Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Spor Kıyafetleri ve Malzemeleri CE Belgesi

Belge danışmanlık alanında uzun zamandır hizmet veren firmamızdan spor kıyafetleri ve malzemeleri CE belgesi çalışmaları güven içinde almanız mümkün olmaktadır.
Spor kıyafetleri ve malzemeleri CE belgesi hizmetlerinde kaliteden ve güvenden taviz vermeden çalışmalarına devam eden firmamızdan her konuda yardım alabilirsiniz. Her türlü spor ürünlerinde olması zorunlu hale gelen CE belgesi hizmetleri için her zaman firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız bünyesinde yer alan işinin ehli özel eğitim almış profesyonel ekibimiz büyük bir titizlikle çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

Günümüzde pek çok üründe bulunması gerekmesine rağmen belge bazı ürünler için çıkarılmış spesifik bir yönetmelik yer almamaktadır. Bu tarz ürünler için belge almak isteyen üreticiler ürünleri direkt olarak sportif yanlarını değil de dayanıklılığını, içeriğini, sağlıklı ve güvenli olduğu bakımından doğrulanması ve sertifika verilmesi gerekmektedir. Spor kıyafetleri ve malzemeleri için CE belgesi almak için her zaman firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamızdan aldığınız her türlü belge hizmetlerinde olduğu gibi CE belgesi çalışmalarından kesinlikle memnun kalacaksınız.

Ürettiğiniz spor ekipmanları ve ürünleri için en ideal belgeleri sizlere sunuyoruz. Aşan Danışmanlık ile yola çıkanlar kısa sürede ce sertifikasına sahip olur.

Spor Kıyafetleri ve Malzemeleri CE Belgesi

Genellikle spor kıyafetleri ve malzemeleri çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olmaktadır. Bu alan içinde farklı spor dallarında kullanılan kıyafetler, koruyucu donanımlar ve farklı çeşitlerde olan ekipmanlar ile çok sayıda kategoride ürünler vardır. Bu ürünlerin hepsini içine alan bir düzenleme, yönetmelik ya da mevzuat hazırlamak son derece zor olmaktadır. Ancak her bir spor malzemesinin sahip olduğu özellik ya da kullanım amacı ile belirli direktifler bulunmaktadır. Bu ürünlerde CE belgesi alam süreçlerinde kesinlikle değerlendirilme yapılması gereken bir diğer düzenleme ise kimyasalların kaydı, değerlendirilmesi, yetkilendirilmesi ve kısıtlaması yönetmelidir.

Çok daha önem içeren ve dikkatli inceleme gerektiren bu belge işlemleri için her zaman gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilirsiniz. Tüm ürün çeşitlerinin değerlendirilmesi işlemleri işinde uzman olan profesyonel ekibimiz tarafından büyük bir özen içinde yapılmaktadır. İhtiyacınız olan bu tarz belgelendirme işlemleri için firmamızdan güven içinde danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. Son teknolojik çalışmaları ile adından söz ettiren firmamızdan her konuda yardım almanız mümkün olmaktadır.

Spor kıyafetleri ve spor malzemeleri CE Belgesi kullanımının doğrudan zorunlu olmadığı ürün grupları arasındadır. Günümüzde birçok ürün için CE Belgesi gerekli olsa da bazı ürünler için çıkarılmış spesifik bir yönetmelik bulunmamaktadır. Spor kıyafetleri ve malzemeleri CE Belgesi almak isteyen üreticiler, ürünlerinin doğrudan sportif yönlerini değil, dayanıklılığını, içeriğini, elektrikli bir ürünse elektromanyetik uyumluluğunu, sağlık ve güvenlik açısından bir sorun teşkil etmediğini vs doğrulayabilir ve sertifikalandırabilir. Spor kıyafetleri ve malzemeleri CE Belgesi için herhangi bir düzenleme olmasa da bu ürün grupları için birçok TS, EN ve ISO standardı mevcuttur. Üreticiler, piyasaya insan sağlığı ve güvenliği ve çevre için olumsuz bir etki oluşturmayacak ürünler sunmak istiyorsa tasarım, üretim, test ve dağıtım gibi süreçlerde bu standardın gerekliliklerini göz önünde bulundurmalıdır.

 

Spor Kıyafetleri ve Malzemeleri CE Belgesi Nedir?

 
Spor kıyafetleri ve spor malzemeleri kategorisi çok geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu alanda, farklı spor dallarında kullanılan giysiler, koruyucu donanımlar, elektrikli ve elektriksiz fitness ekipmanları ve daha birçok kategoride ürün mevcuttur. Bu ürünlerin tamamını içine alan bir düzenleme, yönetmelik veya mevzuat hazırlanması çok zordur. Fakat her bir spor malzemesinin sahip olduğu spesifik özellik ve / veya kullanım amacıyla ilgili belirli direktiflerinin olduğunu söylemek mümkündür.


Örneğin, boks, kickboks, eskrim vb gibi sporlarda kullanılan koruyucu giysiler veya ekipmanlar, Kişisel Koruyucu Ekipmanlar Yönetmeliği’nin ((AB) 2016/425 sayılı Avrupa Parlamentosu ve Konsey Tüzüğü) içerisinde değerlendirilebilir. Aynı şekilde, elektrikle çalışan fitness ekipmanları (koşu bandı gibi) ile ilgili CE belgelendirme süreçleri Elektromanyetik Uyumluluk Yönetmeliği (2014/30/AB) çerçevesinde ele alınabilir. Elektrikli spor malzemeleri ve ekipmanları için Alçak Gerilim Direktifi (LVD) ve Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Direktifi (RoHS) yönetmelikleri de ürün güvenliği için birçok gereksinimi ortaya koymaktadır.

Diğer birçok sor kıyafeti ve malzemesi CE Belgesi süreçlerinde Genel Ürün Güvenliğine İlişkin 2001/95/AT sayılı Avrupa Parlamentosu ve Konseyi Direktifi’nin gereklilikleri dikkate alınabilmektedir. Bu yönetmeliğe göre üreticiler veya ithalatçı firmalar potansiyel tehlike tanımlaması, potansiyel zarar, zararın şiddeti, zarar olasılığı, risk seviyesi ve riske karşı eylem gibi konuları kapsayan bir risk analizi ve testleri yapmak zorundadır. Birçok spor malzemesi ve fitness ekipmanı için bu çalışma zorunlu olmasa da çok sayıda firmanın ürün güvenliğini sağlamak için bu testleri yaptırdığını görmekteyiz.
Spor kıyafetleri ve malzemeleri CE Belgesi alma süreçlerinde mutlaka değerlendirilmesi gereken bir diğer düzenleme de Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, Yetkilendirilmesi ve Kısıtlanması (REACH) yönetmeliğidir. Kadmiyum, arsenik bileşikleri, benzen, krizen, formaldehit gibi kısıtlanmış kimyasal maddelerden aşırı miktarda içeren ürünler REACH´i ihlal etmekte ve Avrupa Komisyonu tarafından yasaklanma riski taşımaktadır. Spor giyim ithalatçıları, AB´ye ithalat yapmadan önce ürünlerinin REACH´e uygun olduğundan emin olmalıdır.

Spor Kıyafetleri ve Malzemeleri CE Belgesi süreçlerinde değerlendirilebilecek bir diğer düzenleme de Makine Direktifi’dir. Özellikle fitness salonlarında kullanılan koşu bandı gibi makinalar için bu yönetmeliğin gereklilikleri ve atıfta bulunan standartlar büyük önem arz etmektedir.

 Spor Kıyafetleri ve Malzemeleri CE Belgesi Standartları

Ürünlerinin hangi yönetmelik kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini öğrenmek isteyen firmalar Aşan Danışmanlık’tan bilgi alabilirler.

Spor Kıyafetleri ve Malzemeleri CE Belgesi Standartları


Spor kıyafeti ve spor malzemesi için CE Belgesi almak isteyen firmaların dikkate alması gereken çok sayıda standart mevcuttur. Bu noktada üreticilerin, ürünlerinin hangi özelliğini doğrulamak ve belgelendirmek istediği çok önemlidir. Zira, alınacak belge ürünün o özelliğiyle ilgili gereksinimleri karşıladığını göstermektedir.

