indirmek için ve iş ortamlarındaki rekabetçi koşulları sağlayabilmesi için tedarik zincirlerinin geliştirilmesi gerekir.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemine dahil olarak ilgili belgeyi alabilmek isteyen tüm firmalar öncelikle tedarik zincirini bilmelidir. Tedarik zincir yönetiminin tüm özellikleri ve detaylarına baktığımızda öne çıkanlar ise şu şekildedir;

* Oldukça önemli bir süreç olan tedarik zinciri optimize edilmiş olan firmalarda daha düşük maliyetler ortaya çıkar ve daha hızlı bir üretim sürecine sahip olurlar.
* Tedarik süreçleri ve zincirinde yer alan ürünlerin ve hizmetlerin üretilmesi, dağıtılması için şirketler ve tedarikçileri arasındaki ağ ortaya çıkar.
* Tedarik zincirindeki kurumlar ile arasında yer alan üreticiler, satıcılar, depolar, nakliye firmaları, dağıtım merkezleri ve perakendeciler tedarik zinciri içerisinde yer alır.
* İlgili süreçde yer alan işlevler, ürün geliştirme, pazarlama, operasyon, finans, dağıtım ve müşteri hizmetleri kapsamını içermektedir.
* Araştırma hususlarını, seçmeyi, planlama aşamalarını, stokların kontrol edilmesini, satın alma faaliyetlerini, nakliye detaylarını vb.. detayları tedarik zinciri detayları içerir.
* Daha düşük maliyetler edinmek ve daha hızlı bir üretim döngüsü için tedarik zinciri yönetimi gerekir.


Tedarik Zincirinin Faydaları Nelerdir?ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi´nin yararları oldukça fazladır. Müşterilere doğru malzemenin, zamanında erişmesi için iyi bir bilgi akışı gereklidir. Doğru planlanmış olan tedarik zincirinin firmalara güven sunması ve sunların yanı sıra müşterilere fayda sunması önemlidir. İyi bir tedarik zincirine sahip olunması sayesinde teslimat performanslarının iyileştirilmesi beklenir. Toplam maliyetlerin en aza indirilmesi sağlanır. Üründe yer alabilecek olan hatalar önceden bilinir ve hataların minimuma indirilmesi sağlanır.


Tedarik zincirine etkili bir şekilde sahip olan firmalar sürecin kısaltılması sayesinde daha fazla kar elde edeceklerdir. Her zaman üretim devamlılığının sağlanabilmesi için tedarik zinciri oldukça önemlidir. Kalitenin arttırılması ve piyasada meydana gelebilecek olan tüm değişikliklere kısa süre içerisinde cevap verilmesi gerekir.

Aşan Danışmanlık ile tedarik zincirinizi geliştirin. Tedarik zinciri güvenliğinizi sağlayarak bilgi teknolojilerini daha yakından tanıyın, kullanın ve yeniliğe her zaman açık olun. Daha az stok ile daha yüksek verimlilik elde edin.

Daha fazla bilgi ve danışmanlık hizmetleri için lütfen sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaramızdan bize ulaşın.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • BSCI AMFORİ Danışmanlığı
  Aşan Danışmanlık´tan BSCI AMFORİ Danışmanlığı alabileceğinizi biliyor muydunuz? Hemen web sitemizde yer alan telefon numaralarını arayarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
  31.3.2023 10:28:32
 • Yeşil OSB Sertifikalandırma
  Aşan Danışmanlık´ta ihtiyaç duyduğunuz ve araştırma içerisinde olduğunuz Yeşil OSB Sertifikalandırma ile ilgili bir çok bilgi sizi bekliyor, hemen sitemizde yer alan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
  24.5.2024 12:45:26
 • Küresel İklim Değişikliği
  Aşan Danışmanlık ile Küresel İklim Değişikliği konusunu ele alıyor ve bu alanda kurumsal destek almak isteyen işletmelerin yanında uzman danışmanlarımız ile oluyoruz.
  15.8.2022 13:29:43
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp