Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

Küresel İklim Değişikliği

Aşan Danışmanlık ile Küresel İklim Değişikliği konusunu ele alıyor ve bu alanda kurumsal destek almak isteyen işletmelerin yanında uzman danışmanlarımız ile oluyoruz.

Dünya´nın atmosferini bir meyve serası olarak düşündüğümüzde yeryüzüne erişen tüm güneş ışınlarının neredeyse %50´si tekrar yeryüzünden geri yansımaktadır. Dünya´nın atmosferinde yer alan sera gazı olarak adlandırılan karbondioksit, metan gazı, su buharı, ozon, azot oksit gibi gazlar sebebiyle Dünya´dan yansıyan güneş ışınlarının bir çoğu tekrar yeryüzüne geri döner. Sera gazları sebebiyle yaşanan döngü normal şartlarda 16 derece ile sabit kalmaktadır. Sera gazı var olmasaydı Dünya´nın ortalama olarak sıcaklığı her zaman -18 derecelerde olacaktı. Sera gazından ortaya çıkan bu hususa sera gazı etkisi adı verilir. Dünya´nın atmosferinde bulunan sera gazlarının oranı yapılan bazı araştırmalar neticesinde sanayi devriminin 1750 senelerinde ortaya çıkması ve artış içerisine girmesi ile kısa sürede artışa geçmiştir.

KÜRESEL ÇAPTA İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE NEDEN OLANLAR

Öncelikle iklim değişikliği paneli aracılığıyla ortaya çıkarılan bazı nedenler vardır. Sera gazı emisyonlarındaki artışın tamamen insani faalietler sonucu ortaya çıktığı ve artış eğilimini sürdürdüğünü görmekteyiz. İklim değişikliklerine neden olan durumların başında kömür ve türevi olan fosil yakıtların yakılması gelir. Bu durum atmosferimizde yer alan karbondioksidin oranının artmasında tamamen ana sorumlu olacaktır. IPCC kurumuna göre 2004 senesinde insanlardan kaynaklı olarak sera gazı emisyonlarının %56´sı tamamiyle fosil olan yakıtların kullanılması ile ortaya çıkmış olan karbondioksite aittir. Bu alanda ormansızlaşma hususu ise %17´lik bir dilime sahip olmaktadır.

Küresel çapta kullanılan enerji taleplerinin ortalama olarak %27´sine yakını kömürler ile karşılanmaktadır. 1.kaynaklardan ortaya çıkan sera gazı emisyonlarının %44´ü kömürden, %36´sı petrolden ve %20´si ise doğalgaz kaynaklı olmaktadır.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI NE YAPMAK GEREKİR?

İşletmelerin bu alanda atacağı adımlar çok önemlidir. Bir çok işletme üretimlerinde ve hizmetlerinde farkında olmadan çok yüksek miktarlarda sera gazı artışına neden olmaktadır. Bu alanda daha sürdürülebilir bir dünya için Aşan Danışmanlık firmasından destek almak, bu alanda başarılı danışmanlar ile yola çıkmak gerekir.

Sürdürülebilirliğin daha etkili olması için ve iklim değişikliğinin önüne geçmek için enerji verimliğini arttırmak, yenilenebilir enerji faaliyetlerine yönelmek ve ormansızlaşmanın önlenmesini sağlamak en önemli hususlar olacaktır.

Kurumsal sürdürülebilirlik danışmanlığı almak isteyen tüm işletmelerin yanındayız. Hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan telefon numaralarımız aracılığıyla bizlere ulaşabilir ve en iyi teklifleri alabilirsiniz.

Türkiye´de de yer alan etkiler oldukça fazladır. Bu sadece ülkemizin değil tüm dünyanın sorunudur. Küresel iklim değişikliğine bağlı olarak yer kürenin en hassas konumlarından birinde yer alan ülkemizde artış gösteren sıcaklıklar, beklenmeyen hava olaylarının artması, sıcak hava dalgalarının yarattığı sorunlar, ormanlarımızda meydana gelen yangınların artması, kuralık ve bir çok sorun beraberinde gelmektedir. Her sene ülkemizde malesef küresel iklim değişikliği nedeniyle ortalama olarak 3 derece dolaylarında artış gözlemleneceği öngörülmektedir. Bu durumlara karşın daha bilgili olmak, daha sürdürülebilir bir firma olmak ve çevrenin enerjinin daha iyi yönetimini sağlamak bizim elimizdedir. Aşan Danışmanlık firmasından bu alanda destek almanız hem sizin, hemde geleceğimiz için oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Rusya EAC Sertifikası
  Rusya EAC Sertifikası ile alakalı merak ettiğiniz bilgilerin tamamına Aşan Danışmanlık kurumsal sitesinden erişebilir ve merak ettiğiniz tüm detaylar için her zaman bize yazabilirsiniz.
  18.8.2023 14:59:33
 • Atex Sertifikası
  Aşan Danışmanlık´tan dev fırsat! Atex Sertifikası ihtiyacı olan işletmeler için uzman danışmanımız hemen yanınızda! Detaylı bilgi ve avantajlı fiyatlar için bizi arayabilirsiniz.
  3.11.2023 11:49:52
 • Emar Cihazı CE Belgesi
  Emar Cihazı CE Belgesi ihtiyacı olan sağlık alanında faaliyet gösteren üreticiler için uzmanlarımız ile en hızlı belgelendirme süreçlerini, en uygun teklifler ile sağlıyoruz.
  21.11.2022 11:03:55
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp