Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Sosyal Sorumluluk Standardı (SA 8000)

Firmaların içerisinde sosyal anlamda kabul edilebilir uygulamaları meydana getirebilmesi, sürdürülebilir olması ve uygulamalara teşvik edilebilir olması adına Sosyal Sorumluluk Standardı (SA 8000) uluslararası bir standarddır. İşletmelerin sosyal bakımdan kabul edilebilir bazı uygulamaları ve organizasyonları belirleyecek olan bu standart için tüm sektörler, şirketler adına uygulanabilir ölçek sunulabilmektedir. SA 8000 standardına dahil lmak isteyen firmaların tüm politikaları ve insan haklarını benimsemiş olması gerekir. SA 800 standardının temel insan hakları maddesi ise şu şekildedir;

* Çocuk İşçiliği
* Zorunlu çalışma zorunlu işçilik
* Sağlık ve güüvenlik
* Toplu pazarlık hakkı
* Ayırt etme
* Disiplin uygulamaları
* İş saatleri
* Ücret
* Yönetim Sistemleri

SA 8000 belgelendirme danışmanlık hizmetlerinin uygulanabilmesi adına firmanın çalışanlarının, tedarikçilerinin, ortaklarının çalışma koşullarının yanında faaliyetleri ile ilgili tüm sosyal etkilerini de dikkate almak gerekir. Dünya üzerinde yer alan her şirkete uygulanabilen bu standart için Aşan´ın danışmanları sosyal sorumluluk geliştirilmesi ve iyileştirilmesine yardımcı olacaktır. Küresel çapta kabul edilmiş olan işletme standartlarının uygulanabilir olması için Aşan Danışmanlık´ın deneyimli kadrosu sizi hazır hale getirecektir.

Sosyal Sorumluluk Standardı (SA 8000) belgelendirme süreçleri hakkında merak ettikleriniz için ileitşim numaralarımızı arayabilirsiniz. Bizden alınacak olan danışmanlık ile gerekli altyapı düzenlemeleri yapılacaktır. SA 8000 Belgesi 3 senelik alınmaktadır. Her sene SA 8000 için ara gözetim yapılmakadır. Bu belkgeye sahip olan markaların daima iyileştirmeye sistematik değişim içinde işçi katılımlarına dahil olduğu bilinir. Kalite yönetim sistemleri ile yönetilen bir çok kuruluş kısa süre içerisinde bu belgeye de sahip olabilecektir.

SA 8000 SOSYAL SORUMLULUK BELGELENDİRMESİNİN BAZI FAYDALARI

* Uluslararası düzeydeki ihaleler ile alakalı teklif sunarken, yeni işlere adım atarken yerel anlamda genişleme ve uygun sosyal sorumluluklarınızı göstermenizi sağlayacaktır.
* Sosyal sorumlulukla alakalı personellerinize küresl ve etik standartlara uygun davranma konusundaki kararlığınızı kanıtlamaktadır.
* Tedarik alanındaki zincir yönetimi ve performans iyileştirmeleri için SA 8000 önem taşır.
* Firmanızın vizyonunu destekleyici niteliktedir. Personellerinizin, müşterilerinizin ve paydaşlarınızın bağlılıklarını geliştirecek ve pekiştirecektir.
* İşletme personelinize moral ve motivasyon katacaktır.
* Daha güvenilir, daha güvenli iş ortakları edinmenizi sağlayacaktır.
* İşçilerinizin iletişiminde etkinlik kazanmasını sağlayacaktır.
* Kamuoyunda firmanızın saygınlığı artacaktır.

Bu standart ile alakalı detaylı bilgi edinmek ve işletmeniz için teklif talebinde bulunmak isterseniz, iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan ya da mail adresimizden bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • SASO İhracat Belgesi
  Türkiye´de faaliyetteki firmanız için SASO İhracat Belgesi ihtiyacınız mı var? Aşan Danışmanlık işletmesine ait telefon numaralarına ulaşarak hemen teklif talep edebilirsiniz.
  8.5.2023 14:16:35
 • ISO 14067 Ürün Karbon Ayak İzi
  Türkiye´de ISO 14067 Ürün Karbon Ayak İzi doğrulama ile alakalı bilgilere rahatlıkla erişebileceğiniz ve en uygun fiyatları alabileceğiniz danışmanların yer aldığı Aşan Danışmanlık´a siteden heme erişebilirsiniz.
  6.5.2024 13:33:57
 • MSDS Formu Hazırlama Hizmeti
  Aşan Danışmanlık sizlere MSDS Formu Hazırlama Hizmeti konusunda en iyi uzmanlar ile faaliyetlerini sunabilmektedir. Hemen sitemizde yer alan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
  10.2.2023 11:58:08
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp