Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Sıcak Su Kazanları CE Belgesi

Sıcak su kazanı CE Belgesi, 92/42/EEC sayılı Avrupa Birliği (AB) yönetmeliği doğrultusunda verilmektedir. Yönetmeliğin kapsamına giren kazanları üreten firmalar, yönetmelikte yer alan gereklilikleri karşıladıkları takdirde sıcak su kazanı CE Belgesi alabilmektedir. Sıcak su kazanlarına ilişkin 92/42/EEC sayılı direktif, üreticinin ürünlerine CE işaretini iliştirebilmesi için ürünün karşılaması gereken temel gereksinimleri ayrıntılı olarak açıklamaktadır. Sıcak su kazanı CE Belgesi, özetle kazanın faydalı verimlilik gerekliliklerine odaklanmaktadır. Buna göre belgelendirilecek kazan, belirli çevresel koşullarda test edildiği zaman istenen verim değerlerine ulaşıyorsa CE Belgesi alabilmektedir.

Sıcak Su Kazanı CE Belgesi Nedir?

Son dönemlerde firmaların tercih ettiği sıcak su kazanları ce belgesi oldukça işlevselliğin birçok açıdan gerekli olan belgelerden biridir. Bu belge alınarak su kazanının serisi kılavuzunda yer alan her bilge uzmanlar tarafından kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

Aynı zamanda bu kazanların kullanılması konusunda Avrupa Birliği gerekliliklerine uygun bir şekilde davranılması firma olarak saygınızı aktarırken birçok açıdan daha fazla kar etmenizi de sağlayacaktır.
Aynı zamanda bu gereklilik kapsamında hazırlanan kılavuzlara bağlı kalarak Avrupa Birliği gerekliliklerine de uyulmuş böylece profesyonel bir şekilde satış süreci gerçekleştirilmiş olmasıdır. Tüm bu noktaları bilinçli bir şekilde yapmak oldukça önemlidir.

Belgelendirme hizmetlerimizden hemen yararlanmak sizin elinizde, hızlıca canlı destek hattımız, whatsapp numaramız veya kurumsal instagram hesabımız üzerinden Aşan Danışmanlık firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Sıcak Su Kazanlarının Genel Özellikleri Nelerdir?


Bu ürünler her açıdan enerji verimliliği çok yüksek olan kaliteli ürünlerden biridir. Aynı zamanda enerji kullanımı açısından bakıldığında bu ürünler düşük enerji harcayan sınıfta yer almaktadır.
Aynı zamanda sıcak su kazanlarında sıvı ya da gaz yakıtlar kullanılmaktadır. Bu durumda da çevreyi kirletmeyen verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayan teknolojik ürünler sizlere hizmet etmektedir. Aynı zamanda bu kazanlar kullanılırken elektrik kullanımı konusunda da yüksek yakıtlardan kaçan almakta ve her açıdan avantajlar sunmaktadır. Birçok açıdan profesyonel bir şekilde hizmet vermeyi vadeden bu ürünler sizlerin de firmanızın saygınlığını artıracak ve verimli bir şekilde satış yapmamızı sağlayacaktır.

Sertifika Nasıl Alınır?

Sertifikayı almak hiç de zor değildir. Özellikle bu konuda sertifika almak istiyorsanız belgeyi firmamız aracılığıyla kolay bir şekilde alabilirsiniz. Avrupa Birliği standartlarında üretilmiş olan ve gereklilikleri sağladığı tespit edilen sıcak su kazanları incelemesi sonucunda bu sertifikayı kolay bir şekilde alınabilmektedir.

Aynı zamanda bu sertifikayı alan cihazların kılavuzlarında buna göre uygulamaların oldukça önemli noktalardan biri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bu süreçte cihazlar ciddi bir denetimden geçerek buna bağlı olarak değerlendirme yapılır ve sertifikanın alınıp alınmamasını uygun olup olunmadığı belirlenir. Bu süreçte sertifikalar birçok özelliği barındırmalı ve bu alanda sorun çıkarmamalıdır. Böylece pratik bir şekilde siz de sertifikayı alabilirsiniz.

Sıcak su kazanları, birçok endüstriyel uygulamada kullanılan ekipmanlardan biridir. 92/42/EEC sayılı yönetmelik, bu ürünlerin verimlilik düzeylerinin hangi koşullar altında test edilmesi ve kazan verimliliklerinin nasıl doğrulanması gerektiğini açıklamaktadır. Yönetmelik, çevre kirliliğini azaltmayı; kişilerin, evcil hayvanların ve malların güvenliğini sağlamayı amaçlamaktadır. Ülkemizde de uyumlaştırılan yönetmelik, 5 Haziran 2008 tarihinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 26897 sayılı Resmi Gazete’de “Sıvı ve Gaz Yakıtlı Yeni Sıcak Su Kazanlarının Verimlilik Gereklerine Dair Yönetmelik” ismiyle yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. 92/42/EEC sayılı direktif, kazanların AB pazarına sunulması için CE Belgesi’nin bir ön koşul olduğunu belirtirken, ülkemizde uyumlaştırılarak yayınlanan yönetmelik de iç pazar için gerekli yasal düzenlemeleri yapmaktadır.

Sıcak su kazanı CE Belgesi, diğer ürün gruplarına benzer bir belgelendirme süreci gerektirmektedir. Bu ürünler için de onaylanmış kuruluşa ihtiyaç bulunmaktadır ve üreticiler birtakım verimlilik testleri gerçekleştirmek zorundadır. Ayrıca, CE belgelendirme sürecinin en önemli adımı olan teknik dosya, sıcak su kazanları için de hazırlanmalı ve onaylanmış kuruluşa sunulmalıdır.

Yönetmelikte bahsedilen ve belgelendirme kapsamına dahil edilen kazanların özellikleri şunlardır:

-Nominal çıkış gücü 4 kW´tan az ve 400 kW´tan fazla olmamalı.

-Sıvı veya gaz yakıt kullanmalı (katı yakıt veya diğer tür yakıtları yakan kazanlar kapsama dahil değildir).

-Üretimi devamlılık arz etmeli (bir defaya mahsus olarak üretilen kazanlar yönetmeliğin kapsamı dışındadır).

-Hızlı sıcak su hazırlayan kazan tipi ürünler kapsama dahil değildir.

-Sıvı veya gaz yakıt kullansa da biyogaz, atık gaz vb türden gaz yakan cihazlar için sıcak su kazanı CE Belgesi verilmemektedir.

-Bina ısıtma ve merkezi ısıtma amacıyla kullanılan ve temizlik amacıyla sıcak su elde etmek için tasarlanan ürünler de kapsam dışındadır.

Sıcak su kazanı CE Belgesi almak isteyen üreticiler, yönetmelikte belirtilen şu koşullarda gerekli verim şartlarını sağlamalıdır:

*Nominal güçte 70oC ortalama kazan suyu sıcaklığı

*%30 kısmi yükte;

*Standart kazan için 50oC’den yüksek sıcaklıklar

*Düşük sıcaklık kazanları (sıvı yakıtlı yoğuşturmalı kazanlar dahil) için 40oC

*Gaz yoğuşturmalı kazanlar için 30oC (bu değer kazana su giriş sıcaklığıdır)

Sıcak su kazanı CE Belgesi, yönetmelikte detayları açıklanan şu modüller çerçevesinde verilmektedir:

-Modül B : AT Tip İncelemesi

-Modül C: Tipe Uygunluk

-Modül D: Üretim Kalite Güvencesi

-Modül E: Ürün Kalite Güvencesi

Belge kapsamınızın ne olduğunu, hangi modülün ne tür çalışmalar gerektirdiğini ve modüller içerisindeki prosedürleri Aşan Danışmanlık ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Sıcak Su Kazanı CE Belgesi Nasıl Alınır?

Sıcak su kazanı CE Belgesi almak isteyen firmaların gerçekleştirmesi gereken temel çalışmalar ve takip etmesi gereken adımlar şu şekildedir:

*Ürün testlerinin onaylı laboratuvarlarda yönetmelikte belirtilen koşullar altında gerçekleştirilmesi

*Yönetmelikte belirtilen diğer gereksinimler sağlanması

*Teknik dosya hazırlanması; dosya içerisinde mutlaka bulunması gereken dokümanlar şu şekildedir:

*Ürün ve alt bileşenlerine ait tasarım ve üretim çizimleri

*Ürünün genel açıklaması; mekanik ve elektriksel özellikleri

*Tasarım, üretim, depolama, dağıtım vb gibi süreçlere ait talimatlar

*Tüm bu süreçlerde referans alınan standartların listesi

*Firmaya ait bilgiler; adres, telefon, e-mail, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri vb gibi bilgilerin yanı sıra firmanın sahip olduğu sertifikalar (kalite, enerji, çevre, iş sağlığı ve güvenliği vs gibi)

*Tasarımda kullanılan hesaplamalar

*Yapılan test ve analizler ve bunların raporları

*Ürünün kullanım kılavuzu

Hazırlanan teknik dosya 10 yıl süreyle saklanmalıdır.

*Onaylanmış kuruluşlara başvuru yapılması

*Onaylanmış kuruluşun teknik dosyayı incelemesi, ürünle ilgili uygunluk değerlendirmesi yapması ve gerekli durumlarda üretim sahalarını denetlemesi

*Tüm aşamalar başarıyla tamamlandıktan sonra üretici firmaya sıcak su kazanı CE Belgesi verilmesi

Sıcak Su Kazanı CE Belgesi Danışmanlık Hizmeti


Sıcak Su Kazanı CE Belgesi Faydaları


Belge alan firmaların doğrudan veya dolaylı olarak elde edeceği faydaları şöyle özetleyebiliriz:

*Ürünle ilgili teknik gereksinimlerin sıcak su kazanları yönetmeliğine göre doğrulanması ve ilgili tarafların CE işaretiyle bilgilendirilmesi

*Avrupa Birliği pazarına erişim; CE belgeli ürünler AB pazarına çok daha hızlı bir şekilde sunulabilmektedir.

*İç piyasadaki yasal gerekliliklerin karşılanması

*Müşteri memnuniyetinin sağlanması; bu sayede müşteri şikayetlerinin azalması

*İhalelerde CE Belgesi’ne sahip olma ayrıcalıklarından ve önceliklerinden yararlanabilme

*Devlet teşviklerinden, destek ve hibelerinden yararlanabilme

*Piyasada rekabet avantajı elde etme
 

Sıcak Su Kazanı CE Belgesi Danışmanlık Hizmeti


Aşan Danışmanlık, sıcak su kazanı CE Belgesi almak isteyen firmalara her konuda destek olmaktadır. Belge almayı hedefleyen firmalar, sürecin tamamında veya belirli bir bölümünde danışmanlık hizmeti almak istediği takdirde Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilir ve her konuda destek talebinde bulunabilir. Aşan Danışmanlık sıcak su kazanı CE Belgesi ile ilgili teknik dosya hazırlama, ürün testlerinin planlanması ve takibi, raporlama ve dokümantasyon, onaylı kuruluş ile iletişim vb gibi konularda firmalara danışmanlık yapmaktadır.
 

Sertifika Almak İçin Gerekli Özellikler


Sertifikayı alacak zaman özellikle ab ülkelerinde kullanıma uygun olup olmaması iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. AB standartlarına uygun olması ve bu kriterleri sağlaması oldukça önemlidir. Ayrıca bu noktada komisyon denetiminden geçerek diğer ülkelerde rahatlıkla kullanılabilecek bir şekilde tasarlanması da sağlanmaktadır.

Ürünün malzemelerinin değerlendirilmesi ve buna bağlı olarak kolay kullanılmaması birçok açıdan test edilmesi gerekmektedir. Bu noktada da profesyonel bir şekilde hizmetler sunarken kolay bir şekilde ürün satışını yapmanızı ve aynı zamanda belgeyi almak için gerekli kriterleri sağlayıp sağlamadığını firmamız sizlere destek çıkarak belirlemekte ve böylece bu konuda da yardım etmektedir.
 

Belgenin Çevreyi Koruma Özelliği Var Mıdır?


Bu belgeler sıcak su kazanlarının gerek standartlara uygun olarak yapılmasını sağlayıp büyük oranda çevreyi koruma özelliğini arttırmakta ve her açıdan tasarruf ve verimlilik sağlamaktadır.
Bu nedenle de dikkat edilmesi gereken noktalardan biri çerçeveye uygun olarak çevre için uygun bir tasarımın yapılmış olması ve aynı zamanda çevreye zarar vermeyeceğinin bir şekilde kanıtlanmış olması gerekmektedir. Sıcak su kazanları CE belgesi çevreye zarar vermeyecek şekilde olduğu sürece iyi bir şekilde değerlendirilebilir ve aynı zamanda %20 oranında tasarruf yaptığı da söylenebilir.
Üstelik birçok açıdan işe yarayan ve Avrupa standartlarına uygun bir şekilde sürecin yönlendirildiği bu ürünler özellikle su kazanı üretim firmalarının mutlaka alması gereken belgelerden biri olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Aklınıza takılan hususların tamamı için Aşan Danışmanlık firmamıza sitede yer alan numaradan hemen ulaşabilirsiniz. Türkiye’deki en iyi, en hızlı belgelendirme süreçlerini sizlere sunabilen Aşan Danışmanlığa hemen ulaşın ve uygun belge tekliflerini edinin.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL

CE Belgesi

Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp