Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Taze Ürün Belgesi

Taze ürün sertifikasyonu, meyve ve sebzeler gibi taze ürünlerin belirli kalite ve güvenlik standartlarını karşıladığını doğrulama sürecidir. Bu standartlar, ürünün satıldığı veya tüketildiği ülke, bölge veya sektöre göre değişiklik gösterebilir. Belirli bir sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlayan firmalar Taze Ürün Belgesi alabilmektedir. Belge alımına ilişkin her konuda Aşan Danışmanlık’tan bilgi alabilir ve örnek doküman talebinde bulunabilirsiniz.

Taze Ürün Belgesi Neden Önemli?


Taze ürün sertifikasyonu ürünün tüketim için güvenli olmasını sağlamaya yardımcı olur. Sertifikasyon kuruluşları, pestisit kullanımı, su kalitesi ve işleme prosedürleri gibi kontaminasyonu önlemeye ve ürünün zararlı maddeler içermediğinden emin olmaya yardımcı olabilecek standartlar belirler. Taze Ürün Belgesi, gıda güvenliğini sağlamanın yanı sıra kalitenin sağlanmasına da yardımcı olabilir. Sertifikasyon kuruluşları, tüketicilerin mümkün olan en iyi ürünü almasını sağlamaya yardımcı olabilecek olgunluk, doku ve tat gibi parametreler için standartlar ve ölçüm metotları geliştirmektedir. Bu da tüketiciler ve üreticiler arasında güven oluşturmaya yardımcı olabildiği gibi sertifikalı ürünlerin satış rakamlarını artırabilir

Taze Ürün Belgesi, yasalara uygunluk ve piyasa düzenleyicisi kuruluşların yayınladıkları standartlara v kurallara uyum sağlamak için de önem arz etmektedir. Bazı ülkelerde taze ürün satmak için özel sertifikalar gerekli olabilmekte ve sertifikanın sağlanamaması para cezalarına veya idari yaptırımlara neden olabilir. Üreticiler Taze Ürün Sertifikasıa alarak ürünlerinin yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere uygun olduklarını doğrulayabilir.
 

Taze Ürün Belgesi Türleri


Günümüzde yaygın olan sertifikasyon programlarından bazıları şunlardır:

* USDA Organic: Bu sertifika, Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı tarafından verilir ve organik tarım uygulamaları için belirli standartları karşılayan üreticilere sunulur. Bu standartlar, doğal gübre kullanmak, sentetik böcek ilaçlarından kaçınmak ve hayvanlara açık havaya erişim sağlamak gibi konuları içermektedir.

* GlobalGAP: Bu sertifika, Küresel İyi Tarım Uygulamaları Ortaklığı tarafından verilir ve taze ürünlerin güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde yetiştirilmesini ve işlenmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Sertifikasyon süreci gıda güvenliği, çevresel sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk ile ilgili olan ilkeler ve prosedürler dahil olmak üzere farklı standartları kapsar.

* FairTrade: Fairtrade International tarafından verilen bu sertifika gelişmekte olan ülkelerdeki üreticilerin ürünleri için adil fiyatlar almasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu sertifika, taze ürünler de dahil olmak üzere farklı ürün türlerini kapsar ve üreticilerin çevresel sürdürülebilirlik, sosyal sorumluluk ve ekonomik uygulanabilirlik için belirli standartları karşılamasını gerektirir.

* Non-GMO Project Verified: Non-GMO Project tarafından düzenlenen sertifika taze ürünlerin genetiği değiştirilmiş organizmalardan (GDO´lar) arınmış olmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu sertifika, taze ürünlerin de aralarında bulunduğu farklı ürün gruplarını kapsar ve üreticilerin test ve doğrulama için belirli standartları karşılamasını gerektirir.

Taze Ürün Belgesi, taze ürünün güvenli, yüksek kaliteli ve geçerli tüm yasa ve yönetmeliklere uygun olmasını sağlamaya yardımcı olabilecek önemli bir süreçtir. Üreticiler sertifika alarak tüketicilerde güven oluşturabilir ve potansiyel olarak satışlarını ve karlarını artırabilir. Bu konuda farklı sertifikasyon seçenekleri mevcuttur ve üreticiler, hangi seçeneklerin kendi ihtiyaçlarını ve müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşıladığını bütük bir titizlikle araştırmalıdır. Taze Ürün Belgesi ile ilgili tüm konularda Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilir; sertifikasyon programları, belgelendirme süreci ve maliyetleri, eğitim ve danışmanlık çözümleri vb gibi konularda bilgi alabilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp