Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

OHSAS 18001 Nedir?

“OHSAS 18001 nedir?” sorusunun cevabı, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışma yapmak isteyen firmalar için oldukça büyük bir öneme sahiptir. OHSAS 18001, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri için ortaya konan standartları içerir. Organizasyonların İSG performansını izlemek, değerlendirmek ve yönetmek, bu standartlar ile hedeflenmiştir. Genel olarak iş kazaları ile beraber meslek hastalıklarının önüne geçilmesini amaçlayan metrikleri içerir.

İş güvenliği ile alakalı alanında uzman danışmanlar ile bilgilerimizi sizlere aktarmak için sabırsızlanıyoruz. Hemen Aşan Danışmanlık müşteri hizmetleri numaralarını arayın ve en iyi veriye erişin.
İş sağlığı ve güvenliği hakkında iş yerlerindeki potansiyel risklerin ortaya konması ve kontrol altında tutulmasına katkıda bulunan OHSAS 18001, yasal gerekliliklere uyum sağlanmasını da destekler. İçeriği sayesinde önemli bir noktada bulunan bu standartlar yerini ISO 45001’e bırakmıştır. Bu sayede çok daha geniş bir kapsama sahip olan koşullar oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra uzman ekibimiz aracılığıyla sunulan profesyonel danışmanlık ve belgelendirme hizmetleri ise son derece pratik bir şekilde yardım almanızın önünü açar. Firmanızın gereksinimlerine en uygun biçimde destek almak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçmelisiniz.

OHSAS 18001 Unsurları Nelerdir?


OHSAS 18001, her ne kadar ISO 45001 kadar kapsamlı bir içeriğe sahip olmasa da içerisinde barındırdığı unsurlar olukça değerlidir. Bu unsurların bilinmesi ise konu hakkında daha detaylı verileri elde etmenizin önünü açar. Bu sayede iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi için ekstra avantajlı bir şekilde harekete geçmeniz de fazlasıyla kolaylaşır. Genel olarak OHSAS 18001’in ana unsurları şu şekilde sıralanır:

•    Bir organizasyonun iş sağlığı ve güvenliği politikasının belirlenmesi ile beraber taahhüt edilmesini sağlar.
•    Risk değerlendirmesi, yasal mevzuatlara uyum için yapılması gerekenlerin yanı sıra süreçlerin ve hedeflerin belirlenmesi noktasında yardımcı olur.
•    İş sağlığı ve güvenliği konusunda oluşturulan kalite yönetim sistemi uygulamalarının belgelendirilmesi ve kaynakların sorunsuz bir şekilde kullanılmasını destekler.
•    Faaliyetler esnasında performansların izlenmesi, ölçülmesi ve iç tetkikler eşliğinde değerlendirilmesinin önünü açar.
•    Yönetim sisteminin gözden geçirilmesi ile beraber performans ölçülmesi sonucunda sürekli iyileştirme çabalarını açıkça ortaya koyar.

Oldukça önemli ayrıntılara sahip olan OHSAS 18001’in geçerliliği halihazırda son bulmuştur. Bu standardın yerine gelen 45001 ise çok daha kapsamlı bir şekilde sonuç alınmasına doğrudan katkıda bulunur. İş sağlığı ve güvenliği konularına tam olarak odaklanmak ve hem çalışanlarınıza güvenli koşullar sağlamak hem de marka değerinizi beklentilerinizin çok ötesine taşımak için bizimle irtibat kurmalısınız. Böylece özel gereksinimleriniz ve taleplerinizin de sorunsuz bir şekilde karşılanacağından emin olabilirsiniz.

OHSAS 18001 Nedir?

İlgili unsurlara hakim, sektörde tecrübe sahibi eğitmen ve danışmanlarımızın tamamı Aşan Danışmanlık bünyesinde bulunmaktadır. Sitemizde yer alan numaramızı hemen arayabilirsiniz.
 

İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Fark Yaratan İşlemlerimizle Tanışın


ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği kalite yönetim sistemleri için bizi tercih etmeniz durumunda son derece verimli bir destek alacağınızı unutmamalısınız. Başvurunuzla birlikte işletmenizin detaylıca denetlenmesi ve gerekli düzeye erişmesi adına hızla başlattığımız uygulamalar sayesinde hedeflerinize çok geçmeden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda eğitim programları ve belgelendirme süreçlerinin tamamında kusursuz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Konusunda uzmanlık ve deneyim deyince fazlasıyla ön plana çıkmayı başaran ekibimiz, ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikleri de taşımaktadır. Bu sayede çalışan motivasyonu, müşteri memnuniyeti ve iş ortaklarınızın güveni gibi konularda da ekstra ayrıcalıklı olursunuz. Hatasız bir süreç yaşamak ve belgenizi tam donanımla elde edebilmek içinse bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Daha fazla bilgi ve detay için Aşan Danışmanlık firmamıza ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinde tam donanımlı danışmanlarımız ile sizlere hizmet verebiliyoruz. Teklif talepleriniz için canlı destek veya whatsapp hattımızı kullanabilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp