Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Sürdürülebilirlik Stratejiniz Var mı?

Dünya üzerinde yer alan bir çok sürdürülebilirlik uygulaması genel anlamda 2 ana grupta toplanır. Sürdürülebilirliğin firmalara entegre edilmesi için Aşan Danışmanlık hizmetinizdedir.

Çıkış noktası sürdürülebilirlik olan firmaların sosyal anlamda karşılaştığı sorunlar ve çevresel bakımdan karşılaştığı sorunlara çözüm üretim hızları ortadadır. Kısa süre içerisinde karar alma mekanizmaları ve üretim süreçlerini dahil altına alarak firmaların olumsuz olan tüm etkilerini hafifletmek amacı ile adımlar atarlar. İşletmeniz için sürdürülebilirlik stratejisi belirlerken, bazı detaylara dikkat etmeniz, bazı maddelerle firmanızı öne çıkarmanız gerekir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

DOĞAL SERMAYEYE YATIRIM


Firmaların ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulması ve bu kapsamdaki ekosisteme dahil olmuş olan adımların atılması ve büyümeye açık olması gerekir.

HİZMET EKONOMİSİ

Sürdürülebilir firmaların hizmete daha çok yöneldikleri bilinir. Ürün satmak yerine hizmet satmayı daha fazla tercih ederler. Bu firmaların ürünleri satmak yerine kiralama yoluna gitmek istemesi, üründen edinilicek faydayı arttırmaktadır. Ayrıca bu yöntem sonucu kullanım ömrünü tamamlayan ürünlerinde müşterilerden geri alması ile geri dönüşüme kazandırması kapsamında yeniden üretime katkı sağlamaları da önemli bir detaydır.

EKOLOJİK YENİDEN KULLANIM

Sürdürülebilir olan firmaların büyük bir çoğunluğu kapalı döngü üretim sistemleri kullanmaktadır. Üretim sistemlerinden kaynaklı çıkan atıkların çöp yada farklı bir kaynak görünümüyle yeniden üretimde kullanıması mümkündür.

DOĞAL KAYNAK VERİMLİLİĞİ

Sürdürülebilir firmaların verimlilik oranları artar. Doğal kaynaklarından çok daha uzun faydalanabilmeleri mümkün olur.

Firmaların dikkat etmesi gereken konu başlıkları arasında enerji ve iklim değişiklikleri, yiyecek ve su kıtlıkları, atıklar ve kirlilik durumları, yoksullukla ve sosyal adaletsizlikle başa çıkma, etik değerlere sahip çıkma ve kurumsal yönetim başklıkları da yer alır.

Sürdürülebilirlik için en iyi performansı elde edebilmeniz için başarabileceklerinizi vaad edin. Ne fazlasını ne de eksiğini veirn. Paydaşlarınız ile bu alanda sunacağınız tüm raporlar firmanıza katkı sağlayacaktır.

Üretim yapan firmaların sürdürülebilirlik alanında öne çıkmasında etkisi büyüktür. Üretim fabrikalarında yada tesislerinde kimyasalların kullanımı fazla, enerjinin tüketimi fazla, doğal kaynak tüketimi fazladır. Bu nedenle fabrikaların fazlaca insan çalıştırmasındaki asıl neden yadsınamayacak kadar fazla atığın ortaya çıkışı olarak düşünülebilir. Sürdürülebilirlik konusunda özellikle üretim yapan firmaların adımlar atması önemlidir. Hem çevre hemde sosyal olan etkileri en aza indirmek için sürdürülebilirlik bugün ülkemizde faal tüm firmalara gerekir. Aşan Danışmanlık olarak sürdürülebilirlik danışmanlarımız ile sizlere Türkiye´nin heryerinde hizmet vermekteyiz. Sürdürlebilirlik stratejisi belirlenmesi ve gerekli adımların doğru zamanda, doğru şekilde atılabilmesi için bize iletişim sayfamızda yer alan telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Aşan Danışmanlık firması Fatma Aşan tarafından kurulmuş ve uzun senelerdir başarılı bir şekilde yönetilmektedir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK STRATEJİSİ DANIŞMANLIĞI

Hammaddelerinizin tedarik süreçleri ve tedarik zincirinde yer alan koşulların uygunluğu önemlidir. Bunlara dahi dikkat edilmesi gerekir. Firma paydaşlarının çalışma koşullarındaki uluslararası ilkelere uygunluk durumu, firmaların personellerinin hangi koşullarda hizmet verdiği, iş güvenliğine dikkat ediyor mu, işçi sağlığına önem veriyor mu gibi detaylara bakılarak iyileştirmelere açık olan firmaların tercih edilmesi gerekir. Sürdürülebilirlik için bir çok unsura dikkat edilmektedir.

Sizlerde sürdürülebilirlik strateji danışmanlığı için Aşan Danışmanlık´tan Fatma Aşan ve ekibine sitede yer alan telefon numaralarından ulaşabilir ve en iyi teklifleri alabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Medikal Yazılım Belgelendirmesi
  Medikal yazılım belgelendirmesi sağlık tesislerinde ve dünyanın diğer yerlerinde her gün 50.000´den fazla farklı türde kullanıldığı tahmin edilen tıbbi cihazlar için gerekli olan belgelendirmedir.
  9.12.2022 09:31:58
 • ISO 22881 Standardına Göre Yük Tekeri ve Rulet Testleri
  ISO 22881 Standardına Göre Yük Tekeri ve Rulet Testleri ile alakalı ihtiyacınız olan belgelendirme süreçlerinde Aşan Danışmanlık olarak sizlerin yanındayız, hemen bize ulaşabilirsiniz.
  27.5.2024 11:17:21
 • CMİM Fas Uygunluk Belgesi
  Aşan Danışmanlık web sitesinden ihtiyacınız olan CMİM Fas Uygunluk Belgesi hakkında bilgiye hemen erişebilir ve aklınıza takılan soruların tamamı için uzman desteği alabilirsiniz.
  28.3.2023 10:05:56
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp