Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 50500 İnovasyon Yönetimi Serileri

ISO standartları arasındaki yerini son dönemlerde almış olan ISO 50500 serileri arasında yer alan detaylar 48 üye ülke tarafından İNOVASYON YÖNETİMİ ile alakalı olacak ISO TC 279 liderliğinde meydana geldi. İlgili grubun tüzüğünde yer alan iş planına göre 2013 senesinde kurul oluşturulması tanımlandı. İnovasyon yönetimi standartlarında kurumların inovasyon yönetimlerindeki en iyi uygulamalarını paylaşmalarına izin vermek amaçlanmıştır. Bu durum karşısında iş birliği yapılmasını kolaylaştırılacak olan  ve yeniliklerin yapılması, yeniliklerin pazarlara rahat bir şekilde sunulabilmesi yeteneğinin geliştirilmesini amaçlamaktadır.

ISO 50500 İnovasyon Yönetimi Serileri Hakkında

ISO 50500´ün tamamen inovasyon yönetimlerine hitap edeceğini bilmekteyiz. İnovasyon yönetimlerindeki ilkeler, yenilikçi organizasyonun tam temelini yönetmektedir. ISO TC 279´un uzmanları tarafından 7 ilke ile önerim yapılmıştır. İlgili ilkelere baktığımızda yenilik yönetim sisteminin özü olarak bilinir. Bu 7 ilkeye bakacak olursak bunlar, değerin gerçekleşmesi, gelecek odaklı liderler, amaçlı yön, inovasyon kültürü, anlaşılabilir görüşler, belirsizlik hakimiyeti, adaptasyon dönemi ve organizasyonun dönüşümüdür.

ISO 50501 İnovasyon Yönetim Sistemi

ISO 50501 sistemi organizasyonlardaki bağlam ve küresel olarak yönetim sistemlerinin entegrasyonunu anlamak ve üst yönetimlerin liderliğinin anlaşılmasıyla taahhüdünü kurmayı amaçlayan bir sistemdir. Aynı zamanda ISO 50501 yenilik geliştirme planlamasını yapmak için, yönetim araçlarını ve yöntemlerin anlaşılması, kullanılabilmesi için bir çok önemli hususu size aktaracaktır. Aşan Danışmanlık olarak ihtiyacınız olan  ISO 50501 belgesinde yenilik kültürünü yaymak gayretindeyiz. Yenilik yönetim sistemlerinin performansının değerlendirilmesi için ihtiyacınız olan tüm İNOVASYON çözümlerini uzman danışmanlar ile sizlere sunmaktayız. Halen daha geliştirilmekte olan ISO belgeleri arasında olan 50500´te yer alan ilkeler hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar için bizi arayabilirsinz.

Yeni İNOVASYON YÖNETİM Sistemleri firmalara, kurumlara ve yenilik sunan bireylere her zaman rehberlik etmektedir. Kendinizi değerlendirebileceğiniz bu standart sayesinde rakiplerinizden 1 adım önde olacaksınız. Projelerinizin daha korunabilir, daha geniş kitlelere ulaşabilir olmasını sağlayabileceksiniz.

ISO 50502 İnovasyon Yönetim Sistemi

ISO 50502 bir çok farklı prensibe dayanır. Kurumlara değer katmak isteyenlerin, örgütlerin amaçları ve stratejilerine meydan okuyabilmesi için bu standarda dahil olması gerekir. Organizasyonel bir gelişim için motive önemlidir. Motive edilme ve harekete geçebilmek ile birlikte sizlerin geleceğe odaklanabilmesi için bir çok detayı aktarmaktadır. En iyi uygulamaların benimsenmesi ve sizleri teşvik edici hareketlerin elde edilmesi için Aşan Danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz. Firmaların politikaları ve iş süreçleri ile alakalı eksiklerin ortaya çıkarılmasını sağlar. Eksikleri belirleyecek olan bu uluslararsası standart firma için eylem planı oluşturacaktır.

ISO 50503 İnovasyon Yönetim Sistemi

ISO 50503 İnovasyon Yönetim Sistemi´nde işbirliği içerisinde olan tüm ortaklar için başarılı bir etkileşim süreci ve doğru sonuçlar elde edilecektir. Firmaların kullanacakları yöntemleri, kullanacakları araçları seçerken ISO 50503 rehber olacaktır. Yenilikçi bir ortaklık ülkemizde ve dünyamızda her geçen gün gelişmekte ve artmaktadır. Firmaların organizasyon süreçlerinde başarıyı daha hızlı elde edebilmek için ortaklıkların doğru şekilde yönetilmesi, zamandan fayda kazanmak adına atacakları adımlar önemlidir. Başarı şansınızı arttırmak için ele almanız gereken tüm detayları ISO 50503 size sunacaktır.

ISO 50504 İnovasyon Yönetim Sistemi

Son olarak karşımıza çıkan bir diğer uzantısı ise ISO 50504´dür. Organizasyon kapsamında yer alan her seviyeye karar verme yetkisini sunar. Destekleyici olan ve istikrarlı stratejik yönetimin sağlanmasını teşvik edicidir. Organizasyonların taranmasını ve analiz edilmesini kolaylaştırmak amacı ile ISO 50504 destekleyicidir.

İnovasyon yönetimi ile alakalı profesyonel destek almak istediğinizde bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 22881 Fiyatları
  Aşan Danışmanlık müşteri temsilcilerine hemen ulaşarak ISO 22881 Fiyatları hakkında teklif edinebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile tüm Türkiye´de size hizmet veriyoruz.
  16.2.2024 11:13:10
 • Uygunsuz Atık Yönetimi
  Aşan Danışmanlık´ta Uygunsuz Atık Yönetimi ile alakalı bir çok detaya erişebilir ve uzmanlarımızdan işletmeniz için bu alanda profesyonel destek hizmetleri alabilirsiniz.
  12.8.2022 09:38:23
 • Suudi Arabistan İhracat Uygunluk Belgesi
  Suudi Arabistan İhracat Uygunluk Belgesi ihtiyacınız mı var? Hemen Aşan Danışmanlık müşteri temsilcilerini arayın ve en uygun fiyatlardan ihtiyacınız olan belgeye ulaşın.
  22.1.2024 12:24:15
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?