Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

LFGB Gıda Sınıfı Testi

LFGB Gıda Sınıfı Testi


Yemek pişirirken, hazırlarken ve tüketirken kullanılan malzemelerle ilgili güvenlik bilinci ve beklentilerin her geçen gün artması LFGB Gıda Sınıfı Testi uygulamasını gündeme getirmiştir.
Gıdayla Daha Güvenli Temas Eden Ürünler için LFGB Standartlarına Uygunluk
LFGB gıda ile temas sınıfı test hizmetleri geniş bir malzeme yelpazesi üzerinde ve LFGB standartlarına dayalı analizler yapacak donanıma sahiptir. Uzman LFGB analizi ile güvenliği önceliklendirmek ve güveni teşvik etmek amacıyla akreditasyon programı bulunmaktadır.
Araştırmalar, kimyasal maddeler ve bunların yaşamlarımız üzerindeki etkileri hakkındaki bilgimizi genişletirken, düzenleyiciler ve tüketiciler bu yeni bilgilere benzer şekilde tepki veriyor. Değişiklikleri takip ediyor ve mevcut geçiş limitleri ve madde listeleri doğrultusunda LFGB analizleri sunulmaktadır.
LFGB standartlarına uygunluğunuzu kanıtlamak yalnızca pazarları açmaz ve müşteri güvenini artırır. Aynı zamanda insanlar ve çevre için güvenli ürünler üretmeye olan bağlılığınızın bir işaretidir. LFGB Gıda Sınıfı Testi markanıza olan güveni artırmanıza ve güvenliği önceliklendirmenize olanak tanır.

EC 76/769 / EEC ve EC 1935/2004 LFGB Gıda Sınıfı Testi


Gıda maddeleriyle temas eden eşya ve malzemelerle ilgili analizimizi iki çerçeve direktifine dayandırıyoruz. EC 1935/2004, temel belge ve test gereksinimlerini tanımlar ve EC 76/769 / EEC, belirli tehlikeli maddelerin pazarlanması ve kullanımına ilişkin kısıtlamaları ana hatlarıyla belirtir.
•    Kapsamlı kimyasal ve geçiş seviyesi test hazırlığı
•    İzin verilen maddelerin pozitif listeleri
•    Bu maddelerin kullanımına yönelik özel koşullar
•    Uygunluğu kontrol etmek için temel kurallar
•    Gıda maddelerine veya gıda maddelerine bileşenlerin genel göç limiti
•    Belirli bileşenlerin gıda maddelerine veya gıda maddelerine özel göç limitleri
•    Sağlığı ve güvenliği artırmak için gıda ile temas eden kapsamlı malzeme testleri
Akredite test laboratuvarları, temel test ve uygunluk sertifikasyon hizmetlerinin ötesine geçer. Tüm malzemeler için gıdayla temas testinin kapsamını genişleten, kişiye özel test programları sunulmaktadır. Müşteriler için güçlü teknik destek sağlanmaktadır ve mümkün olduğunda başarısız testler hakkında tavsiyelerde bulunulur. Ayrıca EC 76/769 / EEC  ve  EC 1935/2004 Hakkında daha detaylı bilgi için uzman yetkililerle iletişime geçebilir, ürün düzenlemeleri hakkında düzenli haber edinmek için güncellemeleri takip edebilirsiniz.
LFGB Gıda Sınıfı Testi ve Sertifikasyonu ile Kanıtlanmış Ürün Güvenliği Standartları
Seri üretim tesislerinde, restoranlarda ve ev mutfaklarında, gıdanın hazırlanmasında, paketlenmesinde, servis edilmesinde veya depolanmasında kullanılan ürünler ve malzemeler genel güvenlik yönetmeliklerine uygun olmalıdır. Gıda ile temas eden ürünleri üretmek veya işlemek için kullanılan poliamid (PA) ısıya dayanıklı plastikler, metaller veya kaplamalar, mevzuata uygunluğu sağlamak ve insan sağlığını korumak için test edilmelidir. Farklı küresel pazarlara başarılı bir şekilde erişmek için ürünlerinizin değişen gereksinimlere uygunluğunu doğrulayan belgelere ihtiyaç vardır.
Dünya lideri bir test hizmetleri sağlayıcısı olarak, son teknoloji laboratuvarlarda kabul görmüş gıda ile temas eden malzeme (FCM) güvenlik testleri yapıyoruz. Hizmetlerimiz, ürününüze ve kişisel durumunuza özgü yasal gerekliliklere göre uyarlanmıştır. Kapsamlı gıda teması hizmetleri, uyumluluğu sağlamak ve pazar rekabetçiliğini güçlendirmek için stratejik çabalarda firmaları destekler.
LFGB Gıda Sınıfı Testi hizmetleri, yerleşik yönetmelikler ve standartlara göre yasal ve isteğe bağlı gerekliliklere bağlılığınızı belgeler. Gıda ile temas sertifikası, kurumsal mükemmelliğe olan bağlılığınızı kanıtlar ve tüketicilerin ürünlerinizin kalitesi ve güvenliğine olan güvenini artırır. Tanınmış tarafsız denetim mührümüz, rekabetçi dünya pazarlarında size kazançlı bir avantaj sağlar.


Gıda ile Temas Sertifikası için Malzeme ve Ürün Testi


Ürününüzün ilgili FCM yasal gereksinimlerini karşıladığını kanıtlamak için çok çeşitli gıda temas testi hizmetleri sunuyoruz. Gıda ile temas eden malzemelerde sıklıkla kullanılan kimyasal maddeler ve katkı maddeleri için uzman analizleri sunuyoruz. Uzmanlarımız, aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan kapsamlı testler sağlamak için akredite laboratuvarlarda çalışır:
1.    Plastik malzemelerde bulunan monomerlerin, katkı maddelerinin ve ağır metallerin genel ve spesifik göçü
2.    Silikonlarda bulunan uçucu organik bileşikler
3.    Metal malzeme bileşimi
Kapsamlı hizmetlerimiz, iş yaptığınız ülkeler tarafından zorunlu kılınan yasal araştırma ve teknik değerlendirme ile uyumluluk testlerini içerir.
Tüketici sağlığını koruma çabalarınızı geliştirmek ve gıda ile temas eden ürünlerinizin kalitesini ve güvenliğini kanıtlamak için size tamamlayıcı hizmetler sunuyoruz. LFGB Gıda Sınıfı Testi ve sertifikasyonu ile birlikte hizmet ve akreditasyonu mevcuttur.


Uluslararası Alıcılara Özel Test Programları


•    Müşteri soruları için güçlü teknik destek
•    FCM test hizmetlerimizin küresel kapsamının sürekli genişletilmesi
•    Mümkün olduğunda başarısız test sonuçlarıyla ilgili teknik tavsiye
•    Seminerler ve eğitim
•    Uygunluk Beyanı (DoC) hizmetleri
•    Kasıtlı olmayan madde (NIAS) taraması
•    İyi üretim uygulamaları (GMP) denetimi


 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp