Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Sürdürülebilirliğin Şirketlere Sağladığı Katkılar

Sürdürülebilirliğin Şirketlere Sağladığı Katkılar ile alakalı bilgi paylaşımı yer alan bu içerik sizlere Aşan Danışmanlık tarafından hazırlanmış ve sunulmuştur. Geçtiğimiz günlerde web sitemizde yayınlanan " İşletmeler için kurumsal sürdürülebilirlik " konusunun devamı olarak bugün işletmelere sürdürülebilirliğin sağladığı yararlardan bahsedeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde Aşan Danışmanlık sosyal medya hesaplarında Sürdürülebilirliğin işletmelere sağladığı katkılara yer vermiştik. Tekrar hatırlayacak olursak bu katkıları madde madde şu şekilde sıraladık;

* Yükselen marka değeri
* Artan işletme kurumsal itibarı
* İşletmeye nitelikli iş gücü çekme
* İşletme için orta ve uzun vade kapsamında azalan maliyetler
* İşletmeye yeni iş fırsatlarının doğması
* Sermaye bakımından daha kolay ulaşım sağlanması
* Yenilikçi olarak hizmetlerin geliştirilmesi ve ürün gelişimi
* İşletmenin ömrünü uzatması

Hususların bazılarını ele alalım..İŞLETMENİN MARKA DEĞERİNİN ARTMASI
İTİBARIN SAĞLANMASISürdürülebilirlik çağımızın en büyük gereklilikleri arasındadır. Firmaların sürdürülebilirliği kabul etmesi ve faaliyetlerine entegre etmesi önemlidir. İşletmelerin şeffaf bir şekilde sürdürülebilirlik için yaptıklarını paylaşmaları onların olumlu bir şekilde itibarının artmasını sağlayacaktır. Firmaların marka değerlerine değer katması için itibar yönetimi önemlidir. Marka değeri ve itibar olası bir kriz durumlarında firma için kalkan görevi görecektir.

Firmalar faaliyetlerini sürdürrken ilgili faaliyetleirn çevresel anlamda ve sosyal anlamda etkilerini de bilmeli ve bu etkileri her geçen gün daha sağlam yapabilmek için gerekli adımları atmalıdır. Şirketleriniz için kurumsal sürdürülebilirlik adımı atmak istediğiniz heran uzman kadromuz ile Aşan Danışmanlık olarak yanınızdayız.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ve ETKİN RİSK YÖNETİMİFirmaların toplumsal ihtiyaçlara ve koşullara karşın etkili bir şekilde adapte olmak ve sosyal, çevresel, kurumsal, ekonomik sistemlere ilişkin riskleri iyi bir şekilde yönetmekle beraber maliyetlerde de azaltmaya gitmek önemlidir. Sürdürülebilirlik kapsamındaki bir çok iş kolunda riskleri etkili bir şekilde yöneten, riskleri her türlü koşula karşı daha kolay bir şekilde tanımlayan ve ortadan kaldıran firmalar gelişen tüm sürece daha rahat adapte olurlar.

İşletmelerin iş planlarını tam zamanında yapması, işlerinin çevresel etkilerini bilmesi, işlerine karşın risk faktörlerini edinmesi ve özellikle iklim değişiklikleri, su, hammadde kıtlığı, zehirli atık gibi durumları bilerek bu ve benzeri maddeleri göz önünde bulundurması risk yönetimindeki etkinliğini gösterir. Daha etkin risk yönetimine sahip olan firmaların 1 adım önde olması sağlanır. Sizlerinde işlerinizde, rakiplerinizden 1 adım önde olabilmek için etkin risk yönetim sistemleri kapsamında faaliyetlerinizi sürdürebilmesi için Aşan Danışmanlık firmasını aramanız gerekmektedir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ve YENİ İŞ FIRSATLARIYeni olan iş fırsatlarını kaçırmak istemiyor musunuz? Sürdürülebilirlik kapsamında tüm iş süreçlerine hakim olmak ve faaliyetlerinizi farklı kollardan sürdürerek yeni ürünlere, yeni piyasalara açılmak istiyor olabilirsiniz. Sürdürülebilirlik bakış açısı her zaman sizlere yaratıcı düşünmenin kapısını aralayacaktır.

Uzun süreler boyunca işletmenin ayakta kalabilmesi için sürdürülebilirlik oldukça önemlidir.

Sürdürülebilirlik sayesinde çevresel boyutları benimseyecek ve daha az enerji tüketimi, daha az hammadde israfı, atık imha bedeli gibi tüm süreçlerin en iyi şekilde iyileştirmelere gitmesini sağlayacaksınız. Şirketlerin karlılıklarının ve verimlerinin artması için sürdürülebilirliğe dahil olması gerekmektedir.

Kurumsal sürdürülebilirlik sayesinde işletmenizin ömrünü uzatın.

Daha fazla bilgi ve uzman kadromuzdan sürdürülebilirlik hakkında detay edinmek isterseniz web sitemizde yer alan CANLI DESTEK Hattına yazabilir veya telefon numaralarını arayabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Sanayi Sicil Belgeleri
  Aşan Danışmanlık olarak sizlere bu alanda hizmet sağlayabilmekte ve uzmanlarımız ile danışmanlık sunabilmekteyiz. Sanayi sicil sistemine kayıt müracaatında bulunabilmek için bize ulaşın.
  12.9.2022 08:15:34
 • Gost-R Uygunluk Belgesi
  Gost-R Uygunluk Belgesi talepleriniz için Aşan Danışmanlık firmamıza site üzerinde yer alan numaradan hemen ulaşabilir ve anında işletmemizden teklif alabilirsiniz.
  5.6.2023 14:36:34
 • ISO 17021 Sistem Belgelendirme Kuruluşları Akreditasyonu
  ISO 17021 Sistem Belgelendirme Kuruluşları Akreditasyonu ile alakalı merak ettiğiniz tüm bilgiler için bizlere kurumsal web sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan ulaşabilir ve anında teklif alabilirsiniz.
  11.11.2022 11:25:07
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp