Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Küresel Tedarik Zinciri Nedir?

Yaşanan bir çok olumsuz durum karşısında tedarik zinciri son senelerde büyük bir kaos içerisine girdi. Aşan Danışmanlık olarak sizlere bugün Küresel Tedarik Zinciri Nedir? konusunu aktaracak ve bazı önemli detayları paylaşacağız. Koronavirüsün hemen ardından yaşanan savaş haberleri, ortaya çıkan küresel ekonomi tehtidleri kapsamında bir çok girdi maliyetinde ciddi artışlar meydana gelmiştir. Son senelerde yaşanan çip sorunları, liman problemleri, tır ve diğer büyük araç sürücülerindeki yetersizlikler sebebiyle tedarik süreçlerinde bir çok sıkıntı meydana geldi. Yaşanan bu sıkıntı bir çok ülkenin ekonomisini de tehtid etmiştir.

2021 senesi içerisinde Dünya´nın bir çok ülkesinde alınmış olan karantinalar ve diğer önlemler kapsamında bir çok süreç kesintiye uğramıştır. Bu salgın ile beraber bir çok ülke ekonomisi enflasyon ile malesef kötü konuma gelmiş ve tedarik zincirlerinde oluşan kaoslar sebebiyle üreticiler de taleplerdeki artışı karşılamak adına süreçlere daha hakim olma gayretine girmiştir. Doğru yapılan tedarik yönetimi ve güvenliği sayesinde çok az firma bu kaostan etkilenmedi, aksine daha fazla büyümeye gitti. Tedarik zincirinde yer alan kaosları faydaya çeviren firmaların geneline baktığımızda tamamına yakını ISO 28000 Standardına sahip olan ve bu standardı yeni almış firmalardır.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak sizlerde işletmenizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz.


Küresel Tedarik ZinciriKüresel anlamdaki tedarik zinciri ürünlerin üretimlerinden tüketicilere erişene kadar olan tüm süreci kapsamaktadır. İlgili süreç içerisinde tedarik ağını ifade eder. Küresel tedarik zinciri içerisinde yer alan bu halkalar ürün bileşenlerinin üretimi, iş gücü arzı, malların lojistik faaliyetleirni de kapsamaktadır.

Tedarik zinciri süreçlerinde firmaların hammadde siparişlerinin verilmesi ve bunların elde edilmesi, mamüllerin üretim aşamaları ve müşterilere dağıtım aşamaları, ulaşım hizmetleri ve bir çok kurumsal fonksiyonları kapsar. Tedarik süreçlerinde malzemelerin edinilmesi ve ara ile tamamlanmış ürünlere dönüştürülmesi konsunda bir çok detay yer alır. Firmalara göre küresel tedarik süreçleri bir çok karmaşayı içerse de ISO 28000 ile bu karmaşadan daha az hasar ile, genellikle hiç hasarsız ayrılmak mümkün olacaktır. Malzemelerin doğru yerlerden temini, tedarik süreçlerinin takibi ve gelişmiş teknolojilerin kullanılması ile bir çok firma tedarik süreçlerinde zamandan ve fiyattan kar elde eder.

Tedarik süreçlerinin yönetimi için önemli unsurlar şunlardır;

Ürünleri doğru miktarlarda,
Doğru yerde,
Doğru zamanda,
En az maliyetle mevcut bulundurmaktır.

Her sektör için dünyaca ünlü markalar ile, dünyaca ünlü firmalar ile çalışmak bir hayaldir. Ülkemizden dünyanın tanıdığı bir çok firmanın tedarikçisi olan sayısız firma ile çalışmaktayız.

Dünya´nın dört bir yanına ürün tedariği yapan, yada çeşitli ülkelerde ürün tedariğinde bulunan firmalar için küresel tedarik zincirinde aksaklık olmaması için faaliyetleirmizi alanında uzman danışmanlarımız ile sürdürmekteyiz. Firmanız için makinelerin, ekipmanların, test cihazlarının, sertifika işlemlerinin, ürünlerin test analizlerinin ve danışmanlık faaliyetlerinin tamamı için Aşan Danışmanlık olarak hizmetlerimizi sürdürmekteiz.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi sayesinde küresel tedarik zinciri boyunca bir sorun yaşamaz ve her aşamayı doğru şekilde yönetirsiniz. Dünya´da yaşanan iş gücü kıtlığı ve tedarik zincirinde yer alan aksamaların artışı nedeniyle bir çok marka hammadde tedariği süresinde büyük aksaklıklar yaşıyor. Bir çok ürünün dışarıya bağlı olduğu ülkemizde tüketiciler sorun yaşıyor. Bunun yanında da ortaya çıkan enerji krizleri ile sorunlar daha da büyüyeceğe benziyor.

Yaşanabilecek tüm olumsuz sorunların önüne geçmek için gayret göstermek isteyen firmalara
ISO 28000 Danışmanlığı vermekteyiz. Danışmanlık faaliyetlerimizden yararlanmak için hemen web sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Atex Sertifikası
  Aşan Danışmanlık´tan dev fırsat! Atex Sertifikası ihtiyacı olan işletmeler için uzman danışmanımız hemen yanınızda! Detaylı bilgi ve avantajlı fiyatlar için bizi arayabilirsiniz.
  3.11.2023 11:49:52
 • CO2 Emisyonlarını Azaltmak
  CO2 Emisyonlarını Azaltmak için karbon ayak izi belgelendirme hizmetlerindne yararlanın. Aşan ile Sera gazı hesaplama, yeşil mutabakat, green deal ve sürdürülebilirlik raporu için arayın.
  10.10.2022 12:52:30
 • Tomografi Cihazı CE Belgesi
  Tomografi Cihazı CE Belgesi ile alakalı bilgilendirmelere bu içerik aracılığıyla hemen erişebilir ve anında uzmanlarımızdan sertifika süreçleri ile alakalı bilgi alabilirsiniz.
  18.11.2022 12:59:52
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?