Spor kıyafetleri ve malzemeleri çok geniş bir ürün kategorisi olduğundan burada her bir ürün alt ürün grubu için yayınlanan standartları belirtmek mümkün değildir. Fakat test, doğrulama ve belgelendirme süreçlerinde en fazla dikkate alınan standartlar şunlardır:

- EN 13277 - Dövüş sanatları için koruyucu ekipman
- EN 14120 - Koruyucu giysi - Tekerlekli spor ekipmanı kullanıcıları için bilek, avuç içi, diz ve dirsek koruyucuları
- EN 15613 - Salon sporları için diz ve dirsek koruyucuları
- TS EN 1516 - Spor alanı yüzeyleri - İz oluşmasına karşı direncin tayini
- TS EN 12503 - Spor minderleri
- EN 957: Sabit antrenman ekipmanları için güvenlik gereksinimlerini ve deney yöntemlerini kapsamaktadır. Kuvvet antrenmanı ekipmanları, pedal krank eğitim ekipmanı, koşu bandı, kürek makineleri, eliptik bisikletler, serbest tekerlek mekanizması olmayan sabit bisikletler vb gibi ekipmanlar bu standart kapsamında farklı bölümlerde ele alınmıştır.
- CEN ISO / TR 20183 - Spor ve diğer eğlence tesisleri ve ekipmanları
- CEN TC 136 - Spor ve eğlence tesisleri

Spor Kıyafetleri ve Malzemeleri CE Belgesi Hizmetlendirme

Spor kıyafeti, malzemesi ve ekipmanı üreten firmalar CE belgelendirme, doğrulama ve test gibi süreçlerde mutlaka bir danışmanlık firmasından destek almalıdır. Aşan Danışmanlık, her konuda olduğu gibi spor kıyafetleri ve malzemeleri CE Belgesi alma süreçlerinde de firmalara yardımcı olmaktadır. Belgelendirme kapsamının belirlenmesi, standartların çıkarılması, teknik dosya hazırlığı, onaylanmış kuruluşlara başvuru ve belgelendirme sürecinin takibi konularda Aşan Danışmanlık’tan destek alabilirsiniz.

“AŞAN Belgelendirme Firması olarak Spor Kıyafetleri ve Malzemeleri CE Belge Hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”

Spor Kıyafetleri ve Malzemeleri CE Belgesi Danışmanlık Hizmetleri


Son yıllarda yapılan çalışmalar ve denetlemeler sonrasında pek çok alanda gerekli olan CE belgesi için firmamızdan yardım alabilirsiniz. Spor kıyafeti, ekipman ve malzemeleri üretimini sağlayan firmalar bu tarz belgelendirme, doğrulma ve test gibi süreçlerde kesinlikle bir danışmanlık firmasından yardım alması çok daha doğru olacaktır. Her geçen gün çalışmalarında göstermiş olduğu başarı ile adından söz ettiren danışmanlık firmamız her konuda odluğu gibi bu tarz belgelendirme işlemlerinde yardımcı olmaktadır.

Aşan Danışmanlık bu alanda en iyi danışmanlık hizmetlerini uzun senelerdir müşterilerine sunmaktadır.

Her türlü spor kıyafetleri ve malzemeleri satışları yapan firmalara hizmet veren firmamız büyük bir titizlikle hizmetlerini sunaktadır. Sizlerin talep etmesi üzerine profesyonel ekibimiz belgelendirme içeriğinin belirlenmesi, standartların çıkarılması, teknik dosya hazırlığı, onaylanmış kuruluşlara başvuru ile belgelendirme sürecinin takip edilmesi gibi konularda özenle çalışmalarına devam etmektedir. Kaliteli ve güvenilir hizmetleri ile alanında lider konumda olan firmamızı ziyaret ederek merak ettiğiniz tüm konular hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.
 

Spor Kıyafetleri ve Malzemeleri CE Belgesi Fiyatları


7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak müşteri hizmetleri veren firmamız ile ihtiyacınız olduğu her zaman iletişime geçmeniz mümkün olmaktadır. Spor kıyafetleri ve malzemeleri CE belgesi fiyatları firmamızda her bütçe ile uyumlu olarak çok daha uygundur. Her türlü spor dallarının kıyafet, ekipman ve malzemeleri için gerekli olan belgelendirme hizmetlerini firmamızdan alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve detay için Aşan Danışmanlık firmasına sitede yer alan whatsapp hattı, canlı destek hattı veya telefon numaraları ile ulaşabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak CE belge kampanyaları için kurumsal INSTAGRAM hesabımızı da takip edebilirsiniz.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp