Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

MSDS Formu Hazırlama Hizmeti

Aşan Danışmanlık sizlere MSDS Formu Hazırlama Hizmeti konusunda en iyi uzmanlar ile faaliyetlerini sunabilmektedir. Hemen sitemizde yer alan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. MSDS formu hazırlama hizmeti için sizlere profesyonel destek verebiliriz. Güvenlik bilgi formu hazırlayarak şirketlere mevzuat hakkında danışmanlık hizmeti sunabiliriz.

MSDS hazırlama, tehlikeli kimyasallar barındıran işletmelerin yapması gereken standartlardan bir tanesidir. Kimyasal madde ve karışımları üreten ya da satın alan firmaların bu konuda yeterli bilgiye sahip olduklarını gösterir.
MSDS danışmanlık alanında sizlere teknik destek verebiliriz. Böylece kimyasal yönetmelik şartlarını tam olarak karşılayabilirsiniz.

Güvenlik Bilgi Formu – MSDS Hazırlama

Güvenlik bilgi formu zararlı maddelerin ve karışımların çevreyi olumsuz etkilerinden korunması amacıyla hazırlanan belgedir. Piyasaya arz edilen zararlı maddelerin ve karışımların insan sağlığına etkisini en aza indirmek için hazırlanır.

Aşan Danışmanlık MSDS Hazırlama Hizmeti


Güvenlik bilgi formu kimya sanayisinin önemli kollarından bir tanesidir. Ürettiğiniz ya da ithal ettiğiniz tüm ürünlere ait bilgi formunu Türkçe ya da İngilizce olarak hazırlayabiliriz. Bununla beraber ithal ettiğiniz ürünlere ait MSDS formlarını doldurabiliriz. Konu ile ilgili her türlü teknik desteği almak için bizleri arayabilirsiniz.

Kimler GBF – SDS – MSDS Hazırlayabilir?

MSDS hazırlama işlemi teknik bilgi gerektiren konulardan bir tanesidir. Güvenlik bilgi formlarını sadece eğitim almış sertifikalı kişiler tamamlayabilir. Uzmanlarımız en son değişen yönetmeliğe göre formları başarılı bir şekilde doldurabiliriz. Malzeme güvenlik bilgi formunu hazırlayan kişinin sürekli güncel konuları takip etmesi gerekir. Böylece formlar sağlıklı bir şekilde uluslararası çapta koruma altına alınabilir.

Güvenlik Bilgi Formu Hangi Dille Hazırlanmalı?

Güvenlik bilgi formu Türkçe olarak hazırlanır. Form içerisinde kullanılacak dilin anlaşılır şekilde hazırlanması gerekir. Belirsiz anlam içeren sözcüklerde uzak durmalısınız.

Formun Hazırlanması İçin Hangi Bilgiler Gerekir?

Ürün içerisinde mevcut olan bileşenler ve bunları oranlarını net olarak açıklanmalıdır.

Güvenlik Bilgi Formu Neden Hazırlanmalı?

Kimyasal ürünlerin insan ve çevre üzerinde oluşturduğu zararların tam olarak belirlenmesi gerekir. Malzeme güvenlik bilgi formu bu konuda detayları sunar. İşveren, kimyasal maddelerle çalışmalarda, işçilerin göreceği zararı en aza indirmelidir. Malzeme güvenlik bilgi formu risk değerlendirmeleri için önemli kaynaklardan bir tanesidir.
MSDS formu hazırlama hizmeti konusunda sizlere destek verebiliriz.

Genişletilmiş SDS Nasıl Hazırlanır?

Genişletilmiş SDS hazırlanması için ilk olarak kimyasalın raporu hazırlanmalıdır. KGR üzerinden alınacak bilgiler e-SDS’in temelini oluşturur. E-SDS’i hazırlayan kişinin KKDİK mevzuat hükümlerine hakim olması gerekir.

TDS Nedir?

MSDS formlarının ana konusu güvenliktir. Teknik bilgi formu (TDS) bilgi formu ürünün fiziksel ve kimyasal özelliklerini belirler. TDS hazırlamak için yasal bir madde bulunmamaktadır. Fakat MSDS, TDS ve analiz sertifikası genel olarak birlikte sunulur.

TDS üzerinde;
•    Ürünün ticari adı,
•    Testle ilgili veriler,
•    Fiziksel ve kimyasal özellikler,
•    Raf ömrü,
•    Ürün kullanma talimatı,
•    Uyarılar yer alır.

Teknik bilgi formları için uzman danışmanlık firmasından yararlanmanız gerekir. Firmamızdan bu hizmeti talep ederek süreci başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. MSDS formu hazırlamak için bizleri arayabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ExProof Atex Nedir?
  Merak ettiğiniz belgelerin, hizmetlerin kısa bilgileri ile tanıtımlarını yapmaya devam ediyoruz. Aşan Danışmanlık olarak Türkiye´nin önde gelen kurumlarına hizmet vermekteyiz.
  16.6.2023 15:59:21
 • FSMA Belgelendirme
  FSMA Belgelendirme hizmetlerimiz kapsamında Aşan Danışmanlık olarak Türkiye´nin her yerinde hizmetlerimizi sunabilmekteyiz, süreç ile alakalı merak ettiğiniz tüm bilgilere web sitemizden erişebilirsiniz.
  19.5.2023 11:37:29
 • Oteller İçin Yeşil Yıldız Belgelendirme
  Aşan Danışmanlık ile Oteller İçin Yeşil Yıldız Belgesi almak artık çok kolay! Hemen teklif numaralarımızı arayarak işletmenize özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
  3.2.2023 12:49:09
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp