Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi hususları ile alakalı eğitimler, bilgilendirmeler ve tüm detaylara sitemizden erişebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için bizlere ulaşabilirsiniz.

Çoğu zaman iki kavramın birbirlerine karıştığı bilinir. Halbuki Tedarik zinciri firma için hammadde tüketimine kadar olan tüm sürecin, üretime aksama meydana getirmeyecek bir biçimde, + artı bir değer kazandırmak gayreti ile planlanmasıdır. Lojistik ise bu yöntemlerin tüketici kısmını ele alır, yani tüketiciyi temal alan lojistik sisteminde üretim süreçlerinin dışında kalan diğer tüm operasyonların planlanması ve işlenmesi süreçleridir.

Uzun senelerdir tedarik zinciri yönetim sistemleri ve lojistik tanımları bakımından bir çok farklı anlatımla, bir çok farklı tanım ile karşı karşıya geldik.  Tedarik zinciri içerisinde lojistik kavramı her zaman yer alır. Lojistik tedarik süreçlerinin, tedarik zincirinin bir parçasıdır. Sınırlar bakımından tedarik zincir yönetimini ele alacak olursak bu sistemde öncelikli olarak firma içinde ve firmalar arasında temel iş fonksiyonlarını ve iş süreçlerini birbirlerine bağlayarak daha yüksek performanslı ve daha kuvvetli şekilde iş modellerini yaratma gayretine sahip olunduğunu göreceğiz. Tedarik zinciri yönetiminde firmaların lojistik faaliyetlerini, üretim işlemlerini ve bunların yanında satışı, ürün geliştirmeyi, pazarlamayı, finans ve bilgi teknolojilerini de kapsamakta olan geniş bir koordinasyon gerekir. Bu alanda yöneticilerin üretimler ile alakalı her türlü konunun planlanması ve kontrol edilmesini de sağlamaktadır.

Lojistik Yönetimi  ile alakalı olarak ise aktarmak istediklerimiz şu şekildedir, firmaların lojistik bakmıından yönetimlerini müşterilerinin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için, hammaddenin imal aşamasından, başlangıcından, ürünün tüketildiği noktaya kadar olan tedarik zinciri içerisinde yer alan servis hizmetlerinin, bilginin, malzemelerin daha verimli bir şekilde hareket etmesi, depolanabilmesi, planlanabilmesi, uygulanabilmesi ve aynı zamanda da kontrol edilebilmesini sağlayan sistemdir. Müşteri olarak tanımlanan kısım burada ürüne ulaşan son kullanıcıdır.

Biz Aşan Danışmanlık olarak firmaların daha etkili bir tedarik zinciri yönetim sistemine sahip olabilmesi için ISO 28000 Danışmanlığı hizmetlerimizi bugün ülkemizin çeşitli şehirlerinde sağlayabilmekte ve uzun yıllardır bu alandaki faaliyetlerimizi sürdürebilmekteyiz. Sizlerde bulunduğunuz şehirde ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi  eğitimi, danışmanlığı almak istediğinizde web sitemizde yer alan numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Lojistik ve Tedârik Zinciri Uzmanlığı Sertifika Programıı ile alakalı bilgilere de kurumsal sitemizden erişmeniz mümkündür.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi


Gelişen dünya, artan nufüs ve müşteri isteklerinin değişerek artışı kapsamında firmaların isteklere en etkin, en hızlı ve verimli şekilde cevap verebilmesi, firmaların tedarik, üretim ve aynı zamanda dağıtım sistemlerindeki yapısal değişikliklere erişebilmesi için gerekliidir. İyi bir tedarik zincirine sahip olan firmalar her zaman rakiplerinden önde olur ve daima mutlu müşterilere sahip olurlar. Kaynakların en etkili şekilde kullanılması ile verimliliğin artış eğilimine girmesi doğru orantılı olacaktır. Maliyetlerin azaltılması ve planlı, hızlı ve esnek bir şekilde dağıtımın gerçekleştirilmesi için ISO 28000 eğitimlerini ve danışmanlık hizmetlerini sizde Aşan Danışmanlık firmasından alın.

Ürün ve Lojistik İlkeler

Taşımacılık, Depolama, Stoklama ve Paketleme Faaliyetleri

Temel Lojistik Faaliyetler

Lojistik Kavramı

Müşteri Hizmet Düzeyi

Lojistik Mâliyetler

Lojistik İlkeler

Lojistik Modeller

Lojistik Yönetimi Kavramı

Lojistik Vakalar

Lojistik Trendler

Dünya ve Türkiye Lojistik Sektörü

Dış Kaynak Kullanımı ve 3PL

Lojistikte Kalite ve Performans Yönetimi Etmenleri

Çağdaş Lojistik Sistemler

Yeşil ve Tersine Lojistik

Lojistikte Taşımacılığın Yeri, Taşımacılık ile İlgili Temel Bilgiler

Taşıma Yöneticisinin Temel Görevleri ve Taşıma İşleri Organizatörleri

Taşımacılık Ekonomisi, Lardner Yasası, Mesafe ve Ölçek Ekonomisi, Ticaret ve Ekipman Dengesi

Uluslararası ve Yurt İçi Ticarette Taşıma Modları Bazında:

Temel Kavramlar ve İstatistikler

Taşıma Araçları (Ekipman ve Kaplar)

Taşıma Mâliyetleri

Dokümantasyon (CMR, Denizyolu ve Havayolu Konşimentosu, CIM ve Diğer Belgeler)

Liman ve Terminaller

Filo ve Sürücü YönetimiKarma Taşımacılık

Tedarik Zinciri Yönetiminin Doğuşu, Evrimi ve Temel Kavramlar

Tedarik Zinciri Yapıları

Tedarik Zinciri Yönetim İlkeleri

Tedarik Zinciri Yönetim Modelleri

Özel yük Taşımacılığı (Tehlikeli Maddeler, Soğuk Zincir, Proje Taşımacılığı)

Uluslararası ve Yurt İçi Taşıma Güzergâhları

Taşımacılık Ağlarının Tasarımı ve Yönetimi

Uygun Taşıma Modu Seçim Yaklaşımları

Toplam Mâliyete Göre Taşıma Modu ve Araç Seçimi – Sayısal Örnekler ve Vaka Analizleri

Ve daha fazlası için bize ulaşabilirsiniz.

Aşan Danışmanlık en etkili lojistik ve tedarik zinciri yönetim sistemleri için uzman kadrosu ile sizlerin hizmetindedir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirme
  ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirme hizmetlerinde en hızlı süreçlerden geçmenizi sağlıyor ve Aşan Danışmanlık kalitesi ile sizlere hizmetleri ulaştırıyoruz.
  20.2.2023 13:42:14
 • ISO 22881 Danışmanlığı
  Aşan Danışmanlık ile ihtiyacınız olan ISO Sertifikaları kısa süre içerisinde adresinizde! Hemen ISO 22881 Danışmanlığı almak için bizi arayın ve en uygun tekliflerden yararlanın.
  1.3.2024 14:41:54
 • Kapasite Raporu Danışmanlığı
  Aşan Danışmanlık´tan alacağınzı Kapasite Raporu Danışmanlığı sayesinde kısa süre içerisinde ihtiyacınız olan belgelere sahip olur ve daha hızlı işinize adapte olabilirsiniz.
  10.4.2023 16:03:18
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp