Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

ISO 28000 Standardı

Aşan Danışmanlık ile sizlere en iyi danışmanlar ile sunulan ISO 28000 Standardı için hizmetlere hemen site aracılığıyla göz atın ve işletmeniz için en uygun danışmanlık teklifini alın.

İşletmelerin tedarik süreçleri ve zincirlerinde isteyerek yada yetkisiz bir şekilde düzenlenmiş olan eylemlerin kontrol altına alınmasını amaçlayan ISO 28000 standardı risk temelli bir yönetim sistemidir. Ürünlerin imalat aşamasından satış aşamasına kadar korunabilmesine ve bu yolda gerekli adımların atılabilmesine katkı sağlar. Gerekli olan tüm uygulamaların ve bu uygulamalara kasıtlı bir şekilde müdahalenin, hasarların önüne geçerek hasarı en aza indirmek ve ayrıca gümrük otoritelerine güvenlik risklerine karşın kontrol altında olduğunuzu ispatlamanız için çok büyük faydalar sağlar. Bunun yanı sıra kısa süre içerisinde sahip olabileceğiniz ISO 28000 belgesi sayesinde sigorta maliyetlerinizi de azaltırsınız. Uluslararası arenada markanızın, işletmenizin ve tedarik süreçlerinizin rakiplerinize göre daha iyi olması size rekabet avantajını da getirecektir.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi bu süreç ile alakalı olan tüm firmalara gereklidir. Başta taşımacılık, sevkiyat, gümrük hizmeti sunan tüm firmalara uygulanması gerekir. Bu belgeyi alabilmek için Aşan Danışmanlığı bu alanda kendini kanıtlamış olan ekipleri ile beraber çalışlabilir ve kısa süre içinde gerekli dökümantasyonları hazırlatabilirsiniz. Firmanız için hazırlanan dökümantasyon uygulama aşamasına geçilir ve gerekli tüm eğitimler Aşan Danışmanlık aracılığıyla tamamlanır. Belgelendirme kurumuna başvurunun yapılması ve gerçek denetimin tamamlanması ile firmanız ISO 28000 belgesine çok kısa bir süre içerisinde sahip olabilecektir.

Tedarik Zinciri Ne Demektir?


Genel açıdan tedarik zincirini açıklamak gerekirse, gerekli olan hammaddeyi temin ederek bunları ara mal yada nihai ürünlere çeviren, üretim işlemlerini tamamlayan ve ürünlerin de müşterilere dağıtımını yaparak, üretici & dağıtıcıların oluşturmuş olduğu birbirine bağlı halkanın tamamını oluşturan ağ gibi düşünebiliriz. Bu özel ağ içerisinde tedarikçi firmalar, lojistik hizmeti sağlayan firmalar, üretici firmalar, dağıtıcı firmalar, perakendeci firmalar ve bir çok iş kolu girmektedir. Tedarik zinciri ile alakalı olarak müşterilerinizin,  toptancılarınızın, perakendecileirnizin ihtiyaçlarına, taleplerine çözüm bulmanız gerekir. Türkiye´de ve Dünya üzerinde rekabetçi olan bir ortam vardır. Bu ortam içerisinde ürünlerini müşterilerine en hızlı, en doğru şekilde ulaştıran firmalar her zaman kazanmakta ve kazandırmaktadır.

Kurumunuzun tedarik zincirini iyi kurduğunuzda ve verimli kullandığınızda her zaman rakiplerinizden 1 adım önde olacaksınızdır. Bu sistemde süreç yönetimi ilk esas olmalıdır. Tedarik zinciri yönetimlerinde öncelikli olarak müşteri ilişkileri yönetimi, müşteri hizmet yönetimleri, taleplerin yönetim hizmetleri, siparişlerin işlenmesi ve imalat akışlarınızın yönetimi öncelikli olmalıdır. Bunların yanı sıra satın alma ve ürün geliştirme noktalarında da süreç yönetimi üzerinden hareket edilmesi gerekir.

ISO 28000 sisteminin ana amacına baktığımızda firmaya değer katma amacı ilk noktada yer alır. Müşterilerinizin tatminini üst seviyeye taşımak, çevrim zamanını daha aza indirmek, işletmenin stok maliyetleirni indirmek, ürünlerinizde meydana gelebilecek olan hataları azaltmak ve maliyetlerinizde de azaltmaya gitmekdir. Tedarik sürelerinizin azaltılması sağlanarak firmanızın sektördeki değişikliklere çabuk cevap vermesi sağlanmalıdır. Firmalar için tüketici talepleri en doğru şekilde karşılanmalı ve ürünlerinizin kalitesi de bu kapsamda genişletilmelidir. En yeni teknolojilerin kullanılması ile yeniliklere daima açık olduğunuzu da göstermiş olursunuz.

ISO 28000 Belgelendirme Danışmanlığı


Aşan Danışmanlık ile Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz. Bir çok tedarik süreci içerisinde olan firma için iş sürekliliği hayati derecede önem taşır. Süreç içerisinde meydana gelebilecek olan aksamalar, firmayı kökünden sarsabilmektedir. Bu süreçlerde önceden riskleri  doğru tespit etme ve etkin bir şekilde riskleri yöneterek iş sürekliliğini sağlamanız adına biz buradayız.

Daha fazla bilgi ve detay için hemen iletişim sayfamızda yer alan numaramızdan bize ulaşın.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Sürdürülebilirlik Stratejiniz Var mı?
  Dünya üzerinde yer alan bir çok sürdürülebilirlik uygulaması genel anlamda 2 ana grupta toplanır. Sürdürülebilirliğin firmalara entegre edilmesi için Aşan Danışmanlık hizmetinizdedir.
  1.4.2022 12:33:03
 • Atex Sertifikası Nasıl Alınır?
  Siz de firmamızdan destek alarak Atex sertifikası nasıl alınır sorusuna yanıt bulabilir ve çok kolay bir şekilde sertifika alabilirsiniz.
  28.7.2023 10:21:51
 • Küresel İklim Değişikliği
  Aşan Danışmanlık ile Küresel İklim Değişikliği konusunu ele alıyor ve bu alanda kurumsal destek almak isteyen işletmelerin yanında uzman danışmanlarımız ile oluyoruz.
  15.8.2022 13:29:43
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp