Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 341 43 49
info@asandanismanlik.com

ISO 27034 Sertifikası

ISO 27034 Sertifikası hususlarının tamamını ele aldığımız Aşan Danışmanlık kurumsal web sitemizi hemen ziyaret edin ve bilgi sahibi olun. ISO 27034 sertifikası, bir uluslararası standartlara uygunluk belgesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu belge, güvenlik kontrollerinin doğru bir şekilde yapılması ve bu konu ile ilişkili temel gereksinimlerin oluşturulması amacı ile verilmektedir. Uygulama ve yönetim alanında uluslararası bir standart olan ISO 27034, bilgi güvenliği konusunda işletme yöneticilerine, denetçilere ve geliştiricilere rehberlik etmektedir.

Bu sertifika, bilgi güvenliğini sağlamak için gerekli görülen güvenlik düzeyinin sağlanması konusunda önemli bir rehberdir. Bunun yanı sıra uygulamalar ile ilgili risklerin analizlerinin doğru şekilde değerlendirilmesi ve ortaya çıkabilecek risklere karşı alınabilecek önlemlerin planlanması konusunda rol oynamaktadır.

ISO 27034 Uygulama ve Yönetim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bu belge, şirketlerin bilgi güvenliği alanında belirlenmiş olan uluslararası standartlara uygunluğunu ifade etmektedir. Uygulama ve yönetim sertifikası temel olarak uygulama süreçlerinin her aşamasının güvenlik stratejilerine uygun olarak gerçekleştirildiğini belirtmektedir. Buna bağlı olarak, uygulama süreçlerinin güvenliğinin sağlanması için temel olan gereksinimlerin ortaya çıkarılmasında referans olarak kullanılmaktadır.

Bilgi güvenliği, tüm kuruluşlar için oldukça önemlidir. Güvenliğin sürecin tüm aşamalarında sağlanması büyük önem taşımaktadır. ISO 27034, kuruluşların bu hedefe ulaşmasını sağlayan mühim bir rehber olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra uygulama geliştirme ya da satın alma süreçlerinde de rehberlik etmektedir.

Aşan Danışmanlık firmasına ait incelemekte olduğunuz web sitemizden tüm bilgilere erişmeniz mümkündür. Merak ettiğiniz hususlar ve teklif talepleri için INSTAGRAM hesabımızdan veya web sitemizde bulunan whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

ISO 27034 Sertifikası

ISO 27034 Sertifikası Neden Önemlidir?

Bilindiği üzere ISO 27034 sertifikası, kuruluşlarda bilgi güvenliği seviyelerinin gerekli görülen uluslararası standartlara uygun olup olmadığını denetlemekte büyük rol oynamaktadır. Bunun için, güvenlik risklerinin doğru şekilde analiz edilmesi açısından önemli bir rehber olarak görev alır. Güvenlik risk analizinin doğru bir biçimde yapılması, yönetim süreçlerinin de etkili bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Kuruluşlar için bilgi güvenliğinim sağlanması oldukça önemlidir. Bu nedenle ortaya çıkabilecek olan tüm risklerin minimalize edilmesi gerekmektedir. Bunun için ise güvenlik risk analizinin standartlara uygun ve efektif bir şekilde yapılması gerekir. Bu noktada uygulama ve yönetim sertifikası etkili bir rehber görevini üstlenmektedir.

ISO 27034 Uygulama ve Yönetim Sistemleri Neleri Kapsar?

ISO 27034 uygulama yönetim sistemleri ile birlikte kuruluşlar bazı hedeflere ulaşabilmektedir. Bunlardan ilki uluslararası standartlara uygun bir güvenlik sisteminin kurulması olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna bağlı olarak riskleri ortadan kaldırmak için kuruluşun gereksinimleri belirlenmekte ve bu gereksinimler paralelinde bir altyapı oluşturulması sağlanmaktadır. Bu altyapı ile birlikte kuruluşun oluşabilecek güvenlik risklerine karşı etkili önlem alması sağlanabilir hale gelmektedir.

Bu belge aynı zamanda güvenlik risklerinin analizi konusunda da önemli bir rehber olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilgi güvenliği alanında ortaya çıkabilecek olan riskler tüm açılardan değerlendirilir. Böylece olası sorunlara karşı doğru bir strateji belirlemek mümkün hale gelmektedir. Doğru bir strateji ise riskleri minimalize eder. ISO 27034 sertifikası hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • SASO Belgesi Fiyatlandırma
  Aşan Danışmanlık´tan büyük fırsat! SASO Belgesi Fiyatları alabilmek adına hemen web sitemizdeki canlı destek hattımızdan bize ulaşın ve en uygun teklifleri danışmanlarımızdan hemen alın.
  20.11.2023 13:10:30
 • ExProof Atex Nedir?
  Merak ettiğiniz belgelerin, hizmetlerin kısa bilgileri ile tanıtımlarını yapmaya devam ediyoruz. Aşan Danışmanlık olarak Türkiye´nin önde gelen kurumlarına hizmet vermekteyiz.
  16.6.2023 15:59:21
 • Konteyner Üreticileri İçin CE Belgesi
  Konteyner Üreticileri İçin CE Belgesi ihtiyacı olanlar için alanında uzman kadromuz ile kısa süre içerisinde firmanıza kullanabileceği, geçerli, sorgulanabilir belge temin edilebilmektedir.
  24.2.2023 10:23:32
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?

Instagram
Whatsapp