Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Polis ve Asker Koruma Kıyafetleri Test Standartları

Polis ve Asker Koruma Kıyafetleri Test Standartları - Savunma Sanayi Ürün Testleri  ile alakalı ihtiyacınız olan bilginin tümüne bu içerik aracılığıyla erişebilir ve hemen firmamızdan uzman desteği alabilirsiniz.Savunma Sanayi Ürün Testleri  hakkında bilgileri incelemenizin ardından merak ettiğiniz tüm hususlar için lütfen sitemizde yer alan canlı destek hattımızdan bilgi alınız.

Robocop Standartları kapsamına giren, şiddete maruz kalınan hususlarda, eğitim alanlarında, askerlerimiz ve polislerimiz tarafından giyilen ve kullanılan tüm kişisel koruyucu  donanımları kapsayan, bu donanımları kullanan kişileri her türlü tehlikeye karşı koruyan bu ürünlerin ihtiyaç duyduğu gereksinimlerin tamamını biliyor ve kapsamlı testleri için imalat yapan firmaların tamamına hizmet veriyoruz. BS 7971 standardı olarak da bilinen bu kıoruyucu ekipman ve kıyafetler için belirlenmiş olan bu standardın gelin birlikte maddelerine birlikte göz atalım..

BS 7971 STANDARDI MADDELERİ

Şiddet içeren hususlara karşın eğitimlerde kullanılan kişisel koruyucu donanımlara dair belirlenmiş olan tüm gereksinimleri BS 7971-1:2002 standardı kapsamaktadır.

Şiddet barındırabilecek hususlarda, eğitim alanlarında kullanılacak olan koruyucu giysiler, ekipmanlar için gerekli olan risk değerlendirmesi, koruyucu giysiler ve ekipmanların seçiminin, temizliğinin, bakımının uygunluklarını ise BS 7971-2:2003 standardı içermektedir.

BS 7971-3:2002 ise şiddet barındırabilecek hususlar, eğitim alanları için kullanılacak olan kişisel koruyucu donanımların bir parçası olan, kişisel savunma kalkanları ile alakalı tüm gereksinimler ve bunların test yöntemlerinin yer aldığı standarttır.

Bir sonraki madde olarak karşımıza çıkan BS 7971-4:2002´de ise şiddet içeren durumlar & eğitim alanları için kişisel koruyucu ekipmanların uzuv koruyucuları ile alakalı tüm gereksinimler, tüm test işlemleri yer alır.

BS 7971-5:2016´ya baktığımızda ise kişisel koruyucu donanımlar ile kullanılacak olan ayakkabılar ile alakalı gerekli olan tüm test yöntemleri, tüm gereksinimler içermektedir.

Yine şiddet içeren durumlar & eğitimlerde kullanılacak olan giysiler, ekipmanlar ile alakalı 2 tür eldiven vardır. Bunların gereksinim durumları, test yöntemlerini BS 7971-6:2016 standardı belirlemektedir.

Ayrıca koruyucu giysiler ve ekipmanların testlerinin, gereksinimlerinin tüm detaylarını, tüm diğer izlenim değişikliklerini BS 7971-6:2016 - TC standardı içerir.

BS 7971-7:2003´ne baktığımızda ise kişisel koruyucu ekipmanların içinde yer alacak olan darbeye dayanıklı olan eldivenlerin gereksinimleri, test yöntemleri yer alır. Aşan Danışmanlık olarak tüm test ve gereksinimlere hakim olan uzmanlarımız ile Türkiye´nin her yerinde hizmetteyiz.

Diğer bir standartta ise gövde kısmında meydana gelebilecek künt travma benzeri yaralanmaları karşı koruyucuların, omuzların, karın bölgesinin ve genital bölgenin koruyucu aksanları için gerekli testleri, gereksinimleri BS 7971-8:2003 içermektedir.

Diğer bir standart maddesi olan BS 7971-10:2014´de ise tulumlar için ihtiyaç duyulan testleri, gereksinimleri içerir.

Son olarak BS 7971-11:2006 ele alalım. Bu standart detayında ise kişisel koruyucu donanımlarda yer alan ayakların, ayak bileklerinin koruyucularının ihtiyac duyulan testleri, ve gereksinimleri yer alır.

Aklınıza takılan tüm hususlar ve diğer detaylar için bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • İhracat Nedir
  Aşan Danışmanlık ve Belgelendirme Hizmetleri olarak ihracat alanlarında detaylı bilgilendirme sağladık. Ülkemizin en önemli ticaret ve gelir kaynağı unsuru olan İhracat, çeşitli alanlarda yaptığımız dış ticaretlerle ülkemize katkı sağlamaktadır.
  6.5.2022 11:57:08
 • Suudi Arabistan İhracat Uygunluk Belgesi
  Suudi Arabistan İhracat Uygunluk Belgesi ihtiyacınız mı var? Hemen Aşan Danışmanlık müşteri temsilcilerini arayın ve en uygun fiyatlardan ihtiyacınız olan belgeye ulaşın.
  22.1.2024 12:24:15
 • Atex Sertifikası
  Aşan Danışmanlık´tan dev fırsat! Atex Sertifikası ihtiyacı olan işletmeler için uzman danışmanımız hemen yanınızda! Detaylı bilgi ve avantajlı fiyatlar için bizi arayabilirsiniz.
  3.11.2023 11:49:52
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp