Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

İyi Su Ürünleri Uygulamaları (BAP) Belgelendirme

İyi Su Ürünleri Uygulamaları (BAP) ile alakalı merak edilen tüm bilgilere Aşan Danışmanlık firmasının kurumsal web sitesinden ulaşabilir ve en iyi teklifleri anında alabilirsiniz.

İyi su ürünleri uygulamaları (BAP) deniz ürünleri uygulamalarını geliştirmek için çalışmalar gerçekleştirir. BAP, üçüncü taraf sertifikasyon programları ile su ürünleri yetiştiriciliğinin sorumluluğunu yerine getirmesini sağlar. Üretim zincirinin her adımı bu çalışma ile sertifikalandırılır. Çevresel sorumluluk, hayvan sağlığı ve refahı bu sertifikanın temel prensiplerinden bir tanesidir. BAP, çiftliklerdeki üretimin şeffaf olmasını sağlamaktadır.

İyi Su Ürünleri Uygulamaları Kapsamıİnsanlar için beslenme hayati konulardan bir tanesidir. Artan dünya nüfusunu beslemeye yönelik sağlıklı üretim yaklaşımlarından yararlanmak gerekir. Deniz ürünleri uygulamalarından sağlıklı bir şekilde yararlanmak için çiftlikler gereklidir. Araştırmalara göre ilerleyen süreçlerde su ürünlerine olan talep daha da artacak. BAP sertifikasyon sistemi su ürünleri uygulamalarının sağlıklı şekilde yapılmasına yardımcı oluyor. BAP, üretim zincirindeki her adımı belgelendirebiliyor. Çalışmalar ilk olarak kuluçkahanelerle başlar, son tüketiciye kadar devam eder. İyi Su Ürünleri Uygulamaları insan ve hayvan sağlığını referans alır. Global Su Ürünleri Birliği tarafından hazırlanan bu program su ürünlerinin geliştirilmesi amacıyla verilr.

İyi Su Ürünleri Sertifikasyonunun Kapsamı Nelerdir?

BAP standartları şu standartlar üzerinden yürütülmektedir;
•    Yetiştirme tesislerinin kalite düzenlemesi,
•    Hayvan sağlığı,
•    Gözlemlenebilirlik,
•    Sosyal sorumluluk,
•    Çevre temizliği ve sürdürülebilirliği,
•    Gıda sağlığı ve güvenliği

Bu sertifika programı çevre sağlığı ve gıda güvenliği alanında üretici firmaların belirli standartları karşılamasını amaçlar. Su ürünlerini geliştirmek adına nicel çözümler üretilir. BAP standartları kapsamında tüm deniz ürünleri dahildir. Ancak genel olarak standartlar su ürünleri tesislerine özel yapılır.

Aşan Danışmanlık web sitesinde yer alan müşteri hizmetleri hattından hemen teklif alablirsiniz.

İyi Su Ürünleri Uygulamaları Belgesi Nasıl Alınır?


BAP belgelendirme adımları şu şekildedir;

•    Belge başvurusu,
•    Denetim ücretinin yatırılması,
•    Denetim yapılması,
•    Denetimin tamamlanması,
•    Eylem planının incelenmesi,
•    BAP Belgesi’nin düzenlenmesi

Bu belgeyi edinmek isteyen kuruluşlar danışmanlık firmamızla hemen iletişime geçebilir.

İyi Su Ürünleri Belgesinin Faydalarıİyi su ürünleri uygulamaları (BAP) standartları, çevresel ve sosyal açıdan üreticilerin sorumlu olmasını sağlar. Bu sertifika programıyla beraber bilime dayalı ve sürekli iyileştirilen üretim kapasitesine erişilir. Program başvuru sahiplerine yardımcı olmak için tasarlandı. BAP Standartları, başvuran işletmenin tesislerinin üçüncü taraf belgelendirme kuruluşları tarafından incelenmesini sağlar. Daha sona uygunluk belgelendirmesi tamamlanır. İyi su ürünleri uygulamaları belgesinin faydaları şu şekildedir;

•    Tedarik zincirinde gıda güvenliği takip edilir,
•    Üretimden tedarik aşamasına kadar sürecin şeffaf şekilde yürütülmesi sağlanır,
•    Sağlıklı ve güvenli deniz ürünlerinin tüketicilere ulaştırılmasını sağlar,
•    Tüketici sağlığının korunması için işletmelerin uyum göstermesine yardımcı olur.

İyi su ürünleri belgelendirilmesi uzman danışmanlık firmaları tarafından sunulur. Firmamız su ürünleri işletmeleri için özel belgelendirme desteği verebiliyor. Üretim çiftliği ve fabrikalarınız için BAP standartlarını takip etmek isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman kadromuzla beraber belgelendirme alanında en sağlıklı sonuçları almanızı sağlıyoruz. Belgelendirme hizmetlerimiz hakkında detayları incelemek isterseniz internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye´nin en büyük belgelendirme firmaları arasında gösterilen Aşan Danışmanlık´ı hemen arayabilir ve en uygun teklifleri alabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Sürdürülebilirlik Stratejiniz Var mı?
  Dünya üzerinde yer alan bir çok sürdürülebilirlik uygulaması genel anlamda 2 ana grupta toplanır. Sürdürülebilirliğin firmalara entegre edilmesi için Aşan Danışmanlık hizmetinizdedir.
  1.4.2022 12:33:03
 • ISO 39001 Belgesi
  ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği Yönetimi kapsamı dahiline giren bu belgelendirme sürecinde Yol ve trafik kazaları ile alakalı ciddi yaralanma oranlarının ve risklerinin azaltılmasını amaçlamaktadır.
  18.7.2022 14:55:18
 • ISCC Belgelendirme Hizmetleri
  ISCC Belgelendirme Hizmetleri kapsamında alanında uzman bir kadro ile uzun senelerdir sektörde faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdüren Aşan Danışmanlık ile yola çıkabilir, başarılı bir sertifikalandırma sürecinden geçebilirsiniz.
  12.12.2022 10:15:16

Ne Aramıştınız ?