Teklif Formu
0212 438 04 76
0541 341 84 14
info@asandanismanlik.com

ISO 28000 Belgesini Kimler Alır?

Aşan Danışmanlık bilgilendirmelere devam ediyor. ISO 28000 Belgesini Kimler Alır? sorusunun en kapsamlı yanıtı için hemen sitemizi ziyaret edebilir, bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu belge hakkına araştırma yapan kurum ve kuruluşlar, ISO 28000 belgesini kimler alır hakkında merak duymaktadır. ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenlik Sistemleri Belgelendirmesi, tedarik zinciri güvenlik sistem gereksinimlerini tanımlayan bir belgelendirme şemasıdır. Etkin risk yönetimi sağlayan belgelendirme sistemleri, işletmelerin rekabet koşullarına ayak uydurabilmelerini de sağlamaktadır. Ürün tesliminden müşteriye teslimine kadar tüm süreçlerde güvenilir operasyon son derece önemlidir. ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenlik Sistemi Belgesi, tedarik zinciri güvenlik sistemleri konusunda bir rehber olarak değerlendirilebilir ve firmaların profesyonel olarak çalışmalarını sağlar. Bu nedenle birçok şirket Uluslararası Tedarik Zincirleri Rehberi olarak anılmaktadır .ISO 28000 belgesi almak için ISO 28000 sertifikası danışmanlık hizmetinden yararlanmanız önerilmektedir.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenlik Sistemi Belgesi Nedir?ISO 28000 belgesini kimler alır nedir sorusuna verilebilecek cevaplar, bu sertifikanın amaçlarını ve avantajlarını göstermektedir. ISO 28000 sertifikası, şirketlerin tedarik zincirleriyle ilgili riskleri belirlemeleri ve risk araştırması yapmaları çok önemlidir. ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenlik Sistemleri Belgesi, bu süreçte yapılması gerekenler konusunda yol göstermekte ve ayrıca kuruluşların tedarik zinciri faaliyetlerini diğer yönetim sistemleri ile entegre etmelerine olanak sağlamaktadır.

Firmaların standart bir model üzerinden etkin bir şekilde çalışmalarını sağlamayı amaçlayan bu belgelendirme sistemi, firmaların sürece hazırlıklı olmasını gerektirir. ISO 28000 sertifikası almak isteyen firmalar, süreci hazırlamak ISO 28000 sertifikası danışmanlık hizmetinden destek alabilirler. Bu noktada evrakların başvurusu için gerekli evrakları hazırlamak önemlidir. Ardından başvuru süreci başlatılır ve onay süreci başarıyla tamamlandıktan sonra şirket belgeleri alabilir.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenlik Sisteminin Faydaları


İşletmeler, Tedarik Zinciri Güvenlik Sistemi sertifikası alarak birçok avantajdan yararlanabilir. ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenlik Sistemi  Belgelendirmesinin faydaları şunları içerir;

•    Tesisin imajına olumlu etki eder.
•    Ürün/hizmet sunan kurumun güvenilirliğini arttırır.
•    Şirketlere duyulan güveni arttırır.
•    Tedarik zinciri ile ilgili tüm çalışmalar daha güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir.

Bu belge, üreticilerin müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılamalarını mümkün hale getirir. Dolayısıyla ISO 28000 belgesini kimler alır ne işe yarar sorusuna pek çok cevap vermek mümkündür.

Dolayısıyla kurum ve kuruluşlar ISO 28000 belgesi sayesinde ayrıcalık kazanmaktadır. Bu nedenle firmalar tedarik zincirlerindeki olası riskleri proaktif olarak belirlemek, gerekli önlemleri almak ve süreçleri kontrol etmek için bu belgeyi almalıdır.

ISO 28000 Kimler Tarafından Alınmalıdır?

Bu yönetim sistemi, tedarik sisteminin ürün veya hizmet sunumunu etkileyen tüm faaliyetlerini içerir. Ürünlerin üretimi, depolanması ve nakliyesi dahil olmak üzere tüm süreçler önemli faktörlerdir ve her sektöre uygulanabilir.

Ürünün hammadde temininden müşteriye teslimine kadar olan tüm süreçler belirlenmeli ve kontrol edilmelidir. Güvenli tedarik yönetim sisteminde ortaya çıkabilecek risklerin belirlenmesi ve olası sorunlar karşısında izlenecek yöntemlerin oluşturulması gerekmektedir. Oluşturduğunuz güvenlik programı, süreçleri hedefe yönelik uygular, buna göre gerekli personeli yönetir, süreç performansını izler ve gerekli aksiyonları gerçekleştirir ve mevcut sistemleri sürekli iyileştirir.

ISO 2800 belgesini kimler alır sorusuna her sektör ve boyuttaki hem özel hem de kamu kuruluşları için uygulanabilir olduğu şeklinde yanıt vermek mümkündür.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO/IEC 12207 Yazılım Süreçleri Yaşam Döngüsü
  Aşan Danışmanlık ile ISO/IEC 12207 Yazılım Süreçleri Yaşam Döngüsü belgelendirme süreçleri hakkında en iyi bilgileri alabilir ve en hızlı süre içerisinde bu belgeye sahip olabilirsiniz.
  24.3.2023 12:12:40
 • Üçlü Sorumluluk Belgesi
  Üçlü Sorumluluk® (Responsible Care®) ile alakalı merak ettiğiniz hususların tamamı için Aşan Danışmanlık´tan bilgi alabilirsiniz, Türkiye´nin en iyi eğitmen, danışman kadrosuna sahip olan firmamıza hemen ulaşın.
  24.4.2023 13:57:34
 • Ukrayna Ukr SEPRO Belgesi
  Ukrayna Ukr SEPRO Belgesi talepleriniz Aşan Danışmanlık olarak almakta ve en uygun fiyatları sizlere sunmaktayız. Türkiye´nin öncü danışmanları ile hizmet verdiğimizi bilmenizi isteriz.
  1.12.2023 12:46:40
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp