Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

Low Carb Etiketi

Low Carb etiketi, ürünlerin test edildiğini ve karbonhidrat içeriğinin düşük olduğu doğrulayan bir sertifikasyon sürecidir. Bu sertifika veya ürün etiketi düşük karbonhidratlı ürün sertifikasyonunda uzmanlaşmış bağımsız kuruluşlar veya ürün üreticilerinin kendileri tarafından yapılabilir. Burada amaç, tüketicilere beslenme ve diyet ihtiyaçlarını karşılayan düşük karbonhidratlı ürünleri kolayca tanımlayıp satın almaları için bir yol sağlamaktır.

İnsanlar sağlıklarını iyileştirmenin ve kilo vermenin yollarını aramaktadır. Bununla birlikte düşük karbonhidratlı diyetler son yıllarda giderek daha popüler hale gelmiştir. Piyasadaki pek çok farklı düşük karbonhidratlı ürün arasında hangilerinin gerçekten düşük karbonhidratlı ve hangilerinin sadece bir tür pazarlama aldatmacası olduğunu anlayabilmek oldukça zordur. Low Carb etiketi işte bu noktada tüketicilerin doğru ürünleri seçip almasını kolaylaştıran çok önemli bir düzenlemedir.

Her biri kendi kriterlerine ve yönergelerine sahip birkaç farklı türde Low Carb sertifika programı mevcuttur. Bazıları yalnızca bir üründeki karbonhidrat miktarına odaklanırken, bazıları şeker içeriği, lif içeriği ve genel besin değeri gibi diğer faktörleri de hesaba katmaktadır En iyi bilinen düşük karbonhidratlı ürün sertifikasyon programlarından biri, Atkins Endulge Seal´dir. Bu program, popüler Atkins Diyetinin arkasındaki şirket olan Atkins Nutritionals tarafından oluşturulmıştur. Atkins Endulge etiketi taşıyan ürünler bağımsız olarak test edilmiş ve porsiyon başına 3 gramdan fazla net karbonhidrat içermediği doğrulanmıştır. Net karbonhidrat, bir üründeki toplam karbonhidrat miktarından lif ve şeker alkollerinin çıkarılmasıyla hesaplanır.

Diğer bir popüler Low Carb sertifikason programlarından biri de Certified LowCarb™ Seal´dir. Bu program, düşük karbonhidratlı diyetleri ve yaşam tarzlarını teşvik etmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Düşük Karbonhidrat Sertifikasyon Vakfı tarafından yürütülmektedir. Sertifikalı Low Carb etiketi taşıyan ürünler bağımsız olarak test edilmiş ve porsiyon başına 10 gramdan fazla net karbonhidrat içermediği doğrulanmıştır.

Bu programlara yanı sıra Low Carb sertifikası hizmetleri sunan birçok farklı bağımsız kuruluş bulunmaktadır. Bu kuruluşların kendi özel kriterleri ve yönergeleri vardır. Bu nedenle üreticilein piyasaya düşük karbonhidrat etiketi ile ürün sunmadna önce sertifikasyon gereksinimlerini detaylıca araştırması gerekmektediri.

Düşük karbonhidratlı ürünler ile beslenmek veya yalnızca karbonhidrat alımını azaltmak isteyen kişiler için Low Carb etiketi pratik bir yoldur. Tüketiciler, düşük karbonhidrat sertifikalı ürünleri seçerek, beslenme hedeflerine uygun sağlıklı bir seçim yaptığından emin olabilmektedir.
 

Low Carb Etiketi Nasıl Alınır?


Düşük karbonhidrat sertifikası alma süreci, sertifikasyon programı ve belgelendirilecek ürünün özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Low Carb etiketi ile ilgili süreci şöyle özetleyebiliriz:

* İhtiyaçlara ve hedeflere uygun bir Low Carb sertifikasyon programını araştırmak

* Ürününün gereklilikleri karşıladığından emin olmak için sertifikasyon programının kriterlerini ve yönergelerini incelemek

* Ürün ve besin içeriği hakkında bilgi sağlayarak sertifika programına başvuru yapılması

* Belgelendirilecek ürün programın kriterlerini karşılıyorsa, bağımsız bir laboratuvar tarafından test edilmek üzere numune gönderiminin sağlanması

* Ürünün düşük karbonhidratlı olduğu test edilip doğrulandıktan sonra, ürün ambalajında ve pazarlama materyallerinde kullanılabilecek sertifika ve ürün etiketinin hazırlanması

Low Carb etiketi / sertifikası için süreç ve gereksinimler programlar arasında değişiklik gösterebilir. Tüm programlar hakkında detaylı bilgi almak, belge başvurusu yapmak ve süreci hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamak için Aşan Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp