Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Su Ayak İzi Doğrulama

Kurumsal su ayak izi  bağımsız 3. taraf kuruluşlar tarafından doğrulanabilir. Bu kapsamda firmalar ISO 14046 ile su ayak izi doğrulamasını yapabilir. Dünya´nın hemen her ülkesinde kabul gören bir standart olarak bilinen ISO 14046´da su ayak izinizin hesaplanması, doğrulanması, raporlanması gibi ihtiyaçlarınıza çözüm olmaktadır. Su ayak izi doğrulaması yapma gayretinde olan firmaların ilgili maddelere uygun olması, yönergelere uygun hareket etmesi ve mevzuata hakim olması önemlidir. Doğrulama ve bunun yanında envanter çalışmaları için Aşan Danışmanlık sizlere profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Su Ayak İzi Doğrulama Belgesi Nedir?

Firmaların su ayak izi doğrulama sertifikasında beyan edilen su ayak izinin tüm değerleri bağımsız kurumlar tarafından onaylanarak doğrulandığını gösterir. Su ayak izleri firmaların dolaylı olarak yada doğrudan tüketmiş oldukları su kaynaklarını, suyun miktarını ölçümler. Kurumsal sürdürülebilirlik hizmetleir kapsamında farkındalığa sahip olan markaların su ayak izini uluslararası stadartlara uygun bir hale getirmek istemesi önemlidir. Bu standartlara uygun bir hale gelmesi ve hesaplaması ve geçerli değerlere sahip olabilmesi için uzmanlarımız ile en iyi hizmetleri sunuyoruz.

Su ayak izi doğrulaması firmalar için oldukça önemlidir. Firmaların sağlıklı, tutarlı ve şeffaf raporlamalara sahip olması paydaşlarının tamamı için önem arz etmektedir. Markaların müşterileri, tedarikçileri, yatırımcıları ve bunun yanında diğer tüm paydaşları için kurumsal itibarın artması bu belgelendirme ile mümkün olacak ve daha iyi bir dünya için su kaynaklarının çok daha verimli olarak kullanılması sağlanacaktır. Bununla beraber firmaların maliyetleri düşmekte ve daha sorumlu ürünler üretmekte, daha iyi süreçler yönetilebilmektedir.

ISO 14046 Su Ayak İzi Doğrulama

Bu standart firmaların su ile ilgili tüm riskleri bilmesi, suyun risk yönetimine hakim olması, çevresel etkilerin daha aza indirilmesi yada tamamen ortadan kaldırılması için önem taşımaktadır. ISO 14046 uluslararası düzeyde referans almaktadır. Ortaya koyulmuş olan tüm yaşan döngüsüne yaklaşımın ele alındığı bu standartta ilkeler, gereksinimler, yasa ve mevzuatlara hakim olan danışmanlarımız ile Türkiye´nin  her yerinde hizmetlerimizi vermekteyiz. Su envanterlerinizi hazırlamakta ve bunların analizlerinin yapılması, değerlendirilmeye alınması, yorumlanması ve sınır değerlendirilmesi ile ilgili detayların standarda uygun bir hale getirilmesi için Aşan Danışmanlığı arayın.

Su ayak izi doğrulaması hizmetin süreçlerinde öncelikli olarak danışmanlarımız firmanızı incelemekte ve gerekli tüm çalışmalara start vermektedir. Raporlar detaylandırmasında 3.taraf raporların hazırlanma şekli, hangi paremetleri karşılaştırması firma yetkililerine aktarılmaktadır. ISO 14046´da su ayak izi doğrulaması için firmanın amaç, kapsam tanımı hazırlanır. Ayrıca firmaya ait kurumsal sınırlar, su ayak izi değerlendirmesi sırasında karşılaşılabilecek hususlar ve özel gereksinimler ele alınacaktır. Su ayak izi ile ilgili firmaların doğrulama hizmetini başarılı bir şekilde geçmesi ve ISO 14046 belgesine sahip olabilmesi için profesyonel destek sunmaktayız.

Yapılan hesaplamalar neticesinde ilgili sınır koşulları belirlenmektedir. Koşullar kapsamında gri su ayak izi, yeşil su ayak izi ve mavi su ayak izi konuları değerlendirmeleri yapılır ve firmaların hesaplarına ilişkin olan tüm veriler elde edilir. Firma için elde edilen verilerin referanslarındırılması ve uzmanlarımız tarafından kontrol işlemlerinin yapılmasının ardından SU AYAK İZİ DOĞRULAMASI ile ilgili diğer süreçlerin takibini yapmaktayız.

Su Ayak İzi Doğrulaması Bazı Yararları

Birmalara bir çok alanda yarar sağladığını biliyoruz. Öncelikli olarak firmaların su kullanımına göre çevresel etkilerini analiz edebilmesi sağlanır. Yaşam döngüsünün çok daha iyi olması ve ürünlerde, hizmetlerde tüketilen su miktarının belirlenerek alınması gerekli olan aksiyonların alınması sağlanır. Su tüketimi ISO 14046 sayesinde azaltılmakta ve firma maliyetleri en aza indirilmektedir.

Aşan Danışmanlık´tan alacağınız ISO 14046 belgesi sayesinde firmanızın yaşam döngüsü boyunca kullandığı teknikler sayesinde ürün üretiminde, hizmetlerde nekadar su tükettiklerini bilecek ve bunların azaltılması için gerekli aksiyonları kolay bir şekilde alabileceksiniz. Dünya´mızın kıt kaynakları arasında yer alan tatlı su kanynakları için her firmanını su ayak izi hesaplaması ve doğrulaması yaptırması gerekir. Bu sayede stratejik risk yönetiminizi yapabileceksiniz. İşletmelerin verimli bir şekilde su kullanımını sağlaması  ve maliyetlerini düşürerek etkinliklerini arttırmasına olanak sağlayan ISO 14046 için doğru adrestesiniz.

Su ayak izi doğrulamasında danışmanlık hizmetlerini Aşan´dan alabilirsiniz. Alacağınız bu danışmanlık ve sertifika sayesinde hükümetler, sivil toplum kurumları, sendikalar ve benzeri kurumsal paydaşlar ile daha rahat işbirlikleri içine girebilirsiniz. Su ayak izi doğrulamasını en iyi şekilde hesaplatmak gerekir.

Detaylar ve en uygun fiyatlandırma seçenekleri için incelediğiniz web sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Gümrük Birliği EAC Belgesi
  Gümrük Birliği EAC Belgesi edinmek isteyenler için Aşan Danışmanlık Tüm Türkiye´de sizlere hizmet vermek için uzman kadrosu ile hizmetlerini sunmaktadır.
  9.6.2023 18:31:16
 • ISO 28000 Sertifikası Nasıl Alınır?
  Aşan Danışmanlık ile en hızlı belgelendirme süreçlerinden geçin! ISO 28000 Sertifikası Nasıl Alınır? sorusunun detaylı yanıtı ve teklif formaları ile kurumsal sitemiz aracılığıyla sizlere ulaşmaktayız.
  13.2.2023 11:34:10
 • ISO 9001 Sertifika Fiyatı
  Aşan Danışmanlık belgelendirme hizmetleri sunan firmamız sizlere ISO 9001 Sertifika Fiyatı konusunda en uygun seçenekleri sunuyor. Hemen sizler için teklif verebilmemiz adına bize ulaşabilirsiniz.
  10.6.2022 12:08:38
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp