Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

ISO 39001 Belgesi

ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği Yönetimi kapsamı dahiline giren bu belgelendirme sürecinde Yol ve trafik kazaları ile alakalı ciddi yaralanma oranlarının ve risklerinin azaltılmasını amaçlamaktadır. Iso 39001 Belgesi ihtiyacı olan işletmelerin yanındayız. Aşan Danışmanlık olarak her sene karayollarında meydana gelen kazalar neticesinde ölümler, ağır yaralanmalardan kaynaklı artışların önüne geçilmesi istenilmektedir. Karayolları yetkililerinin, güvenlik gruplarının, özel şirketlerin ve idarelerin geliştirilmesinde faydası çok fazla olan bu uluslararası standart sayesinde karayollarını kullanan her insan daha güvenli olacaktır.

ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?Yol trafik güvenliği yönetim sisteminin asgari ihtiyaçlarının belirlenmesi için ISO 39001´e göz atabilirsiniz. İşletmelere yol ve trafik güvenliğinin etkileşimleri konularında, görevleri hususlarında milletler arasında kabul görmüş olan bu anlayışın sunulması oldukça önemlidir. Toplum olarak sorumlulukların farkına varılması ve kurumsal emniyet amaçlarına ulaşılması için ISO 39001 önem taşımaktadır. Bu sistemi oluşturan herhangi bir firmanın var olan araç kapasitesindeki ve taşımacılık sistem kullanımındaki daha rahat analizlerinin yapılması ve taşıma alanındaki tüm politikalarının ISO 39001´e göre şekillendirilmesi sağlanacaktır. Firmaların maliyetlerinin bu  standart sayesinde daha rahat belirlenebilmesi ve yenilikçi taşımacılık faaliyetlerindeki çözümlerin sürdürülebilir olması, geliştirilebilir olmasını sağlayacaktır.

ISO 39001 Belgesini Kimler Almalıdır?Trafik kazalarının önlenebilmesi ve güvenliğin sağlanabilmesi amacı ile geliştirilen bu sistem tüm kamu ve özel sektörlere uyarlanabilmektedir. Trafik güvenliğinin sağlanabilmesi, bedensel, maddi kayıpların önüne geçilebilmesi için bu belgeyi öncelikli olarak karayolu seyahat firmalarının, karayolu yapımında hizmet veren firmaların, karayolları bakımı alanında hizmette bulunan firmaları, karayolu tasarımları sunan firmaların, kargo firmalarının, kurye firmalarının, taşımacılık firmalarının, dağıtım şirketleri ve yakıt taşıma hizmetleri veren firmaların ve ayrıca personellerinin karayollarında seyahat eden kurumların alması önem taşımaktadır. Sizde bu liste içerisinde bir iş kolunda faaliyet gösteriyor ve ISO 39001 Belgesi almak istiyorsanız Aşan Danışmanlık firmasını arayabilirsiniz.

ISO 39001 Yol ve Trafik Güvenliği Yönetim Sisteminin Bazı Faydaları

Bu standardı alan firmalar bir çok avantaja da sahip olurlar.

* Kazalardan kaynaklı meydana gelen ölümlerin, yaralanmaların azaltılması için ISO 39001 önemlidir.
* * İşlerdeki kayıpların önüne geçme, iş gücü  kayıplarının azaltılması için önem taşır.
* Hizmet veren firmalarda, hizmette meydana gelecek olan gecikme durumlarının önlenmesi için önemlidir.
* Firmanıza sağlayacağı diğer bir fayda ise kaza sonucunda hizmette, ürünlerde ortaya çıkabilecek kayıpların önlenmesidir.
* ISO 39001 sayesinde firmanızın sigorta, tazminat ve benzeri masraflarının azaltılması da sağlanacaktır.
* Araç verimliliğinin sağlanması için ISO 39001 standardına dahil olmalısınız.
* Bu uluslararası standart sayesinde araç verimliliği sağlanacaktır.
* Personellerinizin stres durumları azaltılacak ve çalışanlarınızın memnuniyetleri artacaktır.
* Kurumlarınızda imaj yenilenmesine gidilecek ve iyi bir iyileştirmeye sahip olunacaktır.

Daha fazla bilgi ve detay için iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan Aşan danışmanlarımız ile görüşün.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Düşük Karbonlu Kalkınma
  En temel faydalanıcısı T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olan, Human Dynamics, REC ve AESA konsorsiyomu tarafından sürdürülen "Düşük Karbonlu Kalkınma İçin Çözümsel Tabanlı Strateji ve Eylem Gerçekleştirilmesi Teknik Yardım Proje
  29.4.2022 12:48:39
 • Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?
  Aşan Danışmanlık ile başta ISO 28000´ı ele alarak sizleri bilgilendirdik. Bugün sizler için Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir? sorusunun yanıtını bu sayfamızda sunuyoruz.
  19.9.2022 12:09:49
 • ISO 9001 Sertifika Fiyatı
  Aşan Danışmanlık belgelendirme hizmetleri sunan firmamız sizlere ISO 9001 Sertifika Fiyatı konusunda en uygun seçenekleri sunuyor. Hemen sizler için teklif verebilmemiz adına bize ulaşabilirsiniz.
  10.6.2022 12:08:38

Ne Aramıştınız ?