Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

Kaynakların Verimsiz Kullanımı

Kaynakların Verimsiz Kullanımı ve Sürdürülebilirlik konularının ele alındığı bu içeriğimizi Aşan Danışmanlık kurumsal sitemizden inceleyebilir ve doğru adımları atmak için bizden hizmet alabilirsiniz. Aşan ile "Sürdürülebilir Firma" olma yolunda hızlı & doğru adımları atın! Sürdürülebilir bir dünya, daha iyi bir gelecek için Aşan Danışmanlık sizlere 1 telefon kadar yakın! Türkiye´nin bir çok şehrinde kurumsal danışmanlık hizmetlerimizi sunuyor ve firmaları daha sürdürülebilir olma yolunda önemli bir seviyeye getiriyoruz.

Sadece Türkiye´de değil aynı zamanda Dünya´da da kaynakların verimsiz kullanımı, kısıtlı olan kaynakların tükenmesinde önemli role sahiptir. Verimli kaynak kullanımına dikkat eden firmaların, kurumların, milletlerin daha iyi bir geleceğe sahip olmak istemesi çok önemlidir. Kaynakların verimli bir şekilde kullanılmaması topluma mali kaynaklar bakımından büyük derecelerde ağır olacak şekilde yükümlülükler sunmaktadır. Ayrıca finansman konusunda da hem iç hemde dış borcun artışına neden olur. İç borçlar ve dış borçlar bakımından zorlu bir süreçten geçen Türkiye´de firmaların ilk adımı atması ve kıt kaynakların en etkili şekilde nasıl kullanacağı ile ilgili bilinçlenmesi gerekmektedir. Kaynakların verimsiz kullanılması sadece kurumsal yapının sorunu değildir, ancak kurumsalların bu alandaki payı oldukça yüksektir.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR FİRMA OLUN


Türkiye´deki yatırımların ve planlamaların uygulanmasında bir çok detay yer alır. Ülkemizdeki kurumsal alanda faaliyette bulunan personellerin, kurumların savurganlık ve verimsizlik bakımından etkilerini araştıracak olan ekiplerimiz ile firmanızı daha iyi bir noktaya getirmek ve geleceğe daha çok önem veren bir marka olduğunu sağlamak görevimizdir.

2001 senesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  (TOBB) tarafından yayımlanan bir raporda "SAVURGANLIK EKONOMİSİ ARAŞTIRMASI" karşımıza çıkmaktadır. İhmallerin, sorumsuzlukların ve bazı yolsuzlukların yol açtığı  kayıplar bakımından ülkemizde 195 milyar dolar kadar bir zarar gözlemlenmiştir.

Markanızın geleceğe ayak uydurabilmesi ve daha fazla karlılık içerisinde olması için Dünya´ya ayak uydurması gerekir. Daha sürdürülebilir bir marka olma yolunda ilerlemek istediğinizde Aşan Danışmanlık web sitesinde yer alan SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK konusu içerisinde KURUMSAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK hususunu inceleyebilir ve bu alanda danışmanlarımız ile bir ön görüşme yapabilirsiniz.

FİRMALARIN "SU" YATIRIMLARININ ÖNEMİ

Teknik ve ekonomik bakımdan Türkiye´nin yeraltı suları ve yüzey sularının toplam 111 milyar metre küp olduğu bilinmektedir. Suyun tamamının kullanılabilmesi bakımından ülkemizde 730´dan fazla baraj ve 2001´den fazla özel gölet bulunması ön görülmektedir.  Su kaynaklarının doğru yönetilmesi küresel ısınmanın da etkileri ile hayli zora girmiştir. Şirketlerin ürün imalatlarında kullandıkları temiz suların bir çoğunun geri dönüştürülmesi gerekir. Özellikle dev tesislerde kirlenen suların temizlenebilmesi için özel su atık alanları yer alır ve atıkların doğru şekilde yönetilmesi istenir.

Ürün imalatı sırasında kirletilen suyun bazı kimyasallar ile yeniden temizlenmesi gerekir. Firmanız için su ayak izi hesaplatma ihtiyacınız olduğunda da Aşan Danışmanlık olarak  Tüm Türkiye´de hizmet verebilmekteyiz.

Su ayak izi hesaplama hizmetimiz hakkında bilgi edinmek istediğinizde incelediğiniz web sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaramızı arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO/IEC 12207 Yazılım Süreçleri Yaşam Döngüsü
  Aşan Danışmanlık ile ISO/IEC 12207 Yazılım Süreçleri Yaşam Döngüsü belgelendirme süreçleri hakkında en iyi bilgileri alabilir ve en hızlı süre içerisinde bu belgeye sahip olabilirsiniz.
  24.3.2023 12:12:40
 • Tedarik Zinciri Süreçleri
  Tedarik Zinciri Süreçleri ile alakalı bilgi aktardığımız bu içeriğimize hemen gözatabilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için tedarik zinciri yönetimi konusunda uzman ekiplerimizden destek alabilirsiniz.
  23.9.2022 13:23:17
 • Tedarik Zinciri Nedir?
  ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında Tedarik Zinciri Nedir? konusunu ele aldığımız bu içeriğimizde bir çok detay sizlerle paylaşıldı.
  5.9.2022 13:51:32
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?