Teklif Formu
0212 438 04 76
0545 556 60 45
info@asandanismanlik.com

ISO 27034 Sertifikası

ISO 27034 Sertifikası hususlarının tamamını ele aldığımız Aşan Danışmanlık kurumsal web sitemizi hemen ziyaret edin ve bilgi sahibi olun. ISO 27034 sertifikası, bir uluslararası standartlara uygunluk belgesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu belge, güvenlik kontrollerinin doğru bir şekilde yapılması ve bu konu ile ilişkili temel gereksinimlerin oluşturulması amacı ile verilmektedir. Uygulama ve yönetim alanında uluslararası bir standart olan ISO 27034, bilgi güvenliği konusunda işletme yöneticilerine, denetçilere ve geliştiricilere rehberlik etmektedir.

Bu sertifika, bilgi güvenliğini sağlamak için gerekli görülen güvenlik düzeyinin sağlanması konusunda önemli bir rehberdir. Bunun yanı sıra uygulamalar ile ilgili risklerin analizlerinin doğru şekilde değerlendirilmesi ve ortaya çıkabilecek risklere karşı alınabilecek önlemlerin planlanması konusunda rol oynamaktadır.

ISO 27034 Uygulama ve Yönetim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bu belge, şirketlerin bilgi güvenliği alanında belirlenmiş olan uluslararası standartlara uygunluğunu ifade etmektedir. Uygulama ve yönetim sertifikası temel olarak uygulama süreçlerinin her aşamasının güvenlik stratejilerine uygun olarak gerçekleştirildiğini belirtmektedir. Buna bağlı olarak, uygulama süreçlerinin güvenliğinin sağlanması için temel olan gereksinimlerin ortaya çıkarılmasında referans olarak kullanılmaktadır.

Bilgi güvenliği, tüm kuruluşlar için oldukça önemlidir. Güvenliğin sürecin tüm aşamalarında sağlanması büyük önem taşımaktadır. ISO 27034, kuruluşların bu hedefe ulaşmasını sağlayan mühim bir rehber olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra uygulama geliştirme ya da satın alma süreçlerinde de rehberlik etmektedir.

Aşan Danışmanlık firmasına ait incelemekte olduğunuz web sitemizden tüm bilgilere erişmeniz mümkündür. Merak ettiğiniz hususlar ve teklif talepleri için INSTAGRAM hesabımızdan veya web sitemizde bulunan whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

ISO 27034 Sertifikası

ISO 27034 Sertifikası Neden Önemlidir?

Bilindiği üzere ISO 27034 sertifikası, kuruluşlarda bilgi güvenliği seviyelerinin gerekli görülen uluslararası standartlara uygun olup olmadığını denetlemekte büyük rol oynamaktadır. Bunun için, güvenlik risklerinin doğru şekilde analiz edilmesi açısından önemli bir rehber olarak görev alır. Güvenlik risk analizinin doğru bir biçimde yapılması, yönetim süreçlerinin de etkili bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Kuruluşlar için bilgi güvenliğinim sağlanması oldukça önemlidir. Bu nedenle ortaya çıkabilecek olan tüm risklerin minimalize edilmesi gerekmektedir. Bunun için ise güvenlik risk analizinin standartlara uygun ve efektif bir şekilde yapılması gerekir. Bu noktada uygulama ve yönetim sertifikası etkili bir rehber görevini üstlenmektedir.

ISO 27034 Uygulama ve Yönetim Sistemleri Neleri Kapsar?

ISO 27034 uygulama yönetim sistemleri ile birlikte kuruluşlar bazı hedeflere ulaşabilmektedir. Bunlardan ilki uluslararası standartlara uygun bir güvenlik sisteminin kurulması olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna bağlı olarak riskleri ortadan kaldırmak için kuruluşun gereksinimleri belirlenmekte ve bu gereksinimler paralelinde bir altyapı oluşturulması sağlanmaktadır. Bu altyapı ile birlikte kuruluşun oluşabilecek güvenlik risklerine karşı etkili önlem alması sağlanabilir hale gelmektedir.

Bu belge aynı zamanda güvenlik risklerinin analizi konusunda da önemli bir rehber olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilgi güvenliği alanında ortaya çıkabilecek olan riskler tüm açılardan değerlendirilir. Böylece olası sorunlara karşı doğru bir strateji belirlemek mümkün hale gelmektedir. Doğru bir strateji ise riskleri minimalize eder. ISO 27034 sertifikası hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Kurumsal Sürdürülebilirlik Rehberi
  İşletmeler İçin Kurumsal Sürdürülebilirlik konusunu ele aldığımız bu içeriğimizde sizlere çok önemli konuları aktaracak ve sürdürülebilirlik konusunda karşınıza çıkabilecek temel kavramlardan bahsedeceğiz.
  21.2.2022 14:15:12
 • Makina, elektrik vs bileşenleri için CE belgesi varsa, yapı malzemesi için de ce belgesi almak gerekir mi
  Birden fazla alt bileşen içeren ürün üreten üreticiler, zaman zaman hangi direktife göre CE markalaması yapmaları gerektiğini tespit etmekte zorlanıyorlar. Makina, elektrik vs bileşenleri için CE belgesi varsa, yapı malzemesi için de CE be
  25.4.2020 15:40:10
 • PVOC Belgesi (Kenya Uygunluk Sertifikası)
  PVOC Belgesi (Kenya Uygunluk Sertifikası) ile alakalı merak ettikleriniz için sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir ve anında tekliflerimizden hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz.
  22.5.2023 13:01:50
Kapat
E-Bültene Kaydolun Ayrıcalıklı Olun !
✔️ Özel indirim kuponu fırsatı
✔️ Yalnızca e-postayla sunulan fırsatlar
✔️ Özel etkinliklere davet
✔️ Özel eğitimlere davet
✔️ Yeni kampanyalarla ilgili bildirim
✔️ Yeni hizmet ve ürünlerle ilgili bildirim

Ne Aramıştınız ?