Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Maske İhracat İzni

Covid-19 salgını, dünya genelinde maske talebinin artmasına neden oldu. Bu talep artışı, birçok ülkenin maske ihracat izni vermek için sıkı düzenlemeler getirmesine neden oldu. Maske ihracat izni hizmeti veren firmamız bu anlamda üreticilerin ihracat sürecinde karşılaşabilecekleri zorlukları ortadan kaldırmak ve ihracat sürecinde güven ve kolaylık sağlamak için tasarlanmıştır. Diğer pek çok alanda üretim süreçlerini ve üreticilerimizi desteklediğimiz gibi maske ihracatının izin dahilinde yapılması kapsamında da siz değerli üreticilerimizi destekleyerek bu alanda gerekli izinlerin alınmasını sağlıyor ve daha geniş bir alanda daha kaliteli satış yapmanıza yardımcı oluyoruz.

Aşan Danışmanlık işletmesi Türkiye’nin bir çok üretici firması için ihtiyaç duyulan belgeleri temin etmektedir. Hemen web sitemizde yer alan numaramızdan ulaşarak bilgi sahibi olmak istediğiniz konu ile alakalı bilgilendirilin.

Bu anlamda üretilen maskelerin ihracat alanında alınacakları izinleri ve süreçleri düzenleyen firmamız, üreticilerin ihracat sürecinde karşılaşabilecekleri zorlukları ortadan kaldırmak ve ihracat işlemini kolaylaştırmak için sizlere hizmet vermektedir. Bu anlamda genel hedefimiz ve ana amacımız üreticilerimizin ihracat yapacakları ülkenin ihracat kurallarına uygunluğunu değerlendirmek ve bu alanda da onlara yardımcı olmaktır.  Covid-19 salgını sebebiyle son zamanlarda cerrahi maske, N95 maske, koruyucu tulum ve eldiven gibi tıbbi ürünlere talep artmıştır. Çoğu ülke bu tarz ekipmanlara ihtiyacın bir anda artması sebebiyle medikal ekipmanların satışına ve pazarlanmasına bazı düzenlemeler getirmiştir. Türkiye’de bu kapsamda Ticaret Bakanlığı’nın almış olduğu bir kararla maske satışını yasaklamış, ihracatını ise özel izinlere bağlamıştır.

Covid-19 hastalığından korunmak için büyük önem teşkil eden cerrahi tip maskeler, ülkemizde çok sayıda üretilmektedir. Bugün itibarıyla maske üretim lisansı olan ve bakanlığa kayıtlı 384 firma vardır. Ülke genelinde Covid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan seferberliğe Hazır Giyim ve Konfesiyoncular birlikleri de destek vermiş ve maske üretimi günlük bazda milyonları geçmiştir.

Son zamanlarda üretilen maske sayısının ülke ihtiyacından fazla olması sebebiyle maske ihracatına onay çıkmıştır. Ancak maske ihracatı belirli kurallar çerçevesinde izne tabi edilmiştir.

Bez maske ihracatında ön izin şartı aranmayacak!!

Maske İhracat İzni

Corona virüs salgının Türkiye´de yayılmasıyla birlikte getirilen maske ihracat yasağı kaldırılıyor. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, üreticileri ilgilendiren bir kararı paylaştı. Bakan Pekcan, "Tekstil ve hazır giyim sektöründe küresel talep daralmasının yaşandığı bu dönemde, çok kullanımlı bez (dokuma/örme kumaştan mamul) maske ihracatı için ön izin şartı aranmayacak olup, ihracatçılarımıza kolaylık sağlayacak bu uygulamanın hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Maske İhracatı İçin İzin Gerekli Midir?

Genel olarak bakıldığında üretilen maskeler için uzun zamandır ihracat alanında izin şartları bulunmaktadır. Son zamanlarda artan ve yoğun olarak gerçekleştirilen maske süreçlerinde bu durum değişken hale gelmiş ve bez maskelerin ihracatında yapılacak olan ön şartın artık aranmayacağı bildirilmiştir. Bunların da kendi içerisinde belirli şartları söz konusu olmaktadır.

O nedenle sizler de maske üretimi ve satışı gerçekleştiriyor iseniz bez maske de olsa ihracat söz konusu ise mutlaka firmamız ile iletişime geçiniz. İçeriğinde yer alan detaylandırmaları ekiplerimiz sizler ile paylaşarak izin konularda ve prosedürlerde yardımcı olacaklardır. Bunun dışında bir üretim söz konusu ise de firmamız profesyonel olarak sizlere hizmet vermeye her daim hazırdır.

Aşan Danışmanlık  ihtiyaç duyduğunuz bu belgeyi alabilmek için sizlere hizmet verir. Müşteri temsilcilerimize hemen ulaşabilir ve anında hizmet alabilirsiniz.
 

Maske İhracat İzni Almak İçin Hizmet İçeriğimiz


Maske üretimi yapan
siz değerli üreticilerimiz için ihracat kapsamında izin sunan firmamız, bu anlamda öncelikle ihracat izni başvurusunda yardımcı olur. Bu süreçte, firmamız, sizlerin ihracat yapacakları ülkenin ihracat kurallarına uygunluğunu değerlendirir. Ayrıca, yine sizlerin maske üretimindeki kalite standartlarına uygunluklarını da kontrol eder. Buna ek olarak da ihracat izin başvurusu sırasında doğru belgelerin hazırlanmasına yardımcı olur ve ihracat sürecinde gerekli olan izinleri almak için gerekli tüm prosedürleri yönetir.

Tüm bunlara ek olarak firmamız ayrıca siz değerli üreticilerimizin ihracat sürecinde karşılaşabilecekleri diğer zorlukları da ele alır. Örneğin, ekiplerimiz ürünlerin nakliye ve gümrük işlemlerinin düzgün bir şekilde yapılmasını sağlar. Buna ek olarak da, üreticilerin ihracat sırasında gümrük yetkilileriyle sorunsuz bir iletişim kurmalarını ve ihracat işleminin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Aklınıza takılan hususların tamamı için incelemekte olduğunuz Aşan web sitesinin iletişim sayfasındaki numaralardan, canlı destek hattından veya INSTAGRAM hesabından anında bilgi alabilirsiniz.


İhracatı Ön İzne Bağlanan Koruyucu Maske ve Tulumların Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğüne Teslimi Hakkında

*04.03.2020 tarihli ve 31058 sayılı Resmi Gazete ile koruyucu maske, tulum, koruyucu önlük, tıbbi ve cerrahi maske ihracatı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu´nun ön iznine bağlanmıştır. 19.04.2020 tarihi itibari ile de Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duydukları maske ile koruyucu tulum sağlık ürünlerinin tedarik ve dağıtımında görevlendirilmiştir. Bu kapsamda, DMO Genel Müdürlüğü ile Cerrahi Maske, FFP3/FFP2/N95 Maske ve Koruyucu ürünlerinin üretimini/tedariğini yapan yüklenici firmalarla imzalanacak sözleşme çerçevesinde DMO Genel Müdürlüğü´ne teslim edilen ürün bilgilerinin, DMO Genel Müdürlüğünce TİTCK´e bildirilmesi sonucunda TİTCK tarafından yüklenici firmalara ihracat izni verilecektir.

*Yüklenici firmaların sözleşme şartlarına uygun olarak DMO Genel Müdürlüğü´ne teslim ettiği ve kabulü yapılan ürün sayısı haftalık olarak DMO tarafından TİTCK´na yazılı olarak bildirilecek olup, teslim edilen ürünler için TİTCK tarafından aşağıdaki tablo esas alınarak yüklenici firmaya ihracat izni verilecektir.

*Yüklenici firmaya verilecek olan ihracat izin belgesi yüklenici tarafından kullanılabileceği gibi üçüncü bir kişiye de devredilebilecektir.

Maske İhracat İzni


Maske ihracatında hibe rakamları nedir?


Maske ihracat sisteminin işleyişinde hibe karşılığı ihracat izni esas alınmıştır. Bu kapsamda ihracat yapmak isteyen firmalar günlük taahhütlerini yerine getirmek kaydıyla hibe ettikleri ürünlere karşılık belirlenen miktarlarda ihracat yapabileceklerdir.


 DMO´ya Teslim Edilen Ürün Sayısı

 İhracat İzni Verilecek Ürün Sayısı


 1 (bir) adet cerrahi maske

 1 (bir) adet cerrahi maske

 1 (bir) adet FFP3/FFP2/N95 maske

 1 (bir) adet FFP3/FFP2/N95 maske

 1 (bir) adet koruyucu tulum

 3 (üç) adet koruyucu tulum

 2 (iki) adet FFP3/FFP2/N95 maske

 1 (bir) adet koruyucu tulum

 20 (yirmi) adet cerrahi maske

 1 (bir) adet koruyucu tulum

 10 (on) adet cerrahi maske

 1 (bir) adet FFP3/FFP2/N95 maske


MASKE İHRACAT İZNİ HANGİ KURULAR TARAFINDAN YÜRÜTÜLECEK?

DMO’ya hibe edilen ürünler için ihracat izni süreci TİTCK ve DMO tarafından yürütülecektir.

“Aşan Belgelendirme olarak Maske İhracat İzni hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”

Firmamız maske üretim alanında izin süreçlerinde olduğu gibi tüm süreçlerde tamamen üreticilerin ihracat belgelendirme hizmetlerinde uzmanlığı ve deneyimi olan bir firma olarak uzun yıllardır hizmet sunmaktadır. Bu anlamda profesyonelliğimiz ve ekip yönetimi de her daim sizlerin hızlı şekilde işlemlerinizin halledilmesi adına gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında firmamız, ihracat kurallarına uygunluğu kontrol etmek için gereken uzmanlık, bilgi birikimi, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti sağlamak için gerekli kaynaklara sahip bir şekilde verdiği hizmetlerle de öne çıkan bir isim olarak bilinmektedir.
 

Maske İhracat İzni Fiyatlandırmaları


Tüm belgelendirme ve izin süreçlerinde olduğu gibi maske konusunda da belirli bir ücretlendirme söz konusu olmaktadır. Bu kapsamda bakıldığında piyasa içerisinde geçerli bazı ücretlendirmeler de mevcuttur. Firmamız bu alanda kaliteli hizmetinin yanı sıra aynı zamanda da maske ihracat izni süreçlerinde her daim uygun fiyatlandırma ile de siz değerli üreticilerimize destek olmaktadır.

En uygun fiyatlandırma hizmeti almak adına Aşan Danışmanlık firmasına iletişim numaralarından ulaşın. Ayrıca firma personelimiz sizi Kurumsal Instagram hesabımız üzerinden de bilgilendirebilmektedir.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp