Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Patent Tescil Başvurusu

Patent tescil başvurusu; patent vekilleri, ofisleri vb. çeşitli aracılar vasıtasıyla yapılabileceği gibi, kişinin kendisi tarafından da gerçekleştirilebilmektedir. Fakat aracı bir kurumla çalışmak; işlemlerin eksiksiz, hatasız yürütülmesi ve olası bir sorunda gerekli aksiyonun, hızlıca ve doğru şekilde alınması için önem taşımaktadır.

İşte bu aracı kurumlardan biri olarak faaliyet gösteren firmamız; patent başvurusu yapmak isteyenlere profesyonel destek sunmakta, sürecin A’dan Z’ye kusursuz biçimde yönetilmesi ve takip edilmesi işini üstlenmektedir. Böylece patent alımı kişiler ve markalar için daha kolay hâle gelmektedir.

Başvuru talepleriniz için web sitemizdeki telefon numaramızı arayabilirsiniz. Aşan Danışmanlık müşteri temsilcileri sizlere en uygun fiyatlardan hizmet sunacaktır.

Patent Başvurusu Nasıl Yapılır?


Bu süreç kapsamlı araştırma yapmayı ve ince eleyip sık dokumayı gerektirmekte olup, küçük bir yanlış dahi her şeyin mahvolmasıyla sonuçlanabilir. Firmamızda sürecin başından itibaren sırasıyla uygulanan patent tescil başvurusu adımları ise şöyledir:

1.    Buluşunuzu / ürününüzü inceliyor, patent alımına uygunluğunu denetlemek için ön araştırma yapıyoruz. Böylece patente konu ürünün tescil için gereken kriterleri taşıyıp taşımadığından emin oluyoruz.
2.    Başvuru için hazırlamanız istenen dosyayı eksiksiz bir şekilde oluşturmanıza yardım ediyor, bu etapta yönetmelikleri ve ilgili mevzuatları dikkate alıyoruz.
3.    Sizinle yaptığımız görüşme sonucu ulaştığımız doneler ve araştırmalarımız neticesi elde ettiğimiz bilgileri baz alarak; buluşunuz için -talep edilen niteliklere uygun- bir özet hazırlıyor, buluşunuza dair gelişmelerin bu metinde yer almasına özen gösteriyoruz.
4.    Buluşunuzun en ayrıntılı hâliyle açıklandığı tarifnâmenin kurallara uygun olarak yazılmasını sağlıyoruz. Buluşunuz hangi teknik soruna çözüm sağlıyor? Teknolojik bakımdan getireceği yenilikler neler? Buluşunuzun benzerleri mevcutsa onlarla arasındaki farklar neler? Hangi yönlerden avantajlı? Bu gibi sorulara tarifnâmede kusursuz yanıt vermenizi mümkün kılıyoruz.
5.    Buluşunuza ait resimler, detay parçalara ilişkin bilgiler, bunların teknik resim üzerinde numaralandırılması gibi işlemleri yerine getiriyoruz.

 Patent Tescil Başvurusu için Neden Biz?

6.    Buluşunuzda hangi kısımların korunmasını istiyorsunuz? Bu kısımları tek tek açıklamanıza yardım ediyoruz.
7.    Tüm belgelerin tamamlanmasını sağladıktan sonra, patent tescil başvurunuzu resmi kurumlara iletmeniz konusunda gereken desteği sunuyoruz. Bununla yetinmiyor; sürecin takibi, olası red durumunda itiraz ve benzeri aksiyonların alınması vb. işlemleri titizlikle gerçekleştiriyoruz.

Siz de; hem ulusal, hem uluslararası patent tescil başvurusu için firmamıza müracaat edebilir, sürecin her aşamasını deneyimli ekibimizin desteğiyle tamamlayabilirsiniz.
 

Patent Tescil Başvurusu için Neden Biz?


Türkiye’nin önde gelen patent tescil ve marka danışmanlık firmalarından biri olarak biz; özgün fikir ve buluşların ne derece kıymetli olduğunu biliyor, tüm hizmetlerimizi bu bilinçle yerine getiriyoruz.

Çok sayıda marka, buluş ve ürüne yönelik patent başvuru sürecinin başarıyla sonuçlanmasını sağlamış bir firma olarak, bu husustaki yetkinlik ve tecrübemizi üstün kalitemizle birleştiriyoruz.
Bu doğrultuda; patent tescili başvurusu ile, başlıca şu avantajları kazanmanızı sağlıyoruz:

1.    Size ait özgün ürünün ithalatı, kullanımı, üretimi ve satışı noktasındaki her türlü hakka yasal olarak yalnızca siz sahip olursunuz.
2.    Bir başkasının tescilli ürününüz veya buluşunuz üzerinde hiçbir hak iddia etme ihtimâli kalmaz. İzniniz olmadan gerçekleştirilecek faaliyetlerin ve bundan kaynaklanabilecek mağduriyetlerin yolunu tıkarsınız.
3.    Gerek tüketiciler nezdinde, gerekse rakipleriniz içinde seçkin bir konuma yükselirsiniz. Böylece faaliyet gösterdiğiniz pazarlarda belirgin bir üstünlük elde eder; inovatif, yenilikçi niteliklerinizle tanınırsınız.

Siz de; patent tescil başvurusu alanında profesyonel bir danışman ile beraber hareket etmek için bizi tercih edebilir, bu süreci hiçbir eksiklik ve hata olmadan yürüterek başarıyla neticelendirmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Daha fazlası için sitemizde yer alan numaramızı aramanızı öneririz. Aşan Danışmanlık uygun fiyatları ile sizlere hizmet verir. Öncü danışmanlık firmamızı arayabilir, firmamıza ait whatsapp hattından anında bilgi alabilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp