Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

K Belgesi

K Belgesi; yurt içi taşımacılık faaliyetinde bulunacakların alması gereken, hem tüzel kişilerin hem gerçek şahısların alabileceği bir belgedir. Hususi taşımacılık yapacak olanlar K2 Yetki Belgesi’ne ihtiyaç duymakta iken, ticari amaç doğrultusunda taşımacılık faaliyeti gerçekleştirecek olanlar K1 veya K3 belgesine sahip olmak durumundadır.

Firmamız K Belgesi almak isteyen kişilere profesyonel destek sunmakta olup; başvuru, yenileme, adres/unvan değişikliği yapma, taşıt ilâve ettirme veya çıkartma gibi işlemlerde uygulanan prosedürleri uzman kadromuzun yardımıyla sorunsuzca gerçekleştirmeniz mümkündür.

Aşan Danışmanlık ile yola çıkarak ihtiyacınız olan tüm sertifikalara kısa sürede sahip olun. Uzman kadromuz size en doğru yolu gösterecek ve kısa sürede sertifikanıza sahip olmak adına gerekli eğitimleri sunacaktır.

K Belgesi Nedir?


Ülkemizde eşya taşımacılığı yapacak olanların -ister tüzel, ister gerçek kişi olsun- elinde bulundurması gereken K Belgesi, taşımacılık faaliyeti için karşılanması talep edilen önemli bir gerekliliktir. Taşımanın şekli çerçevesinde farklı türlere ayrılan bu yetki belgesi, şahısların ve firmaların eşya taşımacılığı için istenen kriterlere sahip olduğunu tescil etmektedir.

Buna göre, K Belgesi türlerini kısaca şöyle tasnif edebiliriz:

•    K1: Eşya taşımacılığını ticari bir amaç doğrultusunda yapacak olanlara verilmektedir.
•    K2: Kendi adına tescil olunan ve kendi adına kaydedilmiş taşıtlarla, kendi firmasının yüklerini taşıyacak yani hususi taşımacılık yapacak olanların alması gereken belgedir.
•    K3: Başkası adına kayıtlı taşıtlarla ve ticari bir maksat doğrultusunda eşya taşımacılığı yapacak olanlara verilen belge türüdür.

Görüldüğü üzere; K Taşımacılık Yetki Belgesi, gerek hususi gerekse ticari maksat ile taşımacılık yapmak isteyenlerin sahip olması zorunlu kılınan bir belgedir. İlgili faaliyetlerin bu belgeye sahip olmadan gerçekleştirilmesi yasalara aykırıdır ve suç teşkil etmektedir. Dolayısıyla böyle bir faaliyette bulunduğu tespit edilenler, idari para cezası başta olmak üzere ciddi yaptırımlarla karşılaşacaktır. Ayrıca bu belgeyi almadığı halde taşımacılık yapanlar başkalarının güvenliğini de riske atmakta olup, istenen kriterleri karşılamadan eşya taşımanın birçok olumsuzluğu beraberinde getireceğine şüphe yoktur.

K Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Siz de; K Belgesi türleri hakkında geniş bilgi almak, kendinize uygun belgenin hangisi olduğunu belirlemek ve buna yönelik başvuruları hatasız şekilde gerçekleştirmek için, firmamızdan danışmanlık ve destek talep edebilirsiniz. Taşımacılık faaliyetlerinizi yasal ve hukuki bir zemin üzerinde yürütmek, ticari hayatınızı sağlam bir temel üzerine inşa etmek için gereksinim duyduğunuz K belgesine, firmamız sayesinde kolayca sahip olabilirsiniz.

Çok daha fazlası için sitemizde yer alan numaramızı arayabilir ve Aşan Danışmanlık’tan bilgi talep edebilirsiniz.
 

K Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Bu alandaki başvuruları almaya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkili kılınmıştır. Başvuruda istenen belgeler ve gerek sürücünün gerekse aracın taşıması gereken kriterler, belge çeşidine göre farklılık arz etmektedir.

Örneğin; tüzel kişilerden, ticaret siciline kayıtlarının bulunması ve faaliyet konusunun da taşımacılık olması istenmektedir. Başvuru sahiplerinin karşılaması gereken çeşitli teknik ve mâlî kriterler bulunmakta olup, bunlardan birinin eksik olması dahi başvurunun reddi ile sonuçlanmaktadır.

Firmamız; tüm K belge türleriyle ilgili güncel detaylara ve prosedürlere tam anlamıyla hâkim olup, bu alanda uzmanlaşmış deneyimli ve yetkili personellerle hizmet sunmaktadır. K belgesi almak isteyenleri başvuru koşulları ve evraklar ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgilendiren firmamız; gereken hazırlıkların yapılması, başvurunun hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirilmesi, söz konusu evrakların ilgili mercilere sunulması gibi tüm adımlarda profesyonel destek sağlamaktadır.

Siz de; K Belgesi alımı için firmamıza müracaat edebilir, yenileme veya belgede değişiklik gibi ihtiyaçlarınız için yine firmamızın yardımına başvurabilirsiniz.

Alanında uzman danışmanlarımız sizden gelecek talepleri beklemektedir. Aşan Danışmanlık numaralarına siteden erişebilir, bilgi alabilir ve uygun fiyatları hemen edinebilirsiniz. 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp