Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 28000 Standardının Amacı Nedir?

Aşan Danışmanlık ile bilgilenmeye devam edin. ISO 28000 Standardının Amacı Nedir? sorusunun en kapsamlı yanıtını bu içerik ile sizlere hazırladık, hemen gözatın.. ISO 28000 standardının amacı nedir sorusuna cevap bulmak için öncelikle bu sertifikanın ne anlama geldiğini bilmek gerekir. ISO 28000, bir tedarik zinciri güvenlik yönetim sistemi için gereksinimleri tanımlayan ve bu sistemi uygulayan kuruluşlar için bir yönetim modeli sağlayan uluslararası bir standarttır. Bir kuruluşun tedarik zinciri güvenliği ile ilgili faaliyetlerini diğer yönetim sistemleriyle uyumlu hale getirerek riski etkin bir şekilde yönetmeyi amaçlar. Bu yeni yönetim sistemi standardı, bir kuruluşun tedarik zincirinde bir şekilde tedarik zinciriyle ilgili olan kilit güvenlik noktalarını ele alır. Bu bağlamda, bir tedarik zinciri, hammaddelerin teslimi ile başlayan ve çeşitli ulaşım modları aracılığıyla son kullanıcılara ürün ve hizmetler teslim eden, birbiriyle ilişkili bir dizi kaynak ve süreçtir. Finans, üretim bilgi yönetimini ve üretim varlıklarını içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Küreselleşmenin bir sonucu olarak rekabet yoğunlaştıkça şirketler maliyet, zamanında teslimat ve kaliteye daha fazla önem vermektedir.

ISO 28000 Standardının Faydaları

ISO 28000 standardının amacı nedir ne işe yarar sorusuna çeşitli cevaplar vermek mümkündür. Bu standart, bir kuruluşun tedarik zincirine bir şekilde bağlı olan tedarik zincirinin kilit güvenlik noktalarına dikkat çeken yeni bir çerçeve çizmektedir. Bu çerçeve finans, üretim, bilgi yönetimi ve üretim tesislerini içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Bir yandan güvenlik tehditlerinin etkisini azaltmak için kalite, iş güvenliği ve müşteri memnuniyeti yönetimi gibi temel yönetim ilkelerini kullanırken güvenlik risklerini değerlendirme ve yönetme konusunda tüm sektörlerdeki kuruluşlara destek olmaktadır.

ISO 28000 Standardı Nereden ve Nasıl Alınır?ISO 28000 standardı, güvenlik risklerini en aza indirmeye ve mal ve malzemelerin zamanında sorunsuz teslim edilmesini sağlamaya yardımcı olur. ISO 28000, üretim, depolama ve dağıtımdan (kara, demiryolu, deniz ve hava dahil) alıcıya kadar tedarik zincirinde yer alan tüm kuruluşlar için güvenlik sağlayan bir güvenlik modelidir. Şirketler, IS0 28000´e göre güvenlik sistemlerini uygulayarak tüm tedarik zincirlerinin güvenilirliğini ve güvenliğini artırır. Yüksek değerli veya tehlikeli ürünler dünya çapında taşınabilir ve daha güvenli bir şekilde depolanabilir. Bu model, önleme, uygulama, izlenebilirlik ve dokümantasyon açısından güvenlik süreçlerini iyileştirmek isteyen kuruluşlar için tasarlanmıştır. Ek olarak, bir emniyet yönetim sistemi, bir organizasyonun tüm seviyelerinde emniyet farkındalığının geliştirilmesine büyük ölçüde katkıda bulunur. Böylece, uluslararası alanda faaliyet gösteren kuruluşlar, günlük görevlerini daha hızlı, daha uygun maliyetli ve daha iyi dokümantasyonla gerçekleştirebilirler. Ürününüz; üretim, depolama ve nakliye sırasında hırsızlık, kayıp, hasar, yaralanma veya bozulma gibi zararları en aza indirilebilir. ISO 28000 standardının amacı nedir nasıl alınır sorusu için ISO 28000 sertifikası danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

ISO 28000 Amaçları


Güvenlik risklerini belirleme ve yönetme becerilerini göstererek gümrük makamlarına kolaylık sağlar. Binalara, tesislere, araçlara yönelik kasıtlı eylemlerden, kötü niyetli eylemlerde örgütsel araçların kullanımından, terör saldırılarından ve kuruluş yöneticilerine veya çalışanlarına zarar vermeyi amaçlayan eylemlerden kaynaklanan zarar olasılığını hariç tutar.

Bu, tüm sektörlerin güvenlik risklerinin farkında olmasını, gerekli önlemleri almasını ve olası zararları en aza indirmesini sağlar. Güvenlik risklerini belirleme ve yönetme becerilerini göstererek gümrük makamlarına kolaylık sağlar. ISO 28000 standardının amacı nedir sorusu bu şekilde cevaplanabilir.

Sizde tedarik zincirinizde aksaklıklar olmadan süreç kontrolünü en doğru yapabilmek istiyorsanız bu belgeye sahip olmalısınız. Danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için hemen Aşan Danışmanlığa incelediğiniz web sitesinde bulunan telefon numaraları ile ulaşabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Oyuncaklar İçin CE Belgesi
  Oyuncak İçin CE Belgesi ihtiyacınız mı var? Hemen Aşan Danışmanlık firmasını arayın ve en uygun fiyatlardan ihtiyacınız olan belgeye sahip olun.
  17.2.2023 11:18:32
 • ISO 22881 Danışmanlığı
  Aşan Danışmanlık ile ihtiyacınız olan ISO Sertifikaları kısa süre içerisinde adresinizde! Hemen ISO 22881 Danışmanlığı almak için bizi arayın ve en uygun tekliflerden yararlanın.
  1.3.2024 14:41:54
 • As 9100 Belgesi
  Türkiye´nin önde gelen belgelendirme firması Aşan Danışmanlık´ta ihtiyacınız olan As 9100 Belgesi için en uygun seçenekleri sunuyor ve anında sağlıyoruz.
  2.2.2024 16:16:47
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp