Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Organik Tarım Ürünleri Sertifikasyon

Organik Tarım Ürünleri Sertifikasyon süreci ile alakalı bilgilere Aşan Danışmanlık tarafından erişebilir ve bu alanda merak ettiğiniz tüm hususlar için uzman desteğini firmamızdan alabilirsiniz.

Üretilen organik tarım ürünlerinin tamamı için gerekli programlara uygun olarak geliştirilen sertifikasyon programı ilk başta ISO / IEC 17065´e göre ve burada bulunan norm / standartlara göre ilerlemektedir. Uyulması gereken detaylar, denetimler gerekli sertifikasyon süreçlerinin bir parçası olacaktır. Organik tarım ürünleri ile alakalı sertifikasyon süreçleri ve sistemleri ile ilgili olarak bir çok ilke vardır. Bunlardan en önemlilerini Aşan Danışmanlık olarak sizlere aktarmak gerekirse;

ÜRÜNLERİN KALİTESİ;

Organik ürünlerin üretim aşamaları önemlidir. Tüm faaliyetlerin doğrulanabilir olması ve ürün üretimi sırasında elde edilen sonuçların yer aldığı işlemleri içerir. Ürünlerde yer alan standartlara uygun bir şekilde üretim olduğunda gerekli garantiyi, yalnızca tüm sürecin değerlendirilmesi verebilmektedir.

BAC:

İşletmecilerin üretimde ve doğrulamadaki tüm prosedürlere uytmakla yükümlü işletmecilerin yerine geçmemektedir. Oto kontrol, 1.seviye kontroller, ürünün belgelendirme detaylarına ve tüm şartlara uygunluğu ve her zaman BAC ile beraber kararlaştırılan sözleşmelerin ,sertifikasyonların kuralları ve gerekli prosedürleri ile beraber ilgili şartlara taahütlere uyması gerekmektedir. BAC´deki misyona göz attığımızda burada işletmecilerin bir önceki kalite maddesinde yer alan gerekli kuralları ve uyulması gereken normları sürekli olarak kontrol etmesi ve herzaman bunlara uyması yeteneğinde 3.taraflar tarafından kontrol edildiği doğrulanmalıdır. 2. seviye kontrol aşamasında ise işletmecilerin belirlenmiş olan tüm standartlara uygun olduğunu gösterdiği objektif kanıtları içerir.

Organik tarım ürünlerinin sertifikalandırması için bir çok detay bulunur. Bir çok sertifika da bu alanda bulunmaktadır. Sizlerde üreticisi olduğunuz tüm ürün grupları için ORGANİK ÜRÜN DANIŞMANLIĞI ve belgelendirme hizmetleri için destek aradığınızda Aşan Danışmanlık firmasını arayabilirsiniz.

ORGANİK ÜRÜN BELGELENDİRME DANIŞMANLIĞISertifikasyon sistemlerinde ve BAC´nin tüm faaliyetlerindeki kontrollerde 3.seviye kontrolleri aşağıda yer alan kurumlar yapma yetkisine sahiptir.

* İşletmenin bölgesinde bulunan yetkili resmi makamlar bu yetkiye sahiptir.
* ISO IEC 17065 için ilgili akreditasyona sahip kuruluşlar bu yetkiye sahiptir.

Bu tür belgelere sahip olunması için bir danışmanlık firmasından profesyonel destek alınması önemlidir. Bu sistemlerdeki projelerin yönetim sistemlerinin doğru olması önem taşımaktadır. Organik ürünlerin süreçlerinin değerlendirilmesi, hileli davranışların önlenmesi, ürünlerin izlenmesi ve firmanını yönetim sisteminin izlenmesi önem taşımaktadır.

İyi bir yönetim sistemine sahip olabilmek için her firmanın ihtiyacı ISO 9001´dir. Aşan Danışmanlık olarak ISO 9001 belgelendirme hizmetlerinide sunabilmekte ve en uygun teklifleri ülkemizde faaliyette bulunan tüm firmalara sunabilmekteyiz.

Daha fazla bilgi ve tüm detaylar için müşteri temsilcilerimize iletişim sayfamızdaki telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • MSDS Formu Hazırlama Hizmeti
  Aşan Danışmanlık sizlere MSDS Formu Hazırlama Hizmeti konusunda en iyi uzmanlar ile faaliyetlerini sunabilmektedir. Hemen sitemizde yer alan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
  10.2.2023 11:58:08
 • PVOC Belgesi (Kenya Uygunluk Sertifikası)
  PVOC Belgesi (Kenya Uygunluk Sertifikası) ile alakalı merak ettikleriniz için sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir ve anında tekliflerimizden hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz.
  22.5.2023 13:01:50
 • Yakıt Peleti ve Briket İhracatı Belgeleri
  Yakıt Peleti ve Briket İhracatı Belgeleri konusunda ihtiyacınız olan belgeleri bilmiyor musunuz? İmal edeceğiniz ürünlerin Avrupa´ya sorunsuz ulaşması ve satışının yapılması için gerekli tüm bilgiler Aşan´da..
  7.10.2022 10:31:42
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?