Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Sorumlu Kuyumculuk Konseyi (RJC)

Sorumlu Kuyumculuk Konseyi (RJC) ile alakalı tüm detaylara kurumsal web sitemizden erişebilir ve RJC ile alakalı merak edilen hususların açıklamalarına Aşan Danışmanlık´tan erişebilirsiniz.

Sektörel test ve analizlerle alakalı araştırmalarda takılarda, mücevherat ürünlerindeki testlerin kapsamında Responsible Jewellery Council, RJC yani sorumlu mücevherciler konseyi´nin 2005 senesinde altınlarda, elmaslarda ve diğer takı sektörü firmalarında yer alan kuruluşların bir araya gelmesi ile meydana gelmiştir. RJC kurumu mücevher tedarikleri ile alakalı zincir kapsamındaki deerli taşların maden alanlarındaki ocaklardan çıkarılması ve işlenmesi ile beraber tüketicilere sunulan tüm aşamaları kontrol etmek ister, buradaki tüm süreçlerin belirlenmiş olduğu standart kapsamında tedarikteki firmanın büyük & küçük tüm işletmelerin bazı kriterlere uyması, bazı standartlara uygun olması gerekir. Altınlar, elmaslar ile alakalı kapsam alanları ve ayrıca platin grubundaki takıların da içerisinde alındıı bir sistem bugün ortaya çıkmıştır.

Responsible Jewelery Council (RJC)Sorumlu Kuyumculuk / Mücevherciler Konseyi  ilk olarak kuyumcu sektörü için kıymetli madenlerin uygulama kurallarını ve bazı standartlarını geliştirmiştir. Takıların ve diğer mücevheratların testlerinin yapılması, muayenelerinin yapılması alanındaki faaliyet gösteren firmalar ilk olarak sorumlu takı konseyi RJC´nin tarafındn maden satış noktalarına kadar tüm takı, mücevher sektörünün faaliyetlerinin etik, sosyal, insan hakları, çevre koşulları gibi başlıklardaki detaylarda şeffaf standartlara uyması istenir. Ayrıca takılar için alerji testlerinin olduğu da bilinir. Metal ürünlerine bazı insanların alerjisi olabilmektedir. Değerli maden ve takı ürünlerindeki alerji hususları genellikle nikel takılara karşı olmaktadır. Nikel elemenetinin tuzla birleşmesi ve erimeye yatkın olması bazı kişilerin ciltlerinde rahatsızlıklar meydana getirebilmektedir. Bu nedenle geliştirilen bu standart kapsamında özel laboratuarlarda alerji testleri de yapılmaktadır.

Sorumlu kuyumculuk ve mücevherciler konseyinin tüm testleri, tüm çalışmalarına hakim olan Aşan Danışmanlık uzmanları sizlerden gelecek olan talepleri ve soruları beklemektdir. Spesifik testlerin ve diğer çalışmaların yasal düzenlemeler kapsamında, ülkemizde yerli, yabancı bir çok firma için yayınlanmış olan standartları biliyor ve sizi bu standartlara nasıl hazır hale getireceğimiz konusunda bilgi birikimi ile yolda ilerliyoruz. Firmaların ihtiyaçları kapsamında takı ve mücevherat testlerini yapmak için Aşan Danışmanlık hizmetlerini sunabilmektedir.

Konu ile alakalı daha fazla bilgi edinmek ve aklınızdaki soruların yanıtnı almak için çekinmeden iletişim sayfamızda yer alan numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 14067 Ürün Karbon Ayak İzi Belgelendirme
  ISO 14067 Ürün Karbon Ayak İzi Belgelendirme ile alakalı bilgiler ve diğer detaylar için Aşan Danışmanlık sayfasında bu içeriği sizler için hazırladı, hemen inceleyebilir, bilgi alabilirsiniz.
  14.6.2024 11:04:52
 • İyi Su Ürünleri Uygulamaları (BAP) Belgelendirme
  İyi Su Ürünleri Uygulamaları (BAP) ile alakalı merak edilen tüm bilgilere Aşan Danışmanlık firmasının kurumsal web sitesinden ulaşabilir ve en iyi teklifleri anında alabilirsiniz.
  23.1.2023 13:06:44
 • Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi
  Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi hususları ile alakalı eğitimler, bilgilendirmeler ve tüm detaylara sitemizden erişebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için bizlere ulaşabilirsiniz.
  30.9.2022 11:40:07
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp