Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Suudi Arabistan İhracat Uygunluk Belgesi

Suudi Arabistan İhracat Uygunluk Belgesi ihtiyacınız mı var? Hemen Aşan Danışmanlık müşteri temsilcilerini arayın ve en uygun fiyatlardan ihtiyacınız olan belgeye ulaşın. Suudi Arabistan’a ihracat yapmak için gerekli olan SASO belgesi nasıl alınır? Eğer Suudi Arabistan’a ürün sevkiyatı yapmayı planlıyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz önem taşımaktadır. Bunlardan ilki, gönderimini yapacağınız ürünlerin SASO tarafından belirlenen tüm standartlara uygun olması olarak karşımıza çıkmaktadır. Aksi takdirde sevkiyatınız gümrük kapısından geri gönderilmektedir.

Bu uygunluğu kanıtlamak için SASO sertifikası almak zorunludur. Bu sertifika, bir belgelendirme kuruluşu aracılığı ile rahatlıkla alınabilmektedir. Siz de sevkiyatınız için uygunluk belgesi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, başvuru sürecinizi kısa süre içerisinde başlatabilirsiniz.

SASO Belgesi Ne Amaçla Alınır?


Bilindiği üzere bir ülkeye ihracat gerçekleştirmek için ihraç edilen ürünlerin o ülkenin kalite standartlarına uygun olması gerekmektedir. Suudi Arabistan’da bu kalite standartlarını belirleyen kuruluş ise Suudi Arabian Standards Organization (SASO) olarak karşımıza çıkmaktadır. Belirlenen standartlar,

•    Ülkede sağlık açısından yaşanabilecek sorunların önüne geçilmesi
•    Çevrenin korunması
•    Tüketici haklarının korunması
•    Ulusal güvenliğin sağlanması
•    Aldatıcı olabilecek tüm uygulamaların önlenmesi

Amacı ile uygulanmaktadır. Sevkiyatını sağladığınız ürünlerin tüm bunlara uygun olduğunu ise SASO belgesi alarak kanıtlamak mümkün hale gelmektedir.


Hangi Ürünlerin Sevkiyatı için SASO Belgesi Gerekmektedir?


Farklı ürün gruplarında farklı standartların uygulanması söz konusu olabilmektedir. Ancak sevkiyat yapılan ürünün türü ne olursa olsun gönderilen ülke tarafından belirlenmiş olan kalite standartlarına uygun olması önem taşımaktadır. Buna bağlı olarak Suudi Arabistan’a gönderilen tüm ürünlerde SASO sertifikasının bulunması gerekli olmaktadır.

SASO İhracat Belgesi & SASO Belgesi, Suudi Arabistan İhracat Uygunluk Belgesi

Aksi takdirde ürünün gümrükten geçmesi konusunda sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu belge, her sevkiyatta ayrı olarak düzenlenir ve sevkiyatı gerçekleştirilen ürün grubunun gerekli standartları taşıdığını kanıtlar niteliktedir. Belge hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

SASO Sertifikası Almak için Hangi Evraklar Gereklidir?


SASO sertifikası almak için öncelikle bir başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu başvuru sırasında ise bazı evraklara halihazırda sahip olmanız önem taşımaktadır. Böylece süreç başlatılabilir hale gelmektedir. Bu evrakları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

•    İhracat edilecek ürünlerin listesi
•    Ürünlerin teslimi sırasında gerekli olacak Konşimento Belgesi
•    Ürünün gönderiminin yasal ticari uygunluğunu belirten ihracat faturası
•    Sigorta belgesi
•    Menşe şehadetnamesi
 

SASO Belgesi Nasıl Alınır, Süreç Nasıl İşler?


Belgeyi almak için gerekli olan tüm evraklar ile başvuruda bulunmak gerekir. Bu aşamada bir belgelendirme firması ile çalışmak işleri bir hayli kolaylaştıracaktır. Sektörün deneyimli belgelendirme firmalarından olarak sizlere bu konuda destek sağlamaktayız.

Başvurunun ardından gönderimi yapılacak ürünlerin laboratuvar testleri gerçekleştirilmektedir. Bu testler sonucunda olumsuz bir dönüş alınmaması halinde sevkiyat için uygunluk belgesi düzenlenebilmektedir. Böylece ihracat sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir. SASO belgesi nasıl alınır sorusu hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçerek süreci başlatabilir, en kısa süre içerisinde sevkiyatınız için bu belgeyi düzenletebilirsiniz.

Türkiye´nin önde gelen danışmanlarının yer aldığı Aşan Danışmanlık firmamıza hemen ulaşın INSTAGRAM sayfamızda da ayrıca bu tarz belgeler için önemli veriler, dökümanlar ve bilgiler yer almaktadır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Atex Belgesi Nasıl Alınır?
  Aşan Danışmanlık web sitesinde ATEX Sertifikası hakkında bir çok veriye erişmek mümkün, bugün siz değerli ziyaretçilerimize Atex Belgesi Nasıl Alınır? sorusunun yanıtını sunuyor olacağız.
  29.6.2023 21:49:50
 • Su Ayak İzi Doğrulama
  Su Ayak İzi Doğrulaması ve ISO 14046 ile ilgili detaylı bilgilere kurumsal web sitemizden hemen erişebilir ve aklınıza takılan her türlü husus için web sitemizdeki telefon numaralarımızdan bilgi alabilirsiniz.
  8.4.2022 10:25:46
 • Biyolojik Ürünler Endüstrisi Birliği (BPIA) Kayıt ve Belgeleri
  Aşan Danışmanlık´ta Biyolojik Ürünler Endüstrisi Birliği (BPIA) Kayıt ve Belgeleri için uzman danışmanlar görev yapmaktadır. Soru ve talepleriniz öncesinde sizler için hazırlanan bu içeriği inceleyebilirsiniz.
  13.5.2022 12:15:17
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp