Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

Tedarik Ne Demek?

Tedarik Ne Demek? Sorusunun yanıtını ele aldığımız bu içeriğimizde sizler için tüm detaylara yer verdik. Tedarik süreçlerine geçmeden önce tedarik kelimesinin anlamını öğrenmek gerekir.

Tedarik kelimesini ele aldığımızda hayatın olağan akışında bu kelimeyi genellikle tedarik etmek şeklinde daha yaygın kullanırız. Günlük yaşantımızda çok sık kullandığımız veya duyduğumuz kelimelerin başında gelir. Bir eşyanın, bir malın elde edilebilmesi için kullanılan bir kelime olan tedarik´in farklı anlamları olabilmektedir. Genel anlamda etmek ve olmak gibi fiiller ile beraber kullanıldığı bilinir.

Arapça´dan gelen ve kökeni arapça olan bu sözcüğün Türkçe diline geçmesi de Arapça´dandır. Tedarik etmek, tedarikte bulunmak, tedarikli olmak gibi kullanılan bu sözcüklerin en iyi anlamlarını öğrenmek için bu içerik Aşan Danışmanlık tarafından sizlere hazırlanmıştır. Tedarik zinciri ile alakalı sistemlerin geliştirilmesi ve bu sistemlerin firmalara entegre edilmesi hizmetlerini sunan firmamızdan her an bilgi alabilirsiniz.

Tedarik Ne Demektir?

Genel anlamda tedarik, rekabet süreçlerinde ve ihale dönemlerinde teklif vereilmek adına dış kaynaklardan malın, hizmetin bulunması ve kabul olması süreci olarak bilinir. Kıtlık koşulları içinde yer alan satın alma kararlarının uygulaması içerir. Yaşanacak olan tümn koşullara hazırlıklı olmak ve bu durumlara karşın ihtiyaç duyulabilecek hususları sağlayabilmek ve el altında bulundurabilmek bu kelimenin her birini içerecektir. Kelimeye baktığımzda Türk Dil Kurumu´nun güncel Türkçe sözlüğünde yer alan tedarik kellimesinin anlamı, hazırlık, elde etme, firmanın üretim süreçlerindeki sermaya mallarının sağlanmasıdır.

Tedarik ayrıca bir lojistik terimidir. Alet, aygıt, makine ve ya hammadde ile alakalı uygun tedarikçiden elde edilecek olan tüm araştırmalar, planlamalar, nakliye ve teslimat aşamalarında tedarik edildi ibaresini çok sık görürürüz. Ürünlerin tedarik aşamalarında olduğunu söyleyen firmalar çok sık karşılaşılan bir kelimeyi sizlere sunmuş olurlar.

TEDARİK ZİNCİRİ

Bir sonraki içerikde tam anlamı ile ele alacağımız tedarik zinciri konusuna kısaca değinmek gerekirse;

Lojistik ağı, terdarik zincirini içeren ürünlerin veyahut hizmetlerin tedarikçilerden müşteriye doğru hareket ettiği dönemi, ilgili süreci kapsar. Bu süreçte bulunan insanların, teknolojilerin, faaliyetlerin ve kaynakların tamamına verilen isim tedarik zinciri´dir.

Tedarik zinciri danışmanlığı ve belgelendirme süreçlerinin tamamı için Aşan Danışmanlık firmamızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Karbon Ayak İzini Azaltmak İçin Öneriler
  Aşan Danışmanlık firmasının sizler için hazırlanan bugünki içeriğinde "Karbon Ayak İzini Azaltmak İçin Öneriler" konusunu ele aldık. Hemen sitemizden sizler için hazırlanan önerileri inceleyebilirsiniz.
  15.4.2022 10:02:43
 • El Temizleme Jeli Ce Belgelendirme
  İhtiyacınız olan tüm belgelendirme hizmetlerinde Aşan Danışmanlık Yanınızda, El Temizleme Jeli Ce Belgesi ihtiyacınız var ise doğru adrestesiniz. Hemen firmamızdan teklif alabilirsiniz.
  20.5.2022 13:26:04
 • Kaynakların Verimsiz Kullanımı
  Kaynakların Verimsiz Kullanımı ve Sürdürülebilirlik konularının ele alındığı bu içeriğimizi Aşan Danışmanlık kurumsal sitemizden inceleyebilir ve doğru adımları atmak için bizden hizmet alabilirsiniz.
  8.8.2022 13:15:29

Ne Aramıştınız ?