Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

SRC Belgesi

SRC Belgesi meslekî yeterlilik belgelerinden biridir ve 1, 2, 3, 4 ve 5 olmak üzere gruplandırılmaktadır. Ehliyet almak isteyen kişilerin gündeminde kendine yer bulan SRC Belgesi farklı araç sınıflarına göre değişen ehliyet türleri doğrultusunda çeşitlenmektedir. Belli sınıf araçları kullanabilmek için bu belgeye sahip olmak zorunlu tutulmaktadır. Yolcu ve yük taşımacılığı yapan mesleklerde çalışanların SRC belgesi alması şarttır.

Firmamız ise; K1-K2-K3 taşıma yetki belgelerinde olduğu gibi, SRC Belgesi alımında da başvurulan ilk adreslerden biri durumundadır. Süreci profesyonel bir şekilde yönetmek ve hızlıca sonuçlandırmak isteyenler; bunu, firmamızın SRC Belgesi’ne yönelik hizmetleriyle kolayca başarmaktadır.

İşinde uzman danışmanlar her türlü belge için size hizmet verecektir, Detaylara erişmek, bilgi almak ve teklif alabilmek için Aşan Danışmanlık’a iletişim numarasından hemen ulaşın.

SRC Belgesi Nedir?


Yurt dışı ve yurt içinde güvenli yolcu ve yük taşımacılığı standartları oluşturulabilmesi için, sürücülerden belli yeterliliklere sahip olduklarını kanıtlayan belgeler talep edilmektedir. İşte SRC belgesi de bunlardan biridir.

Minibüs, panelvan, kamyon, kamyonet gibi ticari araçlar ile yolcu taşımacılığı ve yük taşımacılığı yapacak olan sürücülerin hem sürücü belgesi, hem psikoteknik raporu hem de meslekî yeterlilik düzeylerini gösteren SRC belgesi almaları gerekmektedir. Kişilerin SRC belgesi olmadan ticari maksatlı bir taşımacılık faaliyeti gerçekleştirmeleri hâlinde gerek sürücülere gerekse ruhsat sahiplerine idari para cezaları uygulanmaktadır.

Aşan Danışmanlık bir çok sektöre uygun fiyatlardan belgelendirme hizmeti sunar.

SRC Belgesi Hangi Araçlar için Geçerli?

Kamyonet, kamyon, çekici, panelvan, otobüs ve minibüs gibi araçları kullanan sürücülerin SRC Belgesi almaları zorunlu tutulmaktadır. Bu araç türleriyle gerçekleştirilen ticari amaçlı karayolu taşımacılığı faaliyetlerinde ilgili belge istenmektedir.

SRC Belgesi Çeşitleri Nelerdir?


Kullanım amaçları doğrultusunda SRC Belgesi türlerini şöyle ifade edebiliriz:

•    SRC 1: Uluslararası yolcu taşımacılığı.
•    SRC 2: Yurt içi yolcu taşımacılığı.
•    SRC 3: Uluslararası yük-kargo taşımacılığı.
•    SRC 4: Yurt içi yük-kargo taşımacılığı.
•    SRC 5: Tehlikeli madde taşımacılığı.

SRC Belgesi Nedir?

Siz de; bu belgelerden ihtiyacınız olanı alabilmek için firmamıza başvurabilir, uzman ekibimizin profesyonel desteği sayesinde süreci tahmin ettiğinizden daha hızlı, pratik ve sorunsuz hâle getirebilirsiniz.

SRC Belgesi Nasıl Alınır?


Bunun için Milli Eğitim Bakanlığı´nın yetkilendirdiği kurumlardan birine başvuru yapmanız gerekmektedir. Zira öncelikle SRC belge türüne göre bir eğitim görmeniz istenmektedir. Eğitimin ardından sınava tâbî tutulan sürücüler, sonuca göre sürücüler belgesi almaya hak kazanmaktadır.

Bu aşamada ilgili kuruma sunmanız gereken evraklar bulunmaktadır. SRC Belgesi alımı konusunda güvenilir ve profesyonel başvuru noktası olarak biz, söz konusu evrakların hazırlanması ve ibraz edilmesine yönelik olarak gereken desteği sunmaktayız.
Bahsi geçen evrakları ise şöyle sıralayabiliriz:
1.    Sürücü Belgesi Fotokopisi,
2.    Kimlik Fotokopisi,
3.    Diploma Aslı,
4.    Sabıka Kaydı,
5.    Biyometrik Fotoğraf (2 Adet).

Aynı zamanda şunu söylemeliyiz ki; sınav, SRC Belgesi almak isteyen herkes için zorunlu değildir. Zira; 25 Şubat 2003 öncesine ait geçerli bir ehliyete sahip sürücüler, eğitime ve sınava girmeden de SRC belgesi alabilmektedir. Fakat bu sürücülerin 66 yaşından gün almamış olması; kaçakçılık, terör suçlarından sabıkası bulunmaması gerekmektedir.

Siz de; ticari maksatla yolcu yahut yük taşımacılığı yapmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan SRC Belgesi için gerekli şartların ve evrakların neler olduğunu öğrenmek, doğru şekilde başvuru yapmak ve meslekî yeterliliğinizi tescilleyecek bu belgeye sahip olmak için bize başvurabilirsiniz.

Daha fazlası için bilgi edinmek adına Aşan Danışmanlık firmasına ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen danışmanlık firması ile sizlerde rakiplerinizden 1 adım önde olabilirsiniz.

Sorularınız için INSTAGRAM hesabımızdan bize DM gönderebilir, whatsapp hattından bize yazabilirsiniz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp