Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Tedarik Ne Demek?

Tedarik Ne Demek? Sorusunun yanıtını ele aldığımız bu içeriğimizde sizler için tüm detaylara yer verdik. Tedarik süreçlerine geçmeden önce tedarik kelimesinin anlamını öğrenmek gerekir.

Tedarik kelimesini ele aldığımızda hayatın olağan akışında bu kelimeyi genellikle tedarik etmek şeklinde daha yaygın kullanırız. Günlük yaşantımızda çok sık kullandığımız veya duyduğumuz kelimelerin başında gelir. Bir eşyanın, bir malın elde edilebilmesi için kullanılan bir kelime olan tedarik´in farklı anlamları olabilmektedir. Genel anlamda etmek ve olmak gibi fiiller ile beraber kullanıldığı bilinir.

Arapça´dan gelen ve kökeni arapça olan bu sözcüğün Türkçe diline geçmesi de Arapça´dandır. Tedarik etmek, tedarikte bulunmak, tedarikli olmak gibi kullanılan bu sözcüklerin en iyi anlamlarını öğrenmek için bu içerik Aşan Danışmanlık tarafından sizlere hazırlanmıştır. Tedarik zinciri ile alakalı sistemlerin geliştirilmesi ve bu sistemlerin firmalara entegre edilmesi hizmetlerini sunan firmamızdan her an bilgi alabilirsiniz.

Tedarik Ne Demektir?

Genel anlamda tedarik, rekabet süreçlerinde ve ihale dönemlerinde teklif vereilmek adına dış kaynaklardan malın, hizmetin bulunması ve kabul olması süreci olarak bilinir. Kıtlık koşulları içinde yer alan satın alma kararlarının uygulaması içerir. Yaşanacak olan tümn koşullara hazırlıklı olmak ve bu durumlara karşın ihtiyaç duyulabilecek hususları sağlayabilmek ve el altında bulundurabilmek bu kelimenin her birini içerecektir. Kelimeye baktığımzda Türk Dil Kurumu´nun güncel Türkçe sözlüğünde yer alan tedarik kellimesinin anlamı, hazırlık, elde etme, firmanın üretim süreçlerindeki sermaya mallarının sağlanmasıdır.

Tedarik ayrıca bir lojistik terimidir. Alet, aygıt, makine ve ya hammadde ile alakalı uygun tedarikçiden elde edilecek olan tüm araştırmalar, planlamalar, nakliye ve teslimat aşamalarında tedarik edildi ibaresini çok sık görürürüz. Ürünlerin tedarik aşamalarında olduğunu söyleyen firmalar çok sık karşılaşılan bir kelimeyi sizlere sunmuş olurlar.

TEDARİK ZİNCİRİ

Bir sonraki içerikde tam anlamı ile ele alacağımız tedarik zinciri konusuna kısaca değinmek gerekirse;

Lojistik ağı, terdarik zincirini içeren ürünlerin veyahut hizmetlerin tedarikçilerden müşteriye doğru hareket ettiği dönemi, ilgili süreci kapsar. Bu süreçte bulunan insanların, teknolojilerin, faaliyetlerin ve kaynakların tamamına verilen isim tedarik zinciri´dir.

Tedarik zinciri danışmanlığı ve belgelendirme süreçlerinin tamamı için Aşan Danışmanlık firmamızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 28000 Sertifikası Fiyatı
  Türkiye´nin en büyük belgelendirme firmalarından olan Aşan Danışmanlık´ta sizler için tüm hizmetler bulunuyor. Alanında uzman danışmanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz.
  20.1.2023 14:50:28
 • SASO Belgesi Fiyatları
  SASO Belgesi Fiyatları ile alakalı en geniş kapsamlı bilgiye ve dökümanlara Aşan Danışmanlık aracılığıyla ulaşabilirsiniz, hemen sitemizi ziyaret edin.
  17.7.2023 12:40:16
 • SASO Belgesi Nasıl Alınır?
  İhtiyacınız olan tüm belgeler için Aşan Danışmanlık sizlere hizmet vermektedir. İşinde uzman danışmanlarımız ile bugün SASO Belgesi Nasıl Alınır? sorusunun yanıtını web sitemizde size sunduk.
  29.12.2023 12:55:40
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?