Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 28000 Belgesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Aşan Danışmanlık bilgilendirmeye, firmalara hızlı belgelendirme sunmaya devam ediyor. ISO 28000 Belgesi için Gerekli Evraklar Nelerdir? sorusunun yanıtı için hemen bu içeriğe göz atın. ISO 28000 belgesi için gerekli evraklar nelerdir sorusu, bu sertifikayı almak isteyenler için önemlidir. ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi, bu riskleri tanımlamak ve uygun şekilde yönetmek için geliştirilmiştir. Farklı sektörlerden ve farklı faaliyet alanlarından firmalar, doğal olarak kendi bünyelerinde bu sistemi kurduktan sonra sertifika almak isterler.

ISO 28000 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 28000 belgesi için gerekli evraklar nelerdir nasıl alınır sorusuna cevap almak için, ISO 28000 sertifikası danışmanlığı hizmetinden faydalanabilirsiniz. ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almak için bir belgelendirme kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Başvuru sırasında istenen tek belge başvuru formudur. Bu başvuru formu belgelendirme kuruluşundan temin edilebilir ve eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Ancak bu forma ek olarak belge talebinde bulunan firmaların ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemini kurarken oluşturdukları belgeleri de sunmaları gerekmektedir. Bu başvurunun alınması üzerine, belgelendirme kuruluşu bu sistem belgelerinin araştırılmasına başlamak için bir denetçi atayacaktır. Bu birincil sınavdır. Bu denetim sırasında üretilen dokümantasyonun ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi standardına uygun olmadığı veya eksik olduğu tespit edilirse bu durum firmaya yazılı olarak bildirilerek eksikliğin giderilmesi istenecektir.

Ancak herhangi bir eksiklik yoksa belgelendirme kuruluşu ikinci aşama denetim başlatır. Bu denetim şirketin çalışma ortamında gerçekleştirilir ve faaliyetlerin sistem standartları çerçevesinde yürütülüp yürütülmediğini kontrol eder. Son olarak, bir denetçi raporu hazırlanır. Belgelendirme kuruluşu bu rapora göre karar verir. Uygun görülmesi halinde Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası hazırlanarak firmaya teslim edilecektir.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

Şirketler, pazar payını artırırken maliyetleri düşürmenin yollarını aramaktadır. Tedarik zinciri, bir ürün veya hizmetin hammadde temininden kullanıcıya ulaşana dek güvenli ve kesintisiz çalışmasını sağlar. Bu durum, ISO 28000 belgesi için gerekli evraklar nelerdir ne işe yarar sorusuna da cevap olmaktadır.

Şirketinizin büyüklüğü ve çalışan sayısı buna uygunsa tedarik zinciri standardı ISO 28000:2018 Güvenlik Yönetim Sistemini edinmeli ve standardın gerekliliklerini karşılayan kurum içi dokümantasyon ve organizasyonel yönetim altyapısını kurmalısınız. Ayrıca en az iki çalışanın tedarik zincirlerinde ISO 28000:2018 Güvenlik Yönetim Sistemleri Standardı eğitimi ve ISO 19011 iç denetim eğitimi almış olması gerekmektedir. Tüm altyapı tamamlandıktan ve güvenlik sistemi değerlendirildikten sonra bir sertifika yetkilisinden sertifika başvurusu yapıyoruz ve sertifika süreci başlar. Gelip şirketinizi değerlendirecek olan belgelendirme kuruluşu ile bir denetim tarihi planlanır. Denetimi geçtikten sonra ISO 28000:2018 Tedarik Zincirinde Güvenlik Yönetim Sistemi sertifikasını alabilirsiniz.

ISO 28000 Belgesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düzenleyen makamın akredite olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olmanız gerekir. Eğer bilmiyorsanız, ISO 28000 sertifikası danışmanlığından yararlanabilirsiniz.

Uygun belge kapsamını edinmeniz önemlidir. ISO 28000 belgelendirme başvuru belgeleri ise bu aşamada dikkat edilmesi gereken etkenlerin arasında bulunur.

•    Vergi levhası,
•    Faaliyet sertifikası,
•    İmzalı genelge,
•    Ticaret siciline tescil,
•    SGK beyanları (son 3 ay),
•    ISO 28000:2018 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Dokümantasyonu.

ISO 28000 belgesi için gerekli evraklar nelerdir nedir sorusuna bu şekilde cevap verilebilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistem Belgelendirme
  Aşan Danışmanlık´ta ISO 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi ile alakalı merak ettiğiniz herşey var! Sitemizde yer alan numaramızı arayarak anında belgelendirme hizmeti alabilirsiniz.
  12.2.2024 12:25:24
 • Atex Belgesi Nasıl Alınır?
  Aşan Danışmanlık web sitesinde ATEX Sertifikası hakkında bir çok veriye erişmek mümkün, bugün siz değerli ziyaretçilerimize Atex Belgesi Nasıl Alınır? sorusunun yanıtını sunuyor olacağız.
  29.6.2023 21:49:50
 • ISO 9001 Sertifika Fiyatı
  Aşan Danışmanlık belgelendirme hizmetleri sunan firmamız sizlere ISO 9001 Sertifika Fiyatı konusunda en uygun seçenekleri sunuyor. Hemen sizler için teklif verebilmemiz adına bize ulaşabilirsiniz.
  10.6.2022 12:08:38
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp