Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

PAS 220 Gıda Kalite Belgesi

Dünya üzerinde G4 olarak tanınan ve bilinen 4 markanın ( Kraft, Danona, Unilever, Nestle ) bir araya gelmesi ve bir çok belgelendirme kurumu ile ortak çalışmalarının yürütülmesi sayesinde 2008 senesinde PAS 220 Gıda Kalite Belgesi ortaya çıkmıştır. Bu standart ISO 22000 içeriğinde görünmüş olan bazı eksikliklerin giderilmesi ve bu eksikliklerin karşılanması ile ilgili olarak The Confederation of Food and Drink Industries yani CIAA tarafından ortaya çıkarılan bir standarttır. Dünya´nın en önemli ve en büyük gıda üreticileri tarafından bu sistem geliştirilmiş ve AB´nin içecek ve yiyecek konfederasyonu tarafından da finanse edilmiştir.

Kurumunuz, markanız için PAS 220 danışmanlığı almak istediğinizde yalnızca Aşan Danışmanlık web sitesinde yer alan telefon numarasını aramanız yada e-mail aracılığı ile müşteri temsilcilerimize ulaşmanız yeterli olacaktır.

PAS 220 – ULUSLARARASI GIDA STANDARDI

İncelenebilir bir standart olan PAS 220 rehber döküman diyebiliriz. Burada yalnız başına belgelendirilmesi mümkün olmayan bu standart ISO 22000 ile birlikte denetlendiği durumlarda PAS 220+İso 22000 standardına FSSC (food safety system certification) ismi verilir.

PAS 220 standardı denetlenebilir bir standart değildir. PAS 220 ile alakalı rehber dökümanlar bulunur. Firmamızdan bununla alakalı danışmanlık hizmeti almak isterseniz bize sitedeki telefon numaralarından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu standart içeriğine göz atmak gerekirse;

-Personel hijyeni
-Yeniden işleme
-Ürün geri çağırma prosedürleri
-Depolama
-Gıda etiketleme bilgileri ve tüketicinin bilgilendirilmesi
-Gıda terörü ve sabotaj yönetimi
-Kuruluş altyapısı, çalışma alanları ve personele ait alanlar
-Su, enerji vb. diğer yardımcı malzemelerin tedariki
-Atıklar ve çöpler gibi diğer üretim destek basamakları
-Ekipman yapısı, ekipman temizliği ve bakım
-Satın alma ve girdi yönetimi
-Temizlik ve dezenfeksiyon
-Haşere  kontrol

Olarak karşımıza çıkar.

PAS 220 Gıda Kalite Belgesi için danışmanlık hizmeti talep eden firmaların Aşan Danışmanlık olarak yanındayız. Türkiye’nin hemen her ilinde uzmanlarımız ile gerek ISO 22000 danışmanlığı gerekse PAS 220 için danışmanlık sağlayabilmekteyiz.

Merak ettiğiniz her türlü husus için web sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bizi arayabilir ve en uygun fiyatlardan hizmet alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Oteller İçin Yeşil Yıldız Belgelendirme
  Aşan Danışmanlık ile Oteller İçin Yeşil Yıldız Belgesi almak artık çok kolay! Hemen teklif numaralarımızı arayarak işletmenize özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
  3.2.2023 12:49:09
 • ISO 50001 Sertifikası
  Aşan Danışmanlık firmasının sizler için hazırlanan içeriğinde bugün ISO 50001 Sertifikası ile alakalı bilgiler yer almaktadır. Belge hakkında bilgiyi siteden edinebilir ve en uygun teklifleri bizden alabilirsiniz.
  22.7.2022 08:15:11
 • Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?
  Aşan Danışmanlık ile başta ISO 28000´ı ele alarak sizleri bilgilendirdik. Bugün sizler için Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir? sorusunun yanıtını bu sayfamızda sunuyoruz.
  19.9.2022 12:09:49
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp