Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık Hizmeti

ISO 9001 danışmanlık hizmeti, kalite yönetim sistemi kurmak, işletmek ve sürekli iyileştirme yapmak isteyen firmalar için çok önemlidir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi günümüzde sektör, ürün veya hizmet fark etmeksizin her ölçekten firmanın uygulaması gereken bir standarttır. Bu sistem, kuruluşların ürün ve hizmetlerinin yasal gerekliliklere ve müşteri beklentilerini uygun şekilde üretilmesini sağlamaktadır. Standardın uygulanmasıyla kuruluşların genel performansı sürdürülebilir şekilde artabilmekte ve sürdürülebilirlik hedefleri için bir temel oluşturulabilmektedir.

Günümüzde her firma için en temel düzenlemelerden biri olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ni kurmak isteyen firmaların bu süreçte mutlaka bir danışmanlık hizmeti alması tavsiye edilmektedir. ISO 9001 danışmanlık hizmeti, standardın bağlamının daha iyi anlaşılmasını ve belgelendirme sürecinin hızlı ve kolay olmasını sağlamaktadır.

ISO 9001 bir kuruluşun doğru, tutarlı, evrensel değerlere uygun ve sürdürülebilir bir kalite sistemi kurmasına yardımcı olmaktadır. Kapsamı itibariyle kuruluşunun bağlamının ve kalite sisteminin taraflarının beklentilerinin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlamaktadır. Kuruluş içerisinde doğru görev dağılımının yapılması ve üst yönetimin etkin kalite politikaları üretmesi için yapması gerekenleri açıklamaktadır. Kuruluşun risk ve fırsatları doğru şekilde değerlendirmesi ve kalite hedeflerinin bu doğrultuda belirlenmesine destek olmaktadır.

ISO 9001 standardı, işletme içerisinde bir kalite bilincinin oluşmasını ve işletmenin tüm kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Süreç yaklaşımıyla şirketin tüm operasyonlarının kalite yönetim sistemi çerçevesinde yürütülmesi için yapılması gerekenleri anlatmaktadır. Bunun yanı sıra kalite performansının izlenmesi, ölçülmesi, raporlanması ve sürekli iyileştirme yaklaşımıyla uygunsuzluklar için gereken aksiyonların en hızlı şekilde alınmasına yardımcı olmaktadır. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi danışmanlık hizmeti alan firmalar standardın en doğru şekilde uygulanmasını ve tüm bu çıktıların elde edilmesini sağlamaktadır.

Kalite Yönetim Sistemi belirli kalite ilkeleri üzerinde kurulmuştur. Müşteri odaklılık, liderlik, paydaş katılımı, kanıta dayalı karar verme, ilişki yönetimi, süreç yaklaşımı ve sürekli iyileştirme gibi ilkeler kuruluşların kalite sisteminin en önemli unsurlarıdır. Kalite Yönetim Sistemi danışmanlığı, kuruluşların tüm faaliyetlerini, iç ve dış operasyonlarını bu ilkelere uygun bir sistem kurarak yürütmesini sağlamaktadır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlığı


ISO 9001
, sertifikasyon konsepti üzerine kurulu bir standarttır. Kuruluşlar standart gerekliliklerini karşıladıkları, yani standartta kural ve esasları anlatılan kalite sistemini kurdukları takdirde akredite belgelendirme kuruluşlarından ISO 9001 sertifikası alabilmektedir. Bu süreç, belgelendirme kuruluşlarına başvuru yapma, gerekli dokümanları hazırlama, yerinde denetimlerin gerçekleştirilmesi, düzeltici ve önleyici aksiyonların planlanması ve uygulanması gibi adımlarla yürütülmektedir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi danışmanlık hizmeti alan firmalar bu süreçte neler yapması gerektiğini hızlı bir şekilde öğrenebilmekte ve belgelendirme için doğru adımları atabilmektedir. Günümüzde ISO belgesi bulunan tüm kamu ve özel sektör kuruluşları belgelendirme yapılmadan önce alanında uzmanlık ve tecrübe sahibi danışmanlık firmalarından hizmet alarak sertifikasyon sürecini hızlı, kolay ve daha düşük maliyetlerle yönetebilmektedir.

ISO 9001, en temel yönetim sistemi standartlarından biridir. Enerji, iş sağlığı ve güvenliği, çevre, bilgi güvenliği, gıda yönetimi vb gibi birçok konuda geliştirilmiş yönetim sistemlerinin temelini oluşturmaktadır. Bu nedenle, ISO 9001 danışmanlık hizmeti alan kuruluşlar, ihtiyaç duydukları takdirde diğer yönetim sistemi standartlarını da kolay bir şekilde uygulayabilmekte ve gerekli sertifikaları kısa sürede alabilmektedir. Bu bağlamda, kuruluşların kısa ve uzun vadede kalite yönetimi politikalarını belirlerken öncesinde ISO 9001 danışmanlığı alması önerilmektedir.

Bu hizmete günümüzde her sektörden ve büyüklükten firma ihtiyaç duymaktadır. Bu sistemi ilk defa uygulayacak veya belge yenilemesi yapacak olan kuruluşlar, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi danışmanlığı için mutlaka doğru, güvenilir ve kaliteli hizmet sunan bir danışmanlık firmasıyla çalışmalıdır.

 

HEMEN FİYAT TEKLİFİ AL
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp