Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

SA 8000 Sertifikası

Kaliteli hizmetler veren firmalara firmamız tarafından SA 8000 sertifikası verilmektedir. Özellikle sorumlulukla ilgili gerekli noktalara uygun görülen firmalara verilen bu sertifikalar çocuk işçileri ya da iş sağlığı güvenliği veya örgütleme konusunda çalışanlara sağlanan destekler kapsamında değerlendirmeler yapılıp böylelikle de firmanın sosyal olarak uygun olup olmadığıyla ilgili gerekçelerin düzenlenerek verilmesi sağlanan bu belgelerin kaliteyi de ortaya koyduğu için tercih edilen belgeler arasında yer almaktadır. Özellikle bu belgeler verildiği zaman firmaların kendilerini daha hızlı geliştirdikleri ve bu kapsamla ilgili çalışmaların daha çabuk yapıldığını gözlemlendiği için bu kapsamda değerlendirmeleri olduğu da gözlemlenmektedir.

Özellikle son zamanlarda yapılan araştırmalara göre firmalarda eksik görülen kısımların tamir edilmesinde SA 8000 sertifikası alınması önemli bir noktaya sahip olmaktadır. Firmaların kendilerini birileri taşıması konusunda yardımcı olan bu belgelerin üretim ve hizmetlerde etik unsurlara yakın olan firmaları alınması ve kullanılması mümkün hale gelmektedir.

Bu sertifikaların verilen firmalar özellikle her büyüklükte olabildiği gibi sanayi firmaları anlamında daha çok gelişim açısından kendini değerli göstermek isteyen ve çalışma hayatına dair sosyal uygunluk kapsamında dikkatli olunmasına yardımcı olunduğunu belli eden firmaların alması oldukça doğru olmaktadır. Böylelikle belirlenen niteliklere uygun firmaların aldığı bu belgeleri özellikle son zamanlarda tercih edilen belgeler arasında yer alması da mümkün olmasını arttırmaktadır. Firmaların uygunluk anlamında da değerlendirildiği bu belgeler sayesinde sosyal anlamda uygunlukların da sağlanmış olduğu görülmektedir.

SA 8000 Belgesi Nasıl Alınır?


Bu belgenin alınması özellikle firmanın büyüklüğü ya da küçüklüğüne bağlı olmamakla birlikte dikkatli bir araştırma sonucunda firmaların sosyal anlamda sorumluluklarını alıp almadığı ile ilgili değerlendirmelerden geçerek sahip olmaları mümkün hale gelmektedir. Özellikle son zamanlarda bu belgelerin alınmasıyla ilgili ciddi bir tartışmalar yer alsa da bu belgeler alındıktan sonra firmaların genel anlamda kalitesine daha fazla kalite katması anlamında önemli olduğu da bilinmektedir.

Yapılan incelemelerle firmalar kapsamında değerlendirmelerin dikkatli olması gibi çeşitli işlemler sayesinde özenli bir şekilde yapılan firma değerlendirmeleri kapsamında bu belgelerin verildiği söylenerek gelişmiş firmalarda bunun gereklilik olduğu da gözlemlenmektedir. Firmalar eğer bünyelerinde barındırdıkları çalışanlara dikkatli ve özenli bir şekilde davranıyorsa ya da çevrelerine olan sorumluluklarını biliyorlarsa bu belgeyi almaya hak kazanabilirler.

Çünkü bu belgenin alınmasında genel olarak kurallardan biri firmanın çalışanlarına olan özverisi ve çalışanların da firmaya karşı olan bağlılığı ve kalitesidir. Sonuç olarak firmaların aldığı bu belgeler büyük anlamlar taşımaktadır. Çünkü bu belge alan firmaların dikkatli bir şekilde  çalışanlarına ya da müşterilerine hizmet verdiği de bilinen bilmektedir. Uygunluk anlamında önemli olan bu belgelerin gerekli incelemeler kapsamında yapılması sonrasında SA 8000 sertifikası alınması da mümkün hale gelmiş ve firmalar için de gereklilikler arasında yer almaktadır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISCC Belgelendirme Hizmetleri
  ISCC Belgelendirme Hizmetleri kapsamında alanında uzman bir kadro ile uzun senelerdir sektörde faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdüren Aşan Danışmanlık ile yola çıkabilir, başarılı bir sertifikalandırma sürecinden geçebilirsiniz.
  12.12.2022 10:15:16
 • Ukrayna Ukr SEPRO Sertifikası
  Aşan Danışmanlık ile Ukrayna Ukr SEPRO Sertifikası sahibi olmak çok kolay! Web sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayarak hemen en uygun teklifleri alabilirsiniz.
  15.5.2023 14:46:37
 • Güneş Enerjisi Sistemleri ve Sürdürülebilirlik
  Güneş Enerjisi Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir? ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için Aşan Danışmanlık firmasının sizler için hazırladığı bu web sayfa içeriğini inceleyebilirsiniz.
  28.3.2022 13:40:12

Ne Aramıştınız ?