Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 20 34
info@asandanismanlik.com

ISO 28000 Sertifikası Nasıl Alınır?

Aşan Danışmanlık ile en hızlı belgelendirme süreçlerinden geçin! ISO 28000 Sertifikası Nasıl Alınır? sorusunun detaylı yanıtı ve teklif formaları ile kurumsal sitemiz aracılığıyla sizlere ulaşmaktayız. ISO 28000 sertifikası nasıl alınır sorusu hakkında sıklıkla araştırma yapılmaktadır. ISO 28000 belgelendirmesi, gerekli ISO standartlarının özellikle tedarik zinciri çerçevesindeki şirketler tarafından uygulanması yoluyla gerçekleştirilir. ISO 28000 sertifikası almak isteyen firmaların Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi gerekliliklerini şirket içinde uygulamaları gerekmektedir. Bu sistemi uygulamak isteyen diğer kuruluşlar için de bir yönetim sistemi modeli oluşturulmaktadır. ISO 28000 sertifikası, bir kuruluşun tedarik zinciri güvenliği ile ilgili faaliyetlerini diğer yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001) ile entegre ederek riskleri etkin bir şekilde yönetmeyi amaçlar.

ISO 28000 Sertifikası Nedir?


ISO 28000 sertifikası nasıl alınır nedir sorusuna kuruluşlar, güvenlik sistemleri oluşturmak ve uygulamak için kullanabildiği yönünde cevap verilebilir. Bu, sistem sürekliliğini sağlar ve gerektiğinde iyileştirme fırsatları sağlar. Ayrıca tedarik zinciri paydaşlarına güvenlik politikası uyumunu gösterir ve onları güvenlik uygulamalarında aktif rol almaya teşvik eder. Akredite bir üçüncü taraf belgelendirme kuruluşundan ISO 28000 kapsamında muayene ve belgelendirme hizmetleri alarak, bu standardın gerekliliklerini uygulayan şirketler, tedarik zinciri güvenlik kaydı ve ISO 28000 belgesi almaya hak kazanırlar. Çeşitli şirketler arasındaki işbirliği ile bir tedarik zinciri oluşturmak da bu şekilde mümkün hale gelir.

Sertifikaya sahip olması gereken bir çok sektör olduğunu söylemek ise yanlış olmayacaktır. Bunlar arasında başlıca sektörler şunlardır:

•    Mal veya hizmet üreten bir kuruluşlar,
•    Gümrükleme acentesi kuruluşları,
•    Lojistik hizmeti veren kuruluşlar,
•    Finansal kurumlar,
•    Taşımacılık faaliyetlerinde bulunan kuruluşlar.

ISO 28000 Sertifikasının Faydaları

ISO 28000 sertifikası üretimini gerçekleştirdiğiniz ürününüzün bozulma gibi karşılaşabileceği zarar ihtimalini en aza indirir. ISO 28000 sertifikası nasıl alınır ne işe yarar sorusuna verilebilecek bir diğer cevap ise, tedarik zincirinizde oluşabilecek risklerin kontrol altına alınmasıdır. Gümrük makamlarına güvenlik risklerini belirleme ve yönetme yeteneğinizi göstererek tüm ticaret ve işlemler için kolaylık sağlar. Bu, kuruluşunuza duyulan güveni artırır. Güvenlik ihlalleri, kazalar ve acil durumlar güvenilir şekilde önlenir. Diğer ticaret ve tedarik zincirleriyle uyumluluk önemlidir. Sürdürülebilir iş geliştirme için tedarik sürekliliğini sağlamak ve teslimat sürelerini kısaltmak gerekir.

ISO 28000 Sertifikası Nasıl Alınır?


ISO 28000 sertifikası
nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için ISO 28000 sertifikası danışmanlığı hizmetinden faydalanabilirsiniz. Tedarik zinciri boyunca geliştirilmiş müşteri memnuniyeti ve işbirliğini de bu sertifika sağlamaktadır.

Ürün ve hizmetlerinizi sunan kuruluşların güvenini kazanmanızı mümkün hale getiren bu sertifika, tedarik zinciri tüm şirketlerin ortak dili olduğu için bu sistem farklı şirketlerin anlaşmasını kolaylaştırır.

ISO 28000 standardının belgeleri akredite belgelendirme kuruluşları tarafından verilmektedir. Bu standarda sertifika almak isteyen her kuruluş veya şirket aşağıdaki prosedürü kullanmalıdır;

•    Bu standart için belgeler sağlanmalıdır.
•    Bu standardın uygulanacağı kapsam belirlenmelidir.
•    Gerekli belgeler hazırlanmalı ve ISO 28000 standardını yayınlamaya yetkili akreditasyon kuruluşu ile iletişime geçilmelidir.
•    Belgelendirme kuruluşları tarafından yürütülen denetimler kaydedilmeli ve tutarsızlıklar düzeltilmelidir.
•    Alınan sertifikanın geçerliliğini devam ettirebilmesi için periyodik testlere, yakın sapmalara katılması ve bu testleri başarıyla tamamlaması istenebilir.

Bu aşamalar
ISO 28000 sertifikası nasıl alınır sorusuna cevap olarak verilebilir.  Hemen Aşan Danışmanlık firmasına iletişim sayfasındaki numaralardan ulaşın.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Sağlık Kurumları İçin Temos Uluslararası Akreditasyon Programları
  Temos Belgesi (Sağlık Kurumları İçin Temos Uluslararası Akreditasyon Programları) hakkında bir çok detaya bu içerik aracılığıyla erişebilir ve belgelendirme teklifleri için Aşan Danışmanlık firmasını arayabilirsiniz.
  8.7.2022 09:28:06
 • ISO 28000 Belgesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?
  Aşan Danışmanlık bilgilendirmeye, firmalara hızlı belgelendirme sunmaya devam ediyor. ISO 28000 Belgesi için Gerekli Evraklar Nelerdir? sorusunun yanıtı için hemen bu içeriğe göz atın.
  2.1.2023 13:40:45
 • Küresel Tedarik Zinciri Nedir?
  Yaşanan bir çok olumsuz durum karşısında tedarik zinciri son senelerde büyük bir kaos içerisine girdi. Aşan Danışmanlık olarak sizlere bugün Küresel Tedarik Zinciri Nedir? konusunu aktaracak ve bazı önemli detayları paylaşacağız.
  8.9.2022 11:07:23

Ne Aramıştınız ?