Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Taşımacılık Yetki Belgesi

Taşımacılık Yetki Belgesi, aynı zamanda K Belgesi olarak bilinmektedir. K1-K2-K3 gibi sınıflandırmalara tâbî tutulan bu belge; ticari maksat ile yolcu taşıyacak veya yük taşıyacak olan tüzel kişilerin ya da gerçek kişilerin, bu faaliyette bulunabilmeleri için zorunlu kılınmaktadır.

Söz konusu taşımacılık yetki belgelerinin alınmasında ve yenilenmesinde kişilere ve iş yerlerine profesyonel destek sunan firmamız; istenen şartların karşılanması ve gereken evrakların hazırlanması, ilgili mercilere usûlüne uygun ve doğru şekilde başvuru yapılması, sürecin anlık takibi gibi konularda yardımcı olmaktadır. Siz de; gereksinim duyduğunuz taşımacılık yetki belgesine en kısa sürede sahip olmak için, hemen firmamıza başvurabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık olarak sizlere en uygun fiyatları sunacağımızdan emin olabilirsiniz, ihtiyaç duyduğunuz bu belge için hemen bizi arayabilirsiniz.

Taşımacılık Yetki Belgesi Nedir?


Bir kişinin veya firmanın; ticari amaçla yolcu ve yük taşımacılığı yapma salâhiyeti ve izni olduğunu gösteren belge, taşımacılık yetkis belgesi olarak adlandırılmaktadır. K1, K2, K3 olmak üzere ele alınan bu belge türlerinin kapsamı değişkenlik arz etmektedir. Şöyle ki;

•    K1 Yetki belgesi, ticari amaçla eşya taşımacılığı yapacak olanlara verilmektedir.
•    K2 Yetki belgesini, hususi taşımacılık yapacaklar almaktadır.
•    K3 Yetki belgesi ise ticari amaçla taşınma eşyası taşımacılığı yapacak olanlar tarafından alınması gereken bir belgedir.

Taşımacılık firmalarının; müşterilerinin ihtiyaçlarına ve taleplerine sağlıklı yanıt verebilmeleri için, ilgili belgelere sahip olan şoförlerle hizmet sunmaları gerekmektedir. Bu kapsamda ihtiyaç duyulan K türevi yetki belgelerinin temin edilmesi için gereken başvurular Ulaştırma Bakanlığı’nca alınmaktadır. başvuru yapılmaktadır. Ulaştırma Bakanlığı il ya da ilçe Bölge Müdürlüğü’ne yapılacak başvurular SRC tipi belge şartı koşulmakta olup, SRC belgesi sınavları bakanlık tarafından düzenlenmektedir.

Taşımacılık Yetki Belgesi Nedir?

K Türü Yetki Belgesi almak ile mükellef gerçek yahut tüzel kişilerin, vergi kaydının bulunduğu şehirde belge düzenleme konusunda yetkilendirilmiş yerlere başvurması lâzımdır. Bu alanda yetkili bir adres olarak faaliyet gösteren firmamız ise, hem söz konusu belgelerin alımında hem yenilenmesi ve iptali gibi işlemlerde kişilere ve firmalara yardımcı olmaktadır.

Siz de; firmamızın taşımacılık yetki belgesi hizmetleri için bizi arayabilir, web sitemiz üzerinde bulunan iletişim formlarımızı kullanabilir veya doğrudan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Kullanılacak aracın sınıfı, kullanım amacı, gerçekleştirilecek ticari faaliyet gibi detaylar doğrultusunda sahip olacağınız bu belge ile, yük ve yolcu taşımacılığı alanındaki yetkinliğinizi tescilleyebilirsiniz.

Aşan Danışmanlık ile sizlere 1 telefon kadar yakın olan danışmanlar yönlendirilir ve sorularınız anında yanıtlanır, belgelendirme teklifleri ise sizlere yine aynı şekilde teklif olarak iletilir.
 

Taşımacılık Yetki Belgesi Nasıl Alınır?


Bu sorunun cevabı, alınmak istenen belgenin türüne ve araç sınıfına göre değişmektedir. K kodlu belgelerin her biri, farklı süreç işlemlerini ve taşımacılık şekillerini kapsamaktadır.

Bu alanda yetkili ve deneyim sahibi bir belgelendirme ve danışmanlık firması olarak biz; kişilerin kendilerine uygun belge türünü tespit etmeleri, bu belgeye sahip olabilmek için gereken şartları öğrenmeleri ve karşılamaları, ilgili mercilere yönelik başvuruların hatasız ve eksiksiz gerçekleştirilmesi gibi konularda destek sağlıyoruz.

Siz de; Taşımacılık Yetki Belgesi alımı için bize başvurabilir, gereksinim duyduğunuz profesyonel yönlendirme ve desteğe uzman kadromuz sayesinde ulaşabilirsiniz. Böylece ticari faaliyetleriniz için gereken bu belgelere, hızlı ve pratik bir süreç dâhilinde sahip olabilirsiniz.

En güncel taşımacılık yetki belgesi fiyatlarını firmamızdan öğrenebilir; belgelendirme hizmetlerinden hem üst düzey kalite ve profesyonellik ile, hem de uygun fiyata yararlanmak için şimdi bizi tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun Aşan Danışmanlık sizlere hizmet verecektir, sorularınız için INSTAGRAM hesabımızdan bize DM gönderebilir, sitemizdeki canlı destek hattından bize anında yazabilir veya telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.
 

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp