Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

KC Sertifikası

KC Sertifikası

 

KC Belgesi (Kore Kalite Belgesi) sahibi olmak isteyen firmalara profesyonel danışmanlık ve belgelendirme desteğimizle yardımcı oluyor, bu alana yönelik talepleri güncel gerekliliklere uygun çözümlerimizle karşılıyoruz.

Gerek ulusal gerekse uluslararası belgelendirme, marka tescil ve patent alanlarında faaliyet gösteren seçkin bir firma olarak, yetkin kadromuzla gereksinimlerinize kusursuz şekilde cevap veriyoruz. Üstelik bunu yaparken firmaların gereksiz mâliyetlere katlanmasını önlüyor; en cazip fiyatlandırma tekliflerini en üstün kaliteyle bütünleştirerek, iş süreçleri için gerekli belge ve sertifikasyonlara kavuşmalarını sağlıyoruz.

Siz de; ürünlerinizin Kore standartlarına uyum sağlamasını arzu ediyor, faaliyetlerinize küresel anlamda yeni bir boyut kazandırmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aşan Danışmanlık ile irtibata geçerek işinde uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden bu belgeye erişmek için desteği bizden alın.

KC Belgesi Hakkında

‘KC Mark’ diye de isimlendirilen KC Belgesi firmamızın geniş faaliyet ağında kendine yer bulmaktadır. Elektronik ürünlerin güvenliğini doğrulamak için kullanılan KC Uyumluluk Belgesi firmamız sayesinde kolayca alınabilmektedir.

Bu doğrultuda bahsettiğimiz belgeyi ülkemizdeki ISO, TSE gibi sertifikalara benzetmemiz mümkündür. Firmamız akredite edilmiş bir sertifika merkezi olarak, bu belgenin kolaylıkla temin edilmesini sağlamaktadır.

Sizler de; sertifikalandırma süreçlerinin her adımında gereken desteği sağlayacak olan firmamızla söz konusu belgeye kısa zamanda sahip olabilir, elektrikli ekipman ve cihazlarınızın güvenli olduğunu, Kore yönetmeliklerine uygunluk sağladığını böylelikle tescilleyebilirsiniz.

Danışmanlarımız bu belge için oldukça tecrübeli. Aşan Danışmanlık ile irtibata geçerek sizlerde denetimlere kendinizi hazırlayın.

KC Sertifikası Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir? KC Belgesi için neler gereklidir? Güney Kore’de ne şekilde kullanılır? Aşan Danışmanlık olarak sizlere bu konu hakkında detaylı bilgilendirme sağladık ihtiyaç halinde danışmanlarımızla iletişim sağlayabilirsiniz.

Güney Kore KC Sertifikası Nedir?

Güney Kore dünyanın en önemli sanayi ülkelerinden biridir. Kore pazarına erişim sağlayabilmek orada ürünlerini sergileyebilmek için her ülkede olduğu gibi ürünlerin test edilmesi ve sertifikalandırılması oldukça önemlidir. KC ürünlerin K standardı olarak tanımladığı Kore Güvenlik uygunluğu sertifikasıdır.
KC sertifikası, risklerin minimuma indirilmesine, önlenmesine öncelik veren sertifikadır.

Bu riskler nelerdir?
Güvenlik ,Sağlık, Çevre
AB´nin CE belgesine benzer olan KC sertifikası 730 (otomotiv parçaları, makineler, elektrik elektronik ürünler) çeşit ürünü kapsamaktadır. KC sertifikası, bir elektrikli veya elektronik ürünün tüketici için güvenli olmasını sağlar.

Elektrikli ve elektronik ürünler mecburi KC sertifikası almak zorundadır. KC sertifika programı elektro manyetik, güvenlik uyumluluk (EMC) ve radyo frekansı (RF) gereksinimlerini içerir.

 KC Belgesi Hakkında

KC Güvenlik sertifika programı içerisinde birçok donanım türü güvenlik kabulü gerektirir. Elektrikli ve elektronik cihazlar Tip 1, Tip 2 ve Tip 3 olarak sınıflandırılır bu sınıflandırmalar aşağıdaki gibidir.

Tip 1 (Zorunlu Güvenlik Sertifikasyonu): Üretim yapan firmalar için nispeten daha fazla tehlike içerisinde olduğu düşünülen 53 ürün alanında (örn. Ağır makineler, Tehlikeli konum yangınla mücadele donanım vb.) oluşur. Bu ürünler, ülke içinde belirlenmiş şartlarda olan bir laboratuvar tarafından test edilmeli ve tarafından sertifika ve tescil gerektirmelidir.

Tip 2 (Öz Beyanı Sertifikasyonu): Üretim yapan firmalar için daha az zararlı olduğu düşünülen 93 ürün alanından oluşur (A/V ve ITE donanım gibi). Bu kapsam altındaki ürünler, yurt içi test gerektirmez, ancak sertifika gerektirir, fabrika denetimi veya devamlı piyasa gözetimi olmadan güvenlik standartlarını karşılamak için tecil gereklidir.

Tip 3 (Uygunluk Beyanı): Tüketiciler için zararlı olmadığı düşünülen (örn. 25V´den az) 33 ürün alanından oluşur. Bu alan altındaki ürünlerin, kurum içi veya üçüncü taraf testleri ile güvenlik standartlarını karşılaması gerekir.

Tüm elektrikli ve elektronik donanım, KC EMC sertifikası gerektirir. Telsiz, RF veya kablosuz içeren donanım, KC RF sertifikası gerektirir. KC EMC ve RF sertifikasyonu için ulusal sertifikasyon kuruluşu RRA´dır (Ulusal Radyo Araştırma Ajansı).
Bir ürün KC sertifikasını aldıktan sonra, ürünün isim plakasında KC logosu ve ürün sertifika numarası etiketlenmelidir.

KC Sertifikası Alma ve Sürdürme Zorlukları

Güney Kore belgelerini edinmek zor olabilir ve doğru kontrol planına girmemek yada doğru düzen sağlanmayan bilgilere sahip olmak aksaklıklara sebebiyet verebilir. Aşağıda oluşabilecek, aksaklıklara neden olabilecek önlenebilir sorunların bazıları verilmiştir;

 • • İlk kontrol planı, temel modelden veya kablosuz modülden tam olarak yararlanmak için tasarlanmamıştır.
 • • Belirli ürün tipi/alanı(kategorisi) için karmaşık belgelerin gereksinimlerini anlamamak.
 • • Ahenk’in sağlanması için yurt içi temsilci ve temsilinin olmaması.
 • • Kore belgelendirme kuruluşlarına yanlış form ve belgeler göndermek.
 • • EMC raporları, Kore ulusal sapmalarına yönelik yanlış testler nedeniyle reddedildi.
 • • Sertifika sürelerinin sona ermesi, kapsama alanında beklenmeyen bir gecikmeye neden oluyor.

 

KC Sertifikası Almak Zorunlu Mu?


Evet, Kore pazarına ürün ulaştırmak isteyen üreticiler KC sertifikası olmadan ürünlerini Kore içerisinde ihracat yapamaz. Güney Kore KC sertifikası alan üreticiler pazara rahatlıkla erişim sağlar.
KC Sertifikası için Gerekli Belgeler
Sertifika için üreticiden istenen belgeler;

 • • Vergi Levhası
 • • Ürün bilgisi
 • • Faaliyet Belgesi
 • • Kullanım Kılavuzu
 • • Hangi alanda kullanıldığı

 

KC Sertifikası Belgelendirme Hizmeti

KC Sertifikası için Aşan Belgelendirme Hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. Sizlere uzman kadromuz ile yardımcı olabiliriz. Kore’ye pazarına ürün girişi sağlamak isteyen üreticiler, bu sertifikayı almaya karar verdiklerinde gerekli belgeleri tamamlayarak Aşan Belgelendirme’ye ulaşım sağladıklarında gerekli detaylar, bilgiler tarafımızda sağlanmaktadır. Birçok belgede olduğu gibi KC Sertifikasını sizler için temin edebilmekteyiz. Aşan Belgelendirme Hizmetlerinden kolay, güvenilir, en uygun maliyetle KC Sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Hangi Ürünler için KC Uygunluk Belgesi Alınır?


Alanında uzmanlaşmış ekibimizle birçok ürün grubu için KC Uygunluk Belgesi alınmasına imkân tanımaktayız ve bunlardan birkaçını ise şöyle ifade edebiliriz:

1.    Bilgi teknolojisi ekipman ve ürünleri,
2.    Video, ses, aydınlatma ekipmanları,
3.    İzolasyonlu transformatörler,
4.    Enerji filtreleri,
5.    Elektrik anahtarları,
6.    Kondansatörler,
7.    Elektrikli düzenekler ve çeşitli aksesuarlar için bağlantı ekipmanları,
8.    Elektrik şeritleri ve telleri…

Siz de Kore Kalite Belgesi için web sitemizdeki numaralarımız üzerinden bizimle irtibata geçebilir, aklınızdaki tüm soru işaretlerini açıklığa kavuşturabilirsiniz.
 

KC Belgesi Nasıl Alınır?


Kendisini tercih eden herkese KC Belgesi başvuru sürecinde profesyonel destek sağlayan firmamız, bu alanda nitelikli ve efektif bir hizmet sunmaktadır. Bu doğrultuda, KC Belgelendirme sürecini oluşturan aşamaları şöyle sıralayabiliriz:

1.    Ürünlerin zarar potansiyelini, tahribat riskini detaylı bir şekilde analiz ediyoruz. Elektrik akım düzensizlikleri, yangın ve enerji tehlikesi, elektrik şoku, radyasyon; termal, kimyasal ve mekanik zararlar gibi başlıklarda incelemeler yapıyor, çeşitli testler uyguluyoruz.
2.     KC Kalite Belgesi alabilmeniz için karşılamanız gereken şartların ve ibraz etmeniz istenen belgelerin neler olduğu hakkında bilgilendiriyor, bunları sağlamanıza yardımcı oluyoruz. (Örneğin; devre ve blok şemaları, Korece kullanma kılavuzu ve etiketler, yetki yazısı, CB test raporu, FI soru listesi, ürünlerinizin testleri için numune vs.)
3.    Evraklarınızın yeminli tercüman vasıtasıyla Kore diline hatasız ve eksiksiz çevirisini yaptırıyoruz.
4.    Süreci sizinle sürekli iletişimde kalarak, sizin adınıza başarıyla yürütüyor ve ürünleriniz için gerekli KC onayını kolayca almanıza imkân tanıyoruz.

Siz de Kore Sertifikası (KC Mark) ile ürünlerinizin kalitesini ispat etmek istiyorsanız, bu alandaki belgelendirme ihtiyacınıza bizimle çözüm bulabilirsiniz.
İhracatçı belge başvuruları alanında profesyonel çalışmalara imza atan firmamız, bugüne dek binlerce Türk firmasının dış ticaret yolunda adımlarına hız kazandırmış durumdadır.

Siz de onlar arasına katılmak istiyorsanız; daha fazla vakit kaybetmeden, KC Belgesi (Kore Sertifikası) için bizimle irtibat kurabilirsiniz.
İşinizi sizin gibi sahiplenecek olan deneyimli kadromuz yardımıyla; global müşteri portföyünüzü zenginleştirecek bu belgeye, kolay bir biçimde sahip olabilirsiniz. Öyleyse hemen Kore Kalite Belgesi hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek üzere bizi arayın ve yabancı pazardaki yerinizi güçlendirmek için büyük bir adım atın!

Daha fazlası için Aşan Danışmanlık firmamıza ulaşın. Instagram hesabımız üzerinden bize mesaj gönderebilir, uzmanlarımızdan anında bilgi alabilirsiniz. Biz bu alanda ve diğer belgelendirme alanlarında işinin ehli danışmanlarımız ile hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp