Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

Karbon Ayak İzi Dedektifliği

Karbon Ayak İzi Dedektifliği ile alakalı araştırmalar yapılırken, işletmelerin sürdürülebilirliğe yatkınlığını ölçme için bizden hemen destek, bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Türkiye´nin en büyük belgelendirme kadrolarından birisine sahip olan Aşan Danışmanlık ile en hızlı bilgilendirmeler yapılmakta ve en uygun fiyatlar sunulmaktadır.

Karbon Ayak İzi Nedir?Dünya´mızdaki kıt kaynakların her geçen gün tükendiğini, azaldığını bilmekteyiz. Karbon ayak izi hesaplamasında Dünya´mızdaki kaynakların ne kadarının kullanıldığını gösteren veriler ortaya çıkmaktadır. Doğamızdaki yaşamın birer parçası olarak bizler bir çok ihtiyacımızı da doğadan karşılamaktayız. Karşıladığımız ihtiyaçlarımızın bir çoğu doğayı malesef etkilemekte ve bazı kıt kaynakların tüketilmesine neden olmaktadır. Kullandığımız, tükettiğimiz bu kaynakları karbon ayak izimiz sayesinde öğrenmekteyiz.

Atmosfere salınmış olan su buharının, karbondioksidin, metan gazının, diazotun, monoksitin ve benzeri gazların miktarlarının artış içerisine girmesi sebebiyle malesef dünyamız daha fazla ısınma ile karşı karşıya kalmaktadır. İnsan faaliyetlerinin etkisi ile artan bu sıcaklıklar da seragazı salınımına neden olmaktadır. Hayatımızdaki bir çok etkinlik, bir çok etmen buna neden olabiliyor. Örneğin ısınma ihtiyaçlarımızın karşılanması, aydınlatma ihtiyaclarımız, ulaşım, hayvancılık faaliyetlerimiz veya endüstriyel süreçlerin hemen hepsi atmosferimize saldığı karbondioksit miktarı ile buna neden olmaktadır. Artan nüfus ile beraber bu miktar her geçen gün artmaktadır.

Hayatımızdaki faaliyetleirmizin sorunsuz bir şekilde sürmesi ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir hayat bırakabilmemiz için endüstriyel süreçlerin hemen hepsinin kontrol altında olması gerekir. Kurumsallar haricinde, bireysellerin de karbon salınımına dikkat etmesi gerekir. Örneğin bir kişinin karbon ayak izinde azaltmaya ulaşabilmesi için hayatında bazı alışkanlıkları değiştirmelidir. Misal ulaşım kullanımı, beslenme şekli, ısınma türüne karşın alternatifleri kontrol etmeli, uygulamalıdır. Doğalgaz kullanımı yerine biyoenerji gibi alternatif ısınma yöntemlerine yönelmek bunlara 1 örnek olabilir . Enerji kaynaklarının kullanımı bu alanda en büyük etkiye sahip olanlardan birisidir.

Aşan Danışmanlık olarak uzman kadromuz ile  "
karbon ayak izi hesaplama" hizmeti sunuyoruz.


Karbon Ayak İzi Danışmanlık HizmetleriAşan Danışmanlık sizlere bir çok alanda belgelendirme hizmetlerini sunmaktadır. Bunların yanı sıra ihtiyacınız olan danışmanlık hizmeti alanında da kendini kanıtlamış, tecrübe sahibi bir kadro ile hizmet vermektedir.

Dünyamızı korumak hepimizin görevi. Karbon ayak izi dedektifi olmak herkes için gerekli. Yaşantımıza dikkat ederek karbon ayak izinizi azaltabilirsiniz. Küresel ısınmanın azalım eğilimi içerisine girmesi için Dünya´mızda;

* Ormanlarımızı koruyalım
* Çevremizi koruyalım
* Ağaçlarımızı koruyalım
* Dişlerimizi fırçalarken musluk sularını kapalı tutalım
* Odalarımızdan çıkarken ve gerekmedikçe ışıkları mutlaka kapalı tutalım
* Yürümek, metro ve diğer toplu taşıma araçlarını kullanmak önemlidir
* Kağıtları, camları, şişeleri vb. atıklarımız geri dönüşüme kazandıralım
* Tekrar kullanabileceğimiz ürünleri tercih edelim.

Bireysel adımların yanı sıra işletmelerin ihtiyacı olan danışmanlık hizmetlerinde de uzman kadromuz ile Türkiye´nin her yerinde hizmetteyiz.

Daha fazla bilgi ve kurumsal firmalar için teklif talebinde bulunabilmek adına iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 16949 Nasıl Alınır?
  Türkiye´nin herhangi bir şehrinden ISO belgesi almak istediğinizde Aşan Danışmanlık sizin yanınızda. ISO 16949 Nasıl Alınır? sorusunun yanıtı ve diğer tüm detaylar için bizi arayabilirsiniz.
  1.4.2024 12:00:14
 • ISO 27001 Belgelendirme
  Aşan Danışmanlık olarak sizlere ISO 27001 Belgelendirme Hizmetleri alanında en iyi seçenekleri sunmaktayız. Bilgi güvenliği ile alakalı bu yönetim sistemi belgesi için hemen sitemizi inceleyin.
  25.2.2022 13:52:40
 • Kaynakların Verimsiz Kullanımı
  Kaynakların Verimsiz Kullanımı ve Sürdürülebilirlik konularının ele alındığı bu içeriğimizi Aşan Danışmanlık kurumsal sitemizden inceleyebilir ve doğru adımları atmak için bizden hizmet alabilirsiniz.
  8.8.2022 13:15:29
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp