Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

SASO İhracat Belgesi

Türkiye´de faaliyetteki firmanız için SASO İhracat Belgesi ihtiyacınız mı var? Aşan Danışmanlık işletmesine ait telefon numaralarına ulaşarak hemen teklif talep edebilirsiniz. SASO ihracat belgesi, Suudi Arabistan’a ihracat gerçekleştirmek için sahip olunması gereken zorunlu bir belge olarak karşımıza çıkmaktadır. Belgenin adı, ülkede bulunan ve ürün standartları hakkında gerekli bildirgeleri yayınlayan bir kuruluş olan SASO’dan gelmektedir. Bu belge sayesinde Suudi Arabistana’a ürün sevkiyatında bulunmak mümkün hale gelmektedir.

Eğer bu bölgeye ihracat yapmak istiyorsanız bu belgenin olması bir gerekliliktir. Belgenin düzenlemesi ihracat edilecek ürünlerin türüne göre her sevkiyat için ayrı bir şekilde düzenlenir. Sevk edilecek ürünlerin test aşamasını geçmesi halinde SASO belgesi alınabilir. Belgeyi almak için belgelendirme işlemlerini halledecek aracı bir kuruluş ile çalışmanızda fayda bulunmaktadır. Bu belge hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SASO İhracat Belgesi Nedir?


Yukarıda da söz ettiğimiz gibi SASO belgesi, Suudi Arabistan’a ürün sevk etmek için gerekli olan bir belgedir. Bu belge temek olarak bir uygunluk belgesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Belgeye sahip olmak, ülkeye ihracat ettiğiniz ürünlerin Suudi Arabistan ürün standartlarına uygun olduğu anlamını taşımaktadır. Böylece sevkiyat işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Türkiye ya da farklı bir ülkeden ihracat edeceğiniz ürünler, Suudi Arabistan’da çeşitli gümrük denetlemelerinden geçmektedir. Bu denetlemeler sırasında sizden istenecek en önemli belge SASO belgesi olacaktır. Bu belge olmadan ülke sınırlarından herhangi bir ürünü geçirmeniz mümkün değildir. Buna bağlı olarak Suudi Arabistan’a ihracat yapmak isteyen herkesin bu belgeye sahip olması yasal zorunluluklar arasında yer almaktadır.
 

SASO Sertifikası Ne İşe Yarar?


Suudi Arabian Standards Organization (SASO) tarafından belirlenen ürün standartlarına uyum sağlamayan ürünlerin bölgeye ihracatının yapılması söz konusu olmamaktadır. Dolayısıyla sevk edilen ürünlerin türü her ne olursa olsun bu standartlara uyum sağlıyor olması bir zorunluluktur. Bu uyumluluğun yasal bir belge ile kanıtlanması gerekmektedir. SASO sertifikası da tam olarak bunu sağlamaktadır.
Gönderimini sağlayacak olduğunuz ürünler için yapılan tüm testlerin başarılı sonuçlanması ile birlikte sevkiyatınız için bu belgeyi almanız mümkün hale gelmektedir. Laboratuvar testlerinden geçmiş olan ürünler, bölgeye girişi yapılabilecek kalitede ve standartlara uygun olarak kabul edilir. Böylece sevkiyat başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Aşan Danışmanlık firmasına hemen erişebilirsiniz ve ihtiyacınız olan belge için hizmet teklifimizi alabilirsiniz.
 

SASO Belgesi Nereden Alınır?


Eğer Suudi Arabistan’a ürün ihracatı yapacaksanız gönderdiğiniz ürünlerin ülke standartlarına uygun olduğunu kanıtlamak durumundasınız. Aksi takdirde gönderimini yapmış olduğunuz herhangi bir ürünü gümrük kapısından içeri sokamazsınız. Başarılı bir sevkiyat için ise yapmanız gereken SASO belgesine sahip olmak olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir belgelendirme firması olarak SASO belgeleri konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Sevkiyat gerçekleştirmeden önce bizimle iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Belgelendirme işlemi yaklaşık olarak 4 ila 5 gün sürdüğünden dolayı yeterli bir süre zarfında başvuruda bulunarak SASO ihracat belgesi alabilir, Suudi Arabistan’a başarılı bir sevkiyat gerçekleştirebilirsiniz.

Aşan Danışmanlık sizlere 1 telefon kadar yakın, hemen sitemizdeki numaradan bize ulaşabilir veya işletmemize INSTAGRAM hesabımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Ördek Sürgü Yıkama Dezenfeksiyon Cihazı CE Belgesi
  Ördek Sürgü Yıkama Dezenfeksiyon Cihazı CE Belgesi ile alaaklı gerek cihaz bilgilendirmesi gerekse ihtiyaç duyulan CE belgesi ile alakalı bir çok detay bu içerikte Aşan Danışmanlık tarafından sizlere sunulmuştur.
  28.11.2022 09:49:58
 • Uygunsuz Atık Yönetimi
  Aşan Danışmanlık´ta Uygunsuz Atık Yönetimi ile alakalı bir çok detaya erişebilir ve uzmanlarımızdan işletmeniz için bu alanda profesyonel destek hizmetleri alabilirsiniz.
  12.8.2022 09:38:23
 • Rusya Gost R Belgesi
  Rusya Gost R belgesi ithalat ve ihracat için istenen belge türlerinden biri olarak karşınıza çıkar. Rusya ve Avrasya Birliği üye ülkelerinden herhangi şekilde ithalatı ve ihracatı gerçekleştirilirken Gost belgesine dahil edilmiş olan tüm
  13.11.2023 12:53:08
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?