Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

PSCI - İlaç Tedarik Zinciri Girişimi

PSCI - İlaç Tedarik Zinciri Girişimi
 
1. PSCI ne anlama geliyor?


İlaç Tedarik Zinciri Girişimi (PSCI), bu sektörde yer alan herkes için daha iyi sosyal, ekonomik ve çevresel sonuçlar vizyonunu paylaşan bir grup büyük ilaç şirketi tarafından oluşturulan kar amacı gütmeyen bir üyelik organizasyonudur. Başlamak için doğrudan bizimle iletişime geçin veya bir PSCI üyesi şirkete ulaşın.


2. PSCI denetim programı nedir?


PSCI denetim programı, tedarikçilerin ilaç endüstrisindeki sürdürülebilirlik standartlarına uygunluğunu göstermeleri için eşsiz bir fırsattır. PSCI ilkeleri, tedarikçilerin seçimi için giderek daha önemli bir kriterdir


3. PSCI ilkeleri nelerdir?


PSCI denetim programı, bir tedarikçinin performansını PSCI ilkelerine, uluslararası standartlara ve anlaşmalara ve etik, işçilik, sağlık ve güvenlik, çevre koruma ve yönetim sistemleri alanlarındaki yerel düzenleyici gerekliliklere göre değerlendirmek için tasarlanmıştır. PSCI ilkeleri endüstri beklentileriyle uyumludur ve hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde ilaç ve sağlık tedarik zincirindeki tüm tedarikçiler için geçerlidir.


4. Bir PSCI denetimi neleri içerir?


Müşteri ve tedarikçilerle yapılan denetimlerin merkezi proje yönetimi ve yerel zamanlaması, girişim altında odaklanmıştır. Denetim süreci üç aşamadan oluşur: ön denetim, yerinde denetim ve denetim sonrası. PSCI üyeleri için denetim durumu izleme, şeffaf ve bütünsel bir raporlama sürecinin önemli bir parçasıdır. Periyodik olarak gönderilen izleme listeleri, müşterilere denetim süreci için daha iyi bir genel bakış ve daha verimli kontrol sağlar . Ek olarak, periyodik durum çağrıları, müşteri ve küresel proje yönetimi arasında yakın ve net iletişim sağlar.


İlaç endüstrisinde, PSCI ilkeleri, tedarik zinciri yönetimi için sosyal ve etik standart olarak giderek daha fazla kabul görmektedir. Etik, çalışma koşulları, sağlık ve güvenlik, çevre koruma ve yönetim sistemlerini düzenleyen bu beş ilkeye uygunluğu kanıtlamak, şirketinizin bu alandaki konumunu güçlendirebilir.


Denetim, 5 PSCI ilkesine dayanmaktadır.


Sağlık, güvenlik ve çevresel kaygıların geleceği belirlediği bir sektörde, bir PSCI denetiminden geçmek, şirketinizin sorumlu uygulamalara ve etkili tedarik zinciri yönetimine öncelik verdiğine dair iş ortaklarınıza açık bir işarettir. Denetim hizmetlerimiz size dünya çapında nitelikli, deneyimli denetim ekiplerine erişim sağlar ve denetim sürecinde şeffaflık sağlar. İlaç endüstrisinde aktif kuruluşlar arasında güven oluşturmanın kanıtlanmış bir yoludur ve şirketinizin temsil ettiği değerleri iletmesini sağlar.


İçsel faydalar da var. Bir PSCI denetimi, tedarik zinciri boyunca somut riskleri tespit eder ve iyileştirme alanlarını belirleyip önceliklendirebilir. Hem uluslararası hem de yerel düzenlemeler ve sektör beklentileri hakkında daha iyi farkındalığa yol açabilir. PSCI standartlarını karşıladığınızı kanıtlayarak, endüstri için bir tedarikçi olmaya hak kazanabilirsiniz ve İlaç Tedarik Zinciri Girişimi üyeleri, güvenilir ortaklar bulmak için PSCI tedarikçi veritabanına güvenirler.


PSCI Denetim Programı


Ön denetim aşamasıyla başlayan, yerinde denetimle devam eden ve denetim sonrası aşama ile sonuçlanan 3 aşamalı bir denetim süreci vardır. Büyük denetim programları için durum izleme, şeffaf, bütünsel raporlama sürecimizin bir parçasıdır. O içerir:


   1- Denetim sürecinin net bir genel görünümü ve verimli kontrolü için periyodik olarak güncellenen izleme listeleri.

    2- Müşteriler ile küresel proje yönetimimiz arasında yakın iletişimi sağlamak için periyodik durum çağrıları.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp