Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

KKDIK Kayıt Hizmetleri

KKDIK Kayıt Hizmetleri ile alakalı bilgi almak ve kaydın yapılması için ücretlendirme detaylarına erişmek için hemen Aşan Danışmanlık firmasının web sitesinde yer alan telefon numaralarını arayın.

Türkiye´de, kimyasalların üretimi, satışı, ithalatı, ihracatı, kullanımı ve eliminasyonu ile ilgili olarak, "Kimyasalların Kaydı Değerlendirilmesi İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik" adıyla bir yönetmelik yayımlanmıştır. Bu yönetmelik, Türkiye´de kimyasal maddelerin yönetimi ile ilgili olarak önemli bir düzenleme olup, Türkiye´de kimyasal maddelerin üretim, satış, ithalat, ihracat, kullanım ve eliminasyonunu düzenler.

Yönetmeliğin amacı, Türkiye´de kimyasal maddelerin üretimi, satışı, ithalatı, ihracatı, kullanımı ve eliminasyonu ile ilgili olarak, çevre ve sağlık üzerindeki olumsuz etkilerin önlenmesi ve azaltılması için gerekli olan önlemlerin alınmasını sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, yönetmelik kapsamında üretilecek, satılacak, ithal edilecek, ihraç edilecek, kullanılacak ve elimine edilecek kimyasal maddelerin kaydının değerlendirilmesi için bir izin sistemi oluşturulmuş ve bu maddelerin kullanımı ile ilgili olarak kısıtlamalar getirilmiştir.

Yönetmelik, Türkiye´de kimyasal maddelerin üretimi, satışı, ithalatı, ihracatı, kullanımı ve eliminasyonu ile ilgili olarak, çevre ve sağlık üzerindeki olumsuz etkilerin önlenmesi ve azaltılması için gerekli olan önlemlerin alınmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir düzenlemedir. Bu amaç doğrultusunda, yönetmelik kapsamında üretilecek, satılacak, ithal edilecek, ihraç edilecek, kullanılacak ve elimine edilecek kimyasal maddelerin kaydının değerlendirilmesi için bir izin sistemi oluşturulmuştur. Kimyasalların Kaydı Değerlendirilmesi İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik (KKDİK Yönetmeliği) ile alakalı olarak yönetmelikte yer alan detaylara göre kayıt hizmeti, kayıt güncelleme hizmeti, bilginin halkın erişimine açılmaması konusunda talepler, ürün, süreç odaklı ar-ge bildirimleri, izin başvuruları ve izinlerin gözden geçirilmesi hususları ücrete tabidir. Kayıtların yapılması ve profesyoneller tarafından hizmet alınması ihtiyaçlarınız için Aşan Danışmanlık sizlere hizmet vermektedir.

KKDİK Kayıt Hizmetleri


KKDİK Kaydı Hizmeti, Türkiye´de belirli kimyasalların üretimi, ithalatı, ihracatı ve kullanımının kayıt altına alınması ve takibi için kullanılan bir sistemdir. Türkiye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yönetilmektedir. KKDİK sistemi, kimyasalların güvenli ve yönetmeliklere uygun kullanılmasını sağlayarak, kimyasalların yönetiminin iyileştirilmesini, insan sağlığının ve çevrenin korunmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.  KKDİK sistemi, belirli kimyasalları belirli eşik değerlerin üzerinde üreten, ithal eden veya kullanan firmaların bu kimyasalları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na kaydettirmesini zorunlu kılmaktadır. Bu kimyasallar “KKDİK maddeleri” olarak anılmaktadır. KKDİK maddelerini üreten, ithal eden veya kullanan şirketlere "KKDİK işletmeleri" denir.  KKDIK sistemi, özellikleri, kullanımları ve potansiyel tehlikeleri de dahil olmak üzere KKDIK maddeleri hakkında bilgi içeren bir veri tabanı içerir. Bu bilgiler, bu kimyasalların kullanımıyla ilgili riskleri değerlendirmek ve insan sağlığını ve çevreyi korumak için risk yönetimi önlemleri geliştirmek için kullanılır.

Aşan Danışmanlık sizlere aynı zamanda
kimyasal ürün danışmanlığı hizmeti de sunmaktadır.

 

KKDİK Neyi Amaçlıyor?


* Kimyasallardaki kullanım ile insan sağlığına, çevreye olan etkilerin en iyi şekilde korunmasını sağlamak.
* Kimyasal ürünlerin piyasaya arzını sağlayan insanların bu alandaki riskleri anlamasını sağlamak.
* Avrupa Birliği´nde yer alan ülkelerin pazarlarında ürünlerin rahat bir şekilde, serbest dolaşımda olmasını sağlar.
* Avrupa Birliği´nin kimya sektörlerindeki yenilikleri izlemek ve rekabet koşullarına ayak uydurmak.
* Kullanılan maddelerin tehlike düzeylerini, özelliklerini bilmek ve doğru olan alternatif yöntemlerin kullanımını teşvik eder.

Konu ile alakalı daha detaylı bilgi almak ve en uygun fiyatlardan danışmanlık almak için sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Aşan Danışmanlık olarak Türkiye´nin hemen her ilinde hizmet verebil

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Fas CoC Belgesi
  Aşan Danışmanlık ile Fas CoC Belgesi almak çok kolay! En uygun fiyatlardan ihtiyacınız olan uygunluk belgelerine sahip olmak için sitemizdeki numaralardan bize ulaşın.
  4.4.2023 09:04:12
 • Jeotermal Enerji Nedir?
  Dünya´mızın en alt yüzeyinden elde edilen ısılara ve bunlardan elde edilen enerjiye jeotermal enerji denilmektedir. Sürdürülebilirlik konusu içeren bu içeriği inceleyin.
  5.8.2022 11:58:25
 • ISO 28000 Nedir?
  Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi olarak karşımıza çıkan bu gereksinimdeki tüm tanımlar ve detaylar için Aşan Danışmanlık web sitesinden verilere erişeiblirsiniz.
  22.8.2022 12:26:41
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp