0212 438 04 76
0541 341 20 34
Teklif Al

Malzeme Güvenlik Bilgi Formu MSDS Hazırlama

Kimyasal maddelerin kullanımı ve depolanması sırasında oluşabilecek İşçi Sağlığı İş Güvenliği risklerini ortadan kaldırmaya yönelik çalışmaların önemli bir parçasını oluşturan ve kullanıcıyı doğru ve yeterli düzeyde bilgilendirmek amacıyla hazırlanan, ilgili kimyasal maddelerin tehlike ve riskleri ile diğer bilgileri içeren dokümanlara Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) adı verilir.
Malzeme Güvenlik Bilgi Formları kimyasal maddelerin ve içerisinde bulunan karışımların, üreticisi veya ithal eden firmaların ve son kullanıcılarının kimyasal ürünü güvenle kullanmak için yeterli bilgiye sahip olmasını sağlamak amacı ile hazırlanmaktadır. Güvenlik bilgi formları kimyasal ürünlerin üretici ve kullanıcı arasındaki en önemli risk iletişim aracıdır. Bu dokümanlar sayesinde üretici firmalar, satıcılar müşterilerine ürünle ilgili geniş ve detaylı bilgiyi bu MSDS Formları ile ulaştırabilmektedirler. MSDS ´ler bir anlamda ürünlerin kimlik kartlarıdır ve ürün hakkında gerekli tüm bilgiyi özet olarak kullanıcısına aktarmaktadır. Üreticilerin sosyal sorumlulukları olarak da önemli bir görevi olan MSDS Formları, çağımızda her noktada kullanılan kimyasallara karşı daha bilinçli yaklaşım sağlamak, çevre ve insan üzerindeki potansiyel tehlikelerini tanımlamak adına oldukça önemli bir görevi bulunmaktadır.

MSDS Formu firmalara ve kimyasal ürünlere özgü dokümanlardır. İçeriklerindeki hammaddelerin veya direk maddelerin insan ve çevre üzerinde yaratacağı tehlikelere karşı çok iyi analiz edilmiş olması ve son ürüne maruz kalınması durumunda nelerle karşılaşılacağını, nasıl önlemler alınabileceğini göstermesi gerekir. MSDS sadece yazılmış olmak için hazırlanmamalıdır. Gerçek anlamda ürünle ilgili riskler belirlenmeli ve uzmanlar tarafından doğru şekilde yorumlanarak kullanıcıya ulaştırılmalıdır.Türkiye´de yürürlükte olan yönetmelikler çerçevesinde MSDS Formları akredite kurum tarafından sertifikalandırılmış uzmanlarca hazırlanmak zorundadır.

Firmamız bünyesinde bulunan uzmanlarımız, TSE sertifikalı konusunda deneyimli bir ekipten oluşmaktadır ve MSDS Formlarınızı özenle hazırlamaktadır. Siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda uzman MSDS Hazırlayıcımız gerekli alt yapıyı kurarak, firmanızdaki konunun uzmanı bir kişiyi ileri düzey eğitimlerimiz ile eğitip süreklilik kontrollerini yapmaktadır. Malzeme Güvenlik Bilgi Formu Hazırlamak bir defaya mahsus hazırlanan bir belge değildir. Bu dokümanların organik yapısı sürekli gelişme ve yeni düzenleme yapılasına ihtiyaç duymaktadır. Aşan Danışmanlık olarak yüzlerce seçkin firmaya MSDS Formu hazırlayarak , sektörün önde gelen MSDS Hazırlayan Firması olmanın haklı gurunu taşımaktadır. Konuyla ilgili soru, öneri ve görüşlerinizle hiç çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